Jump to content
Sign in to follow this  
P607Olda

E-mail není vidět příloha

Recommended Posts

Dobrý den, prosím o radu.

Když mi kolega pošle e-mail s přílohou, tak mi dojde e-mail s odpovídající délkou (jakoby tam byla příloha), ale když ten e-mail otevřu, tak příloha není, tedy nedostanu se na ni. Kolega posílá z Outlooku, já mám Outlook Express.

Děkuji za rady.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Outlook je na tohle dost nepředvídatelný. Jakou má ta příloha příponu? (.doc, .pps, .exe. .zip,...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problém bych viděl u kolegy s Outlookem. Pokud má nastavené vyšší zabezpečení, tak to přílohu prostě nepošle. Ať to zkusí zabalit nebo změnit úroveň zabezpečení.

Edit:

tohle je z nápovědy Outlooku 2003:

Kvůli zdokonalení zabezpečení je aplikace Microsoft Office Outlook 2003 navržena tak, aby zabránila zrušení zablokování příloh.

Aplikaci Outlook používá velké množství uživatelů, a proto byla v minulosti cílem mnoha napadení viry, které ovlivnily milióny uživatelů. Společnost Microsoft se snaží chránit uživatele před soubory, například soubory EXE a BAT, které jsou často používány ke spuštění nebezpečných skriptů při otevření. Kvůli těmto opatřením je pro mnoho uživatelů sdílení souborů bohužel složitější, zachování bezpečnosti je však důležitější.

Typy souborů sady Microsoft Office 2003 nejčastěji sdílené mezi uživateli, například DOC, XLS a PPT, nejsou zablokovány.

Chcete-li sdílet soubory, jejichž typy souborů jsou touto funkcí blokovány, můžete provést několik kroků, mezi které patří:

Můžete soubory přejmenovat tak, aby zahrnovaly typ dočasného souboru, který není uveden v seznamu zablokovaných typů souborů. Lze například přejmenovat soubor Mujsoubor.exe na Mujsoubor.exe_EXTRA a poté soubor připojit k e-mailu. Do zprávy můžete zahrnout pokyny, aby příjemce soubor při ukládání do počítače uložil se správným názvem, například Mujsoubor.exe.

Ke sbalení souborů před jejich připojením k e-mailu můžete použít program, například WinZip. Do e-mailu můžete zahrnout pokyny vysvětlující, jak soubory rozbalit, aby k nim příjemci mohli snadno získat přístup.

Soubory můžete uložit do zabezpečené síťové složky. Do e-mailu můžete zahrnout odkaz na sdílenou složku, ke které může příjemce získat přístup.

Pokud vaše společnost používá server Microsoft Exchange, může správce e-mailů řídit, které typy souborů jsou blokovány. Další informace získáte od správce. Jste-li správce e-mailů, můžete získat v sadě Microsoft Office 2003 Editions Resource Kit další informace o konfiguraci chování zablokovaných příloh v aplikaci Outlook.

[upravil dne 21.11.2007 Ticcino]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Díky, upozorním kolegu, aby přílohy balil do .zip. Ale zdržuje mě to, už jsem měl ty soubory mít před 24 hodinami a takhle si tady hrajeme. Kolega je obchodník, takže kouká na internet tak 2 x denně, jinak je na jednání nebo v autě.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×