Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nejčastější závady nebo cokoli na co si mám dát pozor pri koupi


bono.p

Recommended Posts

  • O 4 měsíce později...

na co bych si dal pozor, tak jsou tlaky ve valcich, hlava i tesneni je vcelku draha zalezitost, chladic taky stoji za to zkontrolovat (ted jsem ho menil a jinak si myslim, ze je to vcelku dobry auto.

Asi nejlepsi bude, kdyz s tim zajedes do servisu, nechas tam nejakou tu kacku, ale budes vedet jak na tom jsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ahoj....

Moc děkuji za správnáckej mail který moc potěší... bohužel ti nemohu odpovědět přímo na mail jelikož mám problémy s odesíláním pošty... tak ti píši sem....

Ohledně toho souboru... je to nějaký nesmysl,.. prostě ani nemam tuch co na něm je....

Ale rád ti pomůžu a poradím na co si dá pozor, kde bývá problém atd.

např:

dej si pozor na :

stab. na zadní nápravě.. je to velmi častá závada a moucha p 406 (poznáš to tup. pazvuky od zadních kol třeba když projedeš nějakou díru a nebo při samotnem zatačení.. někdy postačí poze s autem (hodně) zahoupat do stran.. taky ten pazvuk dost často uslišíš....

Jinak mě zatim nic nenapadá.. na svém autě jsem zatim měnil (opravoval) ložisko na př kole (to se jednalo o klas. unavu materialu) a dále snímač otaček...takove pit. čidlo v motoru za 800,- ...projevovalo se to tím že jen někdy auto tzv. houpalo... tím mam namysli že otačkykolísali a když jsem je podraždil plynem někdy vyběhli až do maxima... to se třeba po 20 sec. uklidnilo a vše ok... oprava trvala pul. hodiny a je po problemu,.. jinak u mě už nic.

Kamarad byl ze svou 406 v servisu včera a to s touto zavadou: najednou se jemně rozsvítila na palubce kontrolka STOP... ta svítila tak nak podezřele.. čím více plynu, tím ¨sytěji svítila... zaroven pořád běžela sahara (větrák).. a kde byl problém... opět čidlo,... tentokráte na samotné sahaře....

Myslím si že každé auto má své mouchy, ale 406 je na můj vkus velmi dobré auto které krom toho že dělá velikou parádu dokáže oddaně sloužit. (ale pořád platí pravidlo jak ty k němu, tak ono k tobe :-))):papa

Kup dobře a nezapomen... pořádně si zkontroluj auto jestli nebylo bourane.. jestli lícujou všechny díly, vše sedí (doporučuji si prohlednout pečlivě předem jinou 406) skontroluj si na oknech r. výroby ,.. musí souhlasit jedno s druhým a zaroven s technyčákem.. jestli nějaké okno má jinou číslovku (např 6) a jinde 8 to znamena že bylo už měněno a auto je po opravě. dale si pořádně skontroluj lak jestli auto nebylo lakované ...poznas na odstínu. a hlavně... s autem které kupuješ naštiv koncesionaře peugeot a oni ti jej za nějakou kačku pořadne prověřej... nezapomej, je lepší vyhodit kačku před koupí než razhazovat po koupy za opravy. Držim palce a až koupíš nezapomen se pochlubit....:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Pravda, pravda. Bouračky preventivně nebrat:D

Nejlépe to poznáš právě na tom lícování. Dobrej tip jsou taky šrouby plechů. Jakmile jsou sešmajdaný, nebo přelakovaný, tak ruce pryč. Jo a pak taky bejvá šlendryjánsky občas u bouraček ve svárech pod lakem vybroušenej kit, kterej vylejzá na povrch.

V neposlední řadě v kufru pod kobercem můžou bejt vlny a pozůstatky po rovnání.

čísla skel, čísla bezpečnostních pásů, airbagy, předpínače bezpečnostních pásů, čísla na světlech a obecně datumovky na plastech (když na to bude vidět).

Moc pěkně napoví doklady od auta. Zejména udržovaná servisní knížka a starej techničák u dovozu (většinou ti to nenechaj ani prohlídnout a nebo to raději ztratěj. Když to bylo bouraný tak fotodokumentaci.

......bouračky nemám prostě rád, je s tím pak problém. I malej náraz je pro auto nebezpečnej, ale stí asi nebude každej souhlasit. :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...