Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

MAM KOUPIT 605?


qity3

Recommended Posts

Původně zaslal: oddie

Jozef: jo, ale zapomínáš na jednu věc - 3,0 si nekoupí někdo, kdo má vidinu levného provozu velkého auta. takže srovnáváš dost nesrovnatelné. Ten, kdo pocitově má na 3,0 (rozuměj ve smyslu, že mu nevadí spotřeba), ten většinou také nemá problém zaplatit odpovídající servis - takže tyhle velkoobjemové benzíny jsou stavem úplně jinde (stavem technickým, údržby i počtem km). To platí celkem obecně, nejen pro 605. Kdo si asi koupí starého levného diesela, jak se k němu asi bude chovat, a kdo a jak ho asi provozoval předtím, to je otázka, kterou je třeba si položit předem. Tyhle staré TD jsou hlediska koupě extrémně rizikové.

v podstate suhlasim

edit - mozno keby si ludia uvedomili ze do velkoobjemoveho benzinu staci vacsinou len liat benzin tak by do toho isli.

ta spotreba zase nie je taka strasna

[upravil dne 22.11.07 jozefsv]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudu se s tebou pouštět do filozofickýcj debat, co by, když by. Respektuju tvoje obecné vědomosti, ale na druhou stranu mám svoje s konkrétním typem, o kterém je řeč a ty taky beru za hodnotné. S jedním ale nemohu souhlasit. Nepodsouvej mi to, cos napsal ty sám. Vyber si buď "A", nebo "B".

¨

Původně zaslal: oddie ..... z r.94 bude mít najeto 155tis km? Ano, bude - minimálně 4x, z toho 2x téměř nez údržby.[/quote]

Původně zaslal: oddie Takže s tím, že to auto najede 600tis, notabene bez údržby, s touto dedukcí jsi zcela a totálně mimo mísu - nenajede. ...

[upravil dne 22.11.07 Kdo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Téměř bez údržby = řešení pouze toho, co se akutně vysype. Co je na tom nepochopitelného? Plus oblíbené metody jak "ušetřit" - např. přetahování lhůt výměny oleje. To je to "téměř bez údržby", co pak z takového auta dělá časovanou bombu.

Tohle univerzální tvrzení můžeš ale bez uzardění aplikovat na všechny typy, bez ohledu na výrobce. Prostě můj názor: 605ka má nezaslouženě špatný kredit, vždyť který výrobce by vyráběl model, který byl (jak si lze přečíst i od "renomovaných" odborníků) nepovedený tak dlouho, pokud by neměl odbyt, tedy by ho zákazníci nechtěli a nekupovali a automobilka nevydělávala? Možná na 405 vyjdou opravy levněji a dá se sehnat víc ND (taky se jedná o daleko masovější výrobu), ale s užitnými vlastnostmi je taky úplně jinde. Osobně bych (kdybych byl postaven před volbu, jestli 405, nebo 605) pokud 605ku ne, tak 405ku určitě ne. A navíc tvrzení, že staré TD (tedy ATE) jsou extrémě ryzikové mi přijde přitažené za vlasy. Nemá cenu tu řešit rozdíly 605/406, ale co má podle tebe 605 navíc, co 406 nemá v nějaké své verzi? Průserové proměnné řízení? 406 taky. Složitý motormanagment? Se stejným motorem 406taky. Chaotickou elektroinstalaci? 406 taky není příklad jednoduchosti. Rozdíl v cenách oprav? Možná, ale pořád si myslím, že pokud se jednalo o jejich vlajkovou loď, byla už vyvýjena, konstruována a vyráběna pro vyšší užitné hodnoty, včetně výdrže, než spotřební modely pro širokou veřejnost - 405/406.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč tu píšou lidi, kteří 605 možná nikdy ani neřídili, natož kupovali díly?

Na 605 se v druhovýrobě dá sehnat VŠECHNO kromě táhel převodovky a hadic chl. systému (stejně jako u všech ostatních Pgt).

Tvrzení, že sou díly dražší je totální blábol někoho, kdo ty díly nekupoval. Díly na 605 stojí stejně jako na jakýhokoliv jinýho většího Peugeota. Stabilizátory sou mám dojem levnější než na 306.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Proč tu píšou lidi, kteří 605 možná nikdy ani neřídili, natož kupovali díly?.

Naprosto souhlasím a to byl důvod mých reakcí. Prezentovat názory "jedna paní povídala" a "z doslechu" mi nepřijde fér. O to jsou ty názory plamennější a razantnější. Nemyslímpřímo Oddieho, toho beru. Chápu, že někomu by 605 "nesměla do baráku", mě například nějaký jiný model taky ne, ale kvůli tomu nebudu, pokud se někdo rozhoduje ho koupit na to auto dštít síru a zatracení. Možná bychom se divili, kolik je majitelů menších a "košer" typů, kteří do svých miláčků za stejné období nasypali mnovem víc prostředků. Jenže to je asi v pořádku, ale 605ka má holt "cejch".

[upravil dne 22.11.07 Kdo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Původně zaslal: oddie

Téměř bez údržby = řešení pouze toho, co se akutně vysype. Co je na tom nepochopitelného? Plus oblíbené metody jak "ušetřit" - např. přetahování lhůt výměny oleje. To je to "téměř bez údržby", co pak z takového auta dělá časovanou bombu.

Tohle univerzální tvrzení můžeš ale bez uzardění aplikovat na všechny typy, bez ohledu na výrobce. Prostě můj názor: 605ka má nezaslouženě špatný kredit, vždyť který výrobce by vyráběl model, který byl (jak si lze přečíst i od "renomovaných" odborníků) nepovedený tak dlouho, pokud by neměl odbyt, tedy by ho zákazníci nechtěli a nekupovali a automobilka nevydělávala? Možná na 405 vyjdou opravy levněji a dá se sehnat víc ND (taky se jedná o daleko masovější výrobu), ale s užitnými vlastnostmi je taky úplně jinde. Osobně bych (kdybych byl postaven před volbu, jestli 405, nebo 605) pokud 605ku ne, tak 405ku určitě ne. A navíc tvrzení, že staré TD (tedy ATE) jsou extrémě ryzikové mi přijde přitažené za vlasy. Nemá cenu tu řešit rozdíly 605/406, ale co má podle tebe 605 navíc, co 406 nemá v nějaké své verzi? Průserové proměnné řízení? 406 taky. Složitý motormanagment? Se stejným motorem 406taky. Chaotickou elektroinstalaci? 406 taky není příklad jednoduchosti. Rozdíl v cenách oprav? Možná, ale pořád si myslím, že pokud se jednalo o jejich vlajkovou loď, byla už vyvýjena, konstruována a vyráběna pro vyšší užitné hodnoty, včetně výdrže, než spotřební modely pro širokou veřejnost - 405/406.

Ta 605 ale není riziková kvůli tomu, že to byl extra nepovedený model - byť 405 je podstatně povedenější. Riziková je proto, že že to je původně "vlajková loď", co se stářím a poklesem ceny dostala do rukou vrstev, co mají hluboko do kapsy, a podle toho taky většinou vypadá. Nic víc, nic míň.

A co se týče cen servisu - je nanejvýš směšné porovnávat cenu nějakého jednoho účelově vybraného dílu. Kdo z vás má relevantní srovnání zakázkových listů alespoň pár desítek aut z každé kategorie? Nikdo, máte tak maximálně jedno, dvě auta, za které se hrdě bijete, protože je to to vaše. Když ale tohle srovnání někde získáte, přijdete přibližně k výsledkům, že 405 je provozně zhruba dvojnásobek 205ky, a 605 zase dvojnásobek 405ky. Velmi přibližně, je v tom individuální rozdíl, ale v průměru to prostě platí. Můžete si klidně tahat triko, že zrovna to vaše je lepší a nic moc nepotřebuje, ale to je případným zájemcům stejně na ho...., jako kdybych tu dával příklady nákladů na má auta, a všichni by to kupovali podle toho, že taky budou jezdit "skoro zadarmo" (a pak se děsně divili, že jim to nefunguje).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem cerstvym drzitelem 605 2,1 td.Mam na ni najeto jen 2000 km,ale pri koupi jsem nevahal.Uz prave proto,ze krome zrcatek a prednich oken to v elektrice nic nema a prave na poruchy elektroinstalace trpi 605 udajne nejvic. Na motor mam jeste rok zaruku(je po GO) nove aku,nove kotouce a krasny 16-ti palcovy kola. To vse za 25 000. Je ale pravda,ze dily na to jsou hodne drahy. Potrebuju remenici a silentblok motoru (hrusku) a v Peugeot Famko za tyto dve veci chteji 9 600,-. Verim,ze se to da sehnat i levneji,ale kdyz se s obema vecma dostanu na 7 000,- budu rad. Jinak jako posouzeni 405,406 a 605.Vsechny jsem mel,nebo mam.I kdyz 405 T16 byla trosku mimo realitu.Co se tyka uzitecnosti a pohodli je 605 na 1. miste. S 406 mam "zdravotni" problemy az po ujeti 200 000,ale je pravda,ze jezdi v autoskole od 155 000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Ta 605 ale není riziková kvůli tomu, že to byl extra nepovedený model - byť 405 je podstatně povedenější. Riziková je proto, že že to je původně "vlajková loď", co se stářím a poklesem ceny dostala do rukou vrstev, co mají hluboko do kapsy, a podle toho taky většinou vypadá. Nic víc, nic míň.

A co se týče cen servisu - je nanejvýš směšné porovnávat cenu nějakého jednoho účelově vybraného dílu. Kdo z vás má relevantní srovnání zakázkových listů alespoň pár desítek aut z každé kategorie? Nikdo, máte tak maximálně jedno, dvě auta, za které se hrdě bijete, protože je to to vaše. Když ale tohle srovnání někde získáte, přijdete přibližně k výsledkům, že 405 je provozně zhruba dvojnásobek 205ky, a 605 zase dvojnásobek 405ky. Velmi přibližně, je v tom individuální rozdíl, ale v průměru to prostě platí. Můžete si klidně tahat triko, že zrovna to vaše je lepší a nic moc nepotřebuje, ale to je případným zájemcům stejně na ho...., jako kdybych tu dával příklady nákladů na má auta, a všichni by to kupovali podle toho, že taky budou jezdit "skoro zadarmo" (a pak se děsně divili, že jim to nefunguje).

Oldo, tvoje tvrzení byť podkládané "zakázkovými listy" je tendenční a ta osobní averze tam je cítit. Navíc se dopouštíš protimluvů. Tvrdíš, že se 605 stala synonymem auta vrstev, co mají hluboko do kapsy a na druhou stranu argumentuješ náklady na údržbu. Nemůžeš bagatelizovat a všechny majitele házet do jednoho pytle. Přes veškeré "ochcávání" a zanedbávání údržby by se tato vrstva toho auta rychle zbavila, pokud by mělo i minimální udržování být nějak nad průměr nákladnější. Tuhle vrstvu lze potkat spíš v žigulících. Navíc máváš poměry. Zkus taky tedy poměřovat i užitnou hodnotu. Pokud bych chtěl jezdit v angličáku, vlezu do 205 (omlouvám se majitelům - je to příklad) a budu hlásat, že jezdím - možná- za čtvrtinu provozních nákladů. V tescu manželce řeknu ať nekupuje víc, než se vejde do dvou igelitek, protože nepojedem domů nadvakrát. Nebo budu chtít něco, kde, i když pojedem na dovolenou se všema věcma, si ti vzadu pohoví s nohou přes nohu - při téměř stejné spotřebě. Pak ale musím zákonitě počítat s potenciálně vyšší provozní náročností, která ale není apriori daná - srát se může stejně jako 205, ale taky nemusí. Auta si každý vybírá podle svých priorit a upřednostňuje něco jiného a tak mu ani ty nemůžeš vnucovat svoje kritéria a priority. Možná si tahám triko a snad nepatřím do vrstvy, co má hluboko do kapsy (známe se), ale stejně si myslím, že tohle auto odsuzuješ nějak víc, než si zaslouží. Nemávej tady statistikou nějakých listů, cos někde četl a poděl se o OSOBNÍ zkušenosti s tímhle autem. BTW: přijde ti divné, když to co mám a jsem s tím spokojený nehaním jen proto že to veřejné "povědomí" žádá? Myslíš, že kdyby se všichni majitelé jednoho typu vyjádřili, jestli jsou spokojeni, nebo ne, že by tenhle výsledek byl pro potenciálního zájemce o stejný typ na ho*no?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

605-ku jsem měl, třílitr, rv91

dost prachů jsem do ní nasypal aby se vychytali mouchy, to auto chtělo svojí údržbu, která byla dražší, ale to ježdění byla paráda, není to auto pro šetřílky, ale požitkáře

kdybych měl jít znova do 605-ky tak s tím že např. za 10 tis. koupím a dalších 30 tis. nechám na prvotní servis, to auto chce svoje

a šel bych jen do benzínu ač jsem přiznivcem nafty a nyní mám hdi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

som zabudol dodat ze komplet cela vyfukova zostava (3 tlmice - 1 bosal, 2 walker) stali v IRSKU pri dnesnom kurze 13500 skk.u nas sa to da zohnat samo lacnejsie.

rozpravat ze majitelia tohto typu aut maju daleko do kapsy je scestne.mojmu autu nechybalo ani najmenej.vsetko dostalo nech to stalo cokolvek.udrziaval som ho ako som naj vedel pretoze som jazdil rychlo a vela km.s takou 405 by som to nikdy neriskol ist do irska na rok.ani raz auto nebolo v servise a denne najazdilo cca 100km bez vyletov po irsku atd.je to proste drzak a na to kolko to malo rokov tak musim zlozit klobuk.

sorry za story

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Autoškolič Dodo

Ja jsem cerstvym drzitelem 605 2,1 td.Mam na ni najeto jen 2000 km,ale pri koupi jsem nevahal.Uz prave proto,ze krome zrcatek a prednich oken to v elektrice nic nema a prave na poruchy elektroinstalace trpi 605 udajne nejvic. Na motor mam jeste rok zaruku(je po GO) nove aku,nove kotouce a krasny 16-ti palcovy kola. To vse za 25 000. Je ale pravda,ze dily na to jsou hodne drahy. Potrebuju remenici a silentblok motoru (hrusku) a v Peugeot Famko za tyto dve veci chteji 9 600,-. Verim,ze se to da sehnat i levneji,ale kdyz se s obema vecma dostanu na 7 000,- budu rad. Jinak jako posouzeni 405,406 a 605.Vsechny jsem mel,nebo mam.I kdyz 405 T16 byla trosku mimo realitu.Co se tyka uzitecnosti a pohodli je 605 na 1. miste. S 406 mam "zdravotni" problemy az po ujeti 200 000,ale je pravda,ze jezdi v autoskole od 155 000 km.

skus si tie veci zohnat v polsku , budu urcite lacnejsie.alebo ak to mas daleko tak trochu pogoogluj.

silenbloky je choroba dieslov

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co resite...kdyz byste si srovnali napr. 406 se stejnym motorem 2.1 a 605, tak ceny dilu jsou naprosto stejne, dovolim si tvrdit, ze pokud teda koupis tyhle auta o stejnem najezdu (dost nepravdepodobne :)) ) tak 605 te vyjde na udrzbu levneji. Napravy a kastle je bezproblemova - netrpni nicim zvlastnim, spise naopak - hlavne zadek je bezproblemova naprava. Motor je stejny, v 605 jednodussi a spolehlivejsi bez elektriky.

Zadrhel je jak rika oddie - najezd km. Problem je, ze 605 z roku 90-95 bude mit minimalne tak 250tisic, ale to nepoznas, pred 3 mesici jsem prodal svou, najezd 300 a interier, pedale a volant v lepsim stavu, nez otcova 406 r.v. 2001, udavany najezd 100. Jedine na cem se km projevi u 605 je hlavne motor. 2.1 je ale hodne dobry motor, vykonny, nezere moc a vcelku bezproblemovy. Jenze musi mit udrzbu. A mezi napr. jednu z takovych pri najezdu 200-300 das na spoustu veci krome beznych rozvodu a oleje - hydrostely - vydrzi sice dalsich 200tisic ale stoji 10-12tisic, kolikrat pretesneni celeho motoru, vymeny gufer, repas vstrikovaciho cerpadla, repas turba atd. Krome turba jsem tim prosel - predpokladam, ze behem dalsiho roku novy majitel turbo bude muset repasovat - tahlo, nekourilo, olej neubyval mezi vymenama, ale uz to dost ochcavalo sani motoru. Auto jsem prodal za 40tisic - melo v tu dobu 10tisic km po repasi vsech tech veci kolem motoru krome turba, nova spojka, nove brzdy, nova rucka ... a zaclo si asi mozna uz zadat i nove tlumice casem. Behem dvou let jsem do toho nasypal cca. 100k penez. Po turbu a tlumicich, mozna jeste silenbloky naprav uz tam nebylo skoro co resit. Motor slapal jako hodinky, taky tak startoval atd. jenze Verim, ze kdybych jeste chvli vydrzel, opravy by daly pokoj zase na dva tri roky, ale taky to muze byt zacarovany kruh. Auto neni spatne, jen to je obdobi km, kdy zacnou odchazet veci, pac si myslim, ze vetsina veci ma planovanou vydrz tak prave tech 200-300tis km, a u novych aut je to jeste mene. 605 je super auto kdyz opravdu sezenes takove co ma najeto 150 a je to stary model v 2.1, tak parada nad zlato (jeste nesmi ale byt bourana, coz ja mel stesti a nebyla).

Novejsi auta uz nejsou tak kvalitni - vidim to na otcove 406 kastle odchazi, lak je jak z vodovych barvicek, nebo temperky snad :( Tesneni kolem oken se odlepuje, odstava :(, zadni naprava je desna, co dva roky komplet vymena tycek, sedadla jsou strasne - je tam jen textil, no hruza - zlata mikroplys. Moje 605 mela sedacky jak nove bez fleku a trhancu, vsecka tesneni puvodni, nikde nebyla roztrhnuta, nedejboze ze by me odstaval kus tesnni od okna atp... V tomto ohledu se mi zda treba C5 vydarenejsi, ale to je jina kapitola. Kazdopadne osobne bych do 405 nesel - kastle a ochrana koroze nic moc, vetsinou to nekde uz kvete, zadni naprava je katastrofa. Zalezi jak kdo se o to staral no... a 1.9TD rady praskaji hlavy, pokud teda nechces jezdit v 1.9D coz sice jede, ale me by to asi nestacilo.

Posledni vec- 605 se hure spravuje, mechanici to neamji radi, je malo mista v motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Rimmer: Ale este si zabudol ze aj tak to je vzdy super vozenie. Ja som do mojej natlacil tiez hodne penazi ale nedam na to dopustit. Vacsinou poslo to co byvali majitel neudrziaval, ale ked sa to vymenilo tak bol pokoj a sluzi v pohode. Ja sa nemozem stazovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mooc vam dakujem za vase prispevky. Ci mam i ja hluboko do kapsy? Tak to si nemyslim pac jsem typ cloveka co ma rad svoje auto v tip top stave. Jenomze mam stesti v tom, ze koupim auto, nase..em do nej prachu jak svine a furt se na nem daco kazi.

Taky mam 196 cm a fakt je, ze je pro mne 306 krpata. Inak mam ji 2 mnesice a uz ma stala 20000 na oprave proto volim 405 - 605. Protoze 405 jsem mnel a blbec ze jsem ji prodal. Mevim proc jsem si myslel ze 306 je lepsi. :aut Skratka komfort mam rad a este jedna vec je ta, ze mi uz zlikvidovali 4 auta a proto nechci drahy auto. Skratka mam stesti na voly co mne krci zozadu, nebo z boku a proto volim veeeelky auto. Proste aby mi vlezl do kufra a ne po predne sedacky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s výše psaným malitelama a bývalýma majitelama 605.

Hlavně tvrzení typu "elektrika se tam sype" "to se tam sype" "podvozek se sype" bla bla bla jsou nepodložený a moc obecný.

Jak nejlíp zjistit co se na 605 sere? Pročíst si sekci 605, tam jsme řešili plno problémů jak benzíny tak diesely.

Dodo: www.mjauto.cz Zkus jim brnknout, jsou velice ochtoní, skoro všechno seženou a mají perfektní ceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...