Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

otacky a spotreba elektriny


Mahel

Recommended Posts

Mam taky problemyk ked idem autom a mam zapnute stvetla tak ked viradim rychlost tak otacky klesnu na 500 akobi chelo zadochnut ale potom uz vidu na 1000 a drzi normalne len raz sa mi stalo ze zadochol motor. Takze klesnu z 2000 na 500 a potom ostanu na 1000 volnobech. Ked mam vip svetla tak to nerobi cim to moze bit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ma 1 rok AKUMA 44Ah nebola este nabijana. Moze to bit ze je slaba mam v aute aj zosik a radio hrava dost hlasno aj ked auto len stoji. A co ma spolocne otacky s slabou baterkou to alternator tak brzdy PS nerobi to vzdy vecinou len rano ked nastartujem a idem svetla su zap tak to robi.:bojim:bojim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm 44Ah je docela mala kapacita, ja mam u stejneho motoru 55Ah a davaji si i treba 74Ah, ono cim vetsi pokles napeti v siti, tim vice musi dobijet alternator a tim vetsi ma odpor a zatezuje motor, ve spojeni s nizkyma volnobeznyma otackama to pak dela tohle.Ten zesilovac se svetlama je docela zatez, kdybys mel vetsi baterku, byla by schopna vice filtrovat ty vykyvy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co tam mate teda za radia by me zajimalo - pojizdna diskoteka ? Kdyz jsem mel repasovany altik na 605 - 70A alternator - cili neni to taky nic super extra - proste bezny vykonny altik na svou dobu, tak jsem meril napeti na volnobeh po zapnuti uplne vseho co slo v aute (krome sahar na plne kule - ty zerou fakt hodne), tak se to pohlo o 0.1V. Takze jestli to pokud je altik OK nebude spis necim jinym.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rimmer

Co tam mate teda za radia by me zajimalo - pojizdna diskoteka ? Kdyz jsem mel repasovany altik na 605 - 70A alternator - cili neni to taky nic super extra - proste bezny vykonny altik na svou dobu, tak jsem meril napeti na volnobeh po zapnuti uplne vseho co slo v aute (krome sahar na plne kule - ty zerou fakt hodne), tak se to pohlo o 0.1V. Takze jestli to pokud je altik OK nebude spis necim jinym.

Ono jde i o to, jaký je rozdíl v koruťáku motorů. Benzínová 1,6ka asi bude na volnoběh na zatížení altíku citlivější, než 2,1 diesel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mahel

ma 1 rok AKUMA 44Ah nebola este nabijana. Moze to bit ze je slaba mam v aute aj zosik a radio hrava dost hlasno aj ked auto len stoji. A co ma spolocne otacky s slabou baterkou to alternator tak brzdy PS nerobi to vzdy vecinou len rano ked nastartujem a idem svetla su zap tak to robi.:bojim:bojim:myslim

Pokud si do auta nandáš hafo spotřebičů navíc, je třeba upravit i kapacitu Aku, ale i výkonnější altík. Prostě jsou oba (Aku i altík) na hraně možností a zapnutí světel tu hranu přesáhne. Otáčky a altík mají hodně společného. Čím větší proudový odběr, tím větší buzení alternátoru, aby stačil dobíjet a tím větší odpor otáčení a tím vyšší zatížení motoru na volnoběh a prohoupnutí otáček. Při nastartování ze sebe baterie hodně vydá a proto ji musí altík hodně dobíjet a na světla už moc nestačí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: foxo

keby ste tam nemotnovali spotrebice, ktere maju vecsi spotebu, jak cele origo prislusenstvo dohromady, nemate take problemy... A inac je to pubertalne, ked pocujete najprv velke bum-bac-tresk velke dosco, a po minute dojede aj konecne auto.....

Myslim si že tohle je věc vkusu. Já mam v autě aparaturu taky mega kalibru. Žádnej problém jsem s přidáním zesíku nepozoroval. Ten problém tu byl i pokud jsem ho tam neměl.. Nicméně silnější baterii i altík dodělám. A říkat že je to pubertální?? Proč?? Prostě je to vkus. Někdo mění motor kvůli pár koním někdo dělá muziku a někdo nedělá nic protože proč by do toho investoval je to jenom auto.. prostě každy sme jiný ;):super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Pozicaj si inu baterku, zosik nezapinaj a vyskusaj. (Zapinaj len spotrebice, ktore su povodne na aute).

Ja myslim, ze to nebude zosikom, ale nieco v motore alebo v alternatore.

No bude to mat nieco so spotrebou lebo ked nejdu svetla tak je to v poho az ked je veci odber tak to trochu blbne ale potom sa to ustali. Edit: zacalo to robit teraz cez zimu ked je vonku zimsie.

[upravil dne 21.11.2007 Mahel]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...