Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

svetla s anglickej verzie na europsku


ondris

Recommended Posts

Původně zaslal: ondris

chcem sa opytat , ci sa daju dat s anglickej verizie na europsku kvoli svieteniu, teda moja otazka, da sa to nastavit aby to svietilo ako europska verzia?

ty se NEDAJÍ použít. Mají obráceně tvarovaný lom osvětlené plochy. Obecně mají evropská světla vodorovný přechod světlo - stín a od středu se hrana zvedá vpravo-nahoru, aby byla líp a o něco dál osvětlená krajnice vozovky. Anglická verze to má obráceně, takže bys měl víc osvětlen prostředek vozovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stalmik ma pravdu. ked chces jezdit v anglii s nasim autem, maju nato take nalepovaci pasiky. no ale jestli chces u nas jezdit s tym autem uz stale, tak bych ti doporucil kupit nove svetla uspusobene na jezdeni v pravo, alebo by stacilo sehnat nejake z vrakace. Samotne reflektory bych nijak neupravoval, lebo pak si se mohlo stat, ze by to svitelo docela nahovno, alebo vubec... :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ondris

mne stasci iba prave svetlo na europske auto,.... cize sa to prave svetlo s angliscka neda zdvyhnut ab to svietilo vyzsie tak ako to eu???maraboli mam zlu

Obě verze mají stejné úhlové sklony vůči vozovce, ale stranově úplně opačné kreslení osvětlené plochy. Nechápu, co chceš řešit náklonem světel nehoru, nebo dolu. Když ti anglická verze víc osvětluje v Evropě prostředek vozovky, než krajnici, tak jejím zvednutím tak, abys viděl na krajnici ještě víc pustíš ten světelný zub vlevo do očí protijedoucím řidičům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ondris

no ujasnim Vam to.

mam moju 405 na ktorej je uz jedna parabola horsia(prava) a preto sa pytam na tuto moznost vymeny, .. chapete?

Taky ti to ujasním. Pro provoz na evropských vozovkách NESMÍŠ trvale používat anglickou verzi. Nesplníš zákonné podmínky pro provoz na pozemních komunikacích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Původně zaslal: ondris

no ujasnim Vam to.

mam moju 405 na ktorej je uz jedna parabola horsia(prava) a preto sa pytam na tuto moznost vymeny, .. chapete?

Taky ti to ujasním. Pro provoz na evropských vozovkách NESMÍŠ trvale používat anglickou verzi. Nesplníš zákonné podmínky pro provoz na pozemních komunikacích.

PŘESNĚ TAK JSEM TO MYSLEL I JÁ!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: stalmik

Původně zaslal: Fusion

Já mám anglický na 605 už od koupě :)

Takhle nikdo neříká že nesvítí. Ale nesvítí tak jak by měly. Navíc pokud by po tom někdo pátral trošku více neprošel bys technickou a každej pak zbytečně bliká že ho oslňuješ..

U 605 je ta horní hrana toku světla prakticky vodorovná, takže to tolik nevadí. Ovšem je houby vidět, pravá strana není "zvýhodněna".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...