Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

instalace muziky do 307


destiny

Recommended Posts

faget : Jo, souhlasím. Subwoofer stačí menší - v uzavřené izvučnici (pro kvalitku, ne pro tlak).

S výškáčem bych si být tebou pohrál. Můžeš dát delší kablík a zkoušet výškové repráčky na různých místech. Pak uslyšíš, kde ti to bude nejvíc vyhovovat. Přesné nasměrování výšek na hlavu dělá HODNĚ - já už je šteloval dvakrát :D

S vytlumením předních dveří a přelepením tak, aby vnitřek dveří tvořil uzavřenou ozvučnici je to u 307mi složitější. Ale teď sem objevil na jedné stránce (tapaja) instalaci felicie, kde to je řešeno velice elegantně a mohlo by to fungovat.

Polepí se vnější plech dveří (samozřejmě zevnitř), plechové výztuhy dveří se taky můžou polepit, ale nezatěsní se (nechají se tam otvory do dutiny dveří). Největší pozornost se věnuje zpevnění a podlepení vnitřku tapecu, na který se připevní držák repráku (může se přidat několik MDF kroužků a reprák vytáhnout ven z tapecu). Je to skoro stejné jak dělal Destiny.

http://www.tappaja.com/autohifi/soucasnost/index.htm

instalace11.jpg

instalace02.jpginstalace09.jpginstalace05.jpginstalace12.jpg

[upravil dne 10.1.08 tanagy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potom, co sem rozebral dveře 307 mičky (a ulámal skoro všechny plastové příchytky tapecu) sem začal uvažovat nad tím, že bych se pokusil udělat podklad pod reprák ze dřeva(MDF), nebo laminátu, prořezat do původního tapecu kulatou díru a prostrčit jí tunýlek z MDF kroužků - něco na způsob felicie výše (ale tak, aby to tolik netrčelo z tapecu).

Problém je v tom, že původní mřížka repráků je dost malého průřezu a že bych tu díru musel udělat podstatně větší než je originální mřížka- což by na tapecu vypadalo dost špatně. Má někdo nějakej nápad?

Jo, vícero fotek z akce je na

http://www.tomas-tnt.webz.cz/start.php?stranka=predni_kompa307

zvenku:

307_hertz3.jpg

zevnitř:

307_tapec2.jpg

[upravil dne 15.1.08 tanagy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim, chcel by som sa ta opytat kde by som zohnal tie plastove cudliky :nevim:myslim,co si pisal,citujem:

Doporučuji před demontáží tapecu sehnat plastové "čudlíky", které drží tapec ve dveřích - mají krátkou životnost a při odstrojování jich určitě několik zničíte (jeden stojí cca 3,- kč s DPH)

Rad by som sa este opytal ,aku velkost maju predne reproduktory v 307-ke ,viem ze v zadu su 13cm ale predne dvere som este neotvaral, kedze este nemam tie cudliky a tak neviem zistit ake su tam velke,ci su take iste ako vzadu alebo vacsie teda 165mm. Lebo ked som si pozrel detail produktu ,myslim teraz sady ktoru si montoval HERTZ DSK 165 ,tie maju 165mm. vies mi prosim ta poradit???:(

dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Juramatt

zdravim, chcel by som sa ta opytat kde by som zohnal tie plastove cudliky :nevim:myslim,co si pisal,citujem:

Doporučuji před demontáží tapecu sehnat plastové "čudlíky", které drží tapec ve dveřích - mají krátkou životnost a při odstrojování jich určitě několik zničíte (jeden stojí cca 3,- kč s DPH)

Rad by som sa este opytal ,aku velkost maju predne reproduktory v 307-ke ,viem ze v zadu su 13cm ale predne dvere som este neotvaral, kedze este nemam tie cudliky a tak neviem zistit ake su tam velke,ci su take iste ako vzadu alebo vacsie teda 165mm. Lebo ked som si pozrel detail produktu ,myslim teraz sady ktoru si montoval HERTZ DSK 165 ,tie maju 165mm. vies mi prosim ta poradit???:(

dakujem

asi by som isiel do bars akeho peugeotu...myslim ze by ich mali mat stale na sklade......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čudlíky sem kupoval včera v autorizovaném peugeot service. Jeden stojí opravdu 3,- kč.

Juramatt: Ahoj. Co se týče velikosti reproduktoru v 307mičce - vpředu jsou nabeton 16,5cm. Je to tu všude psané, navíc to mám i v textu na svojí stránce - ze kterýho si kopíroval to, o těch čudlech :papa Takže příště pohledat a pořádně číst. Jinak výtej v diskuzi - doufám, že svojí troškou přínosných informací přispěješ i ty.

Jinak - rozebírání dveří se neboj, při troše šikovnosti za dvě hoďky nemáš co dělat. Já sem sice vylámal skoro všechny čudlíky, ale při vracení tapecu už sem je tam nevracel :D (nechal jsem tam dole vždy jeden zdravej - protože sem náhradní tenkrát neměl) -> Budu to za týden rozebírat znovu a najaro budu tlumit dveře - takže do toho polezu ještě minimálně dvakrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Další zkušenosti z rozebírání - Protahoval jsem signálový kabel od rádia do kufru (přes střední tunel) - práce v pohodě, myslím, že to jde jednodušeji než u 206tky, ale narazil sem u špuntíků, které drží koberec kolem zadních sedaček. jedná se o plastový špuntík, který má ve vnitřní části vytahovací kolík (tím se to zajišťuje). První se povedl vypáčit, ale zbytek sem musel odvrtávat - chce to asi grif a nebo nějaký nástroj v podobě vidličky. Každopádně sem teď v pugu dokupoval náhradní a chtěj tam za jeden kousek 12,- To už je slušná cena za kousek plastu (asi se tady na fóru dočetli o cenách na slovensku a \"poupravili\" je :D

Timb... A o co konkrétně ti jde? Jen o výměnu předních repro? To zvládneš sám i na parkovišti u paneláku. Potřebuješ jenom torx 15tku, dvě plastové kartičky a nějakej ten šroubovák (a náhradní dveřní čudlíky).

Pokud chceš tlumil tapec dveří, tak sundej obložení a můžeš to celý udělat doma (auto funguje i se sundaným obložením dveří :D)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako....montáž zesilovače (hlavně tahání napájecího kablíku) už je komplikovanější věc.

Jde jenom o to, jestli se v tom chceš vrtat sám, nebo jestli máš peníze na to, aby ti to udělal někdo jinej. Znám jednu dílničku ve Zlíně (což je z Prostějova docela daleko) - maj docela dobrý reference - párkrát sem tam kupoval montážní materiál , ale já si dělám audio na autě sám (metoda pokus - omyl :D), takže osobní zkušenosti s dílnama nemám. Pokud bys chtěl poradit s něčím konkrétním, tak se tady najdou lidi, co už dělali kompletní muziku do 307mi - takže budou vědět.

Jinak doporučuju knížku \"Jak na to\" - někde tady byl link na stažení .pdf z netu - sám to mám stažený a dá se podle toho dělat (je tam podrobně popsaný rozebírání všeho)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netřeba se vlka bát.

Nic na tom není (pokud se teda nebudeš vrtat v elektronice - to už chce nějaký zkušenosti).

Rozebrat obložení a čalounění, palubku, středový panel, dveře, atd... není těžký - to zvládne každej.

Radši si to udělám sám, než abych to pak po někom opravoval - v servisu se s tim neserou. Pokud něco mám zlomit, tak si to radši zlomím sám. Ale zničil sem zatím jenom spotřební materiál (připevňovací čudlíky, atd - ale tam se s tím počítá - je to dělaný snad na jedno použití). Všechno sem vždy složil a nic nedrnčí - když to zvládnu já (pat a mat v jedné osobě), tak to musí zvládnout každý.

Zatím nastuduj literaturu.

Co máš v plánu kupovat, kolik do toho chceš investovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže přední kompa - 3.000,-

Zesík - 4.000,-

Subík - 3.000,-

Kabeláž - 1.500,-

Pak asi rádio - 5.000,-

To sme na cca 16.500,- jenom za materiál (komponenty střední třídy)

Za montáž si bude firma účtovat minimálně nějakých 8x300 -> 2.400,- (8hodin v ceně 300kč/hodinu) A to si myslím, že je opravdu minimum.

Takže se s prací na těch 20.000,- možná dostaneš. Držím palce

Pak dej vědět, kudyma protáhli napájecí kabel z motoru do kabiny :D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš zač

Mě se podařilo zničit kromě jednoho všechny - už ani ty čudlíky nejsou co bývaly (když sem rozebíral dveře u 206tky, tak sem nezničil ani jeden).

Nebo je to taky okolní teplotou - 206tku sem rozebíral v létě, 307mičku v zimě (tak ty plasty zkřehly).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám doma materiál, který jsem kdysi použil na odhlučnění motoru přilepením na spodní část kapoty.Síla asi 8 mm z jedné strany má samolepící fólií a z druhé strany hliníkovou fólií.Před třemi roky stál 1 m2 455,00 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je tak na vytlumení střechy, nebo podlahy, ne?

Potřebuješ něco pevnýho, tuhýho, co dokonale přilne a vytuhne ( v tomhle je dobrej brax, ale ta cena... a ta aplikace...). Potřebuješ ty plechy a plasty hlavně zpevnit, pak nic nebude rezonovat.

Nejlevněji vychází tecsound, ale prý s tím nejsou nejlepší zkušenosti.

Kdyžtak ten tvůj zbytkový materiál nafoť - jestli je to struktura molitanu, nebo lisované tkaniny, tak to asi moc plechy nezpevní. Ale na tlumení to někde určitě svoje využití najde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...