Jump to content
Placanek

Čidlo oleje

Recommended Posts

Zdravim.Mám dotaz,nejspíš mi odešlo čidlo hladiny oleje.Kde ho najdu?Displej mi ukazuje,že jsem na minimu a na měrce je hladina na vrchní risku.Prosím o radu.Mám Peugeot 206 1.4 HDi r.v.2002 Dík moc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já mám 206, 1.4. benzín a mám stejný problém. Ale mě to začalo ukazovat alespoň jednu čárku, když jsem dolil asi na 3/4 - dle měrky v motoru. Víc tam už cpát nebudu.

Je to jen ukazatel stavu, mnohem důležitější je manuální měrka v motoru. Podle mě oprava nemá význam.

[upravil dne 23.11.2007 MichalKozel]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak se mi to nějakym záhadnym způsobem srovnalo a ukazuje to normálně.Možná vim čim to bylo,ale nejsem si jistej.Celej den jsem měl auto nakloněné na pravou stanu,asi tak v úhlu 15-20 stupňů,tak si myslim,jestli to nebylo tím.Jinak k tomu,že to nemá cenu opravovat.Je to pravda,ale zas já jsem takovej pedant,že mi musí makat všechno jak má,alespoň se o to snažím...Jinak díkas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chlapi, ví někdo, jak vlastně ukazuje ukazatel oleje na displeji u 406? Když mám olej na měrce cca 5 mm od horní rysky, kolik \"čtverečků\" má má dispej ukazovat? Všechny?

Share this post


Link to post
Share on other sites

no mne ukazuje vsetky \"ctverecky\" a v realu na ryske mam 2-3mm nad stredem rysky - pricem ten stred ukazuje idealnu hladinu, no a okraje tej rysky minimum a maximum... Ale ked sem mal pred vymenu tak mi ukazovalo o jeden \"ctverecek\" mene, a v realu sem tam mal asi 2mm pod stredem rysky, takze to cidlo je pomerne citlive a presne, teda aspon na mojej 406ke.

Ci je funkcne zistis aj tak, ze vypnes motor, a hned zapnes klucek do druhej polohy. Vtedy mi ukazuje asi tak polovicu ctverecku, ponevac ten olej je rozhadzany vsade v kanalikoch, a vseobecne v motore, a za tych par sekund nestece vsetek dole do vane, kde je pravdepodobne aj to cidlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to čidlo funguje a kde ho zhruba najdu? Mrknul bych mu na zoubek. Oleje mám pořád přesně 5 mm pod horní rysku. Začalo to blbnout tak 1500 km po výměně oleje. Byla dole i vana, přetěsňovala se a čistil se sací koš, s tím by to snad nemělo mít nic společného??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×