Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotřeba při brzděni motorem


Jirka_86

Recommended Posts

Jasně, že je při jízdě bez plynu a se zařazenou rychlostí (a pokud teda má auto na to, pohybovat se strvačností), na PP nula, pač to skutečně nic nežere, přívod paliva je odpojenej. Na rozdíl od neutrálu, kdy to nějakej ten litřík žere, aby se motor a příslušenství nějak udržovaly v chodu.

Já sem si všiml ale trochu jiné věci, nevím vůbec, čím to je, třeba mi poradíte. Už dvakrát se mi stalo (při jízdě po městě, ale to je asi irelevantní), že mi to při takové jízdě spotřebu ukazovalo (asi tak 2,5-3,5 l) a zároveň i při normální jízdě to ukazovalo tak 1,8x vyšší spotřebu (kde by jindy bylo 5 třeba 9l). Po vypnutí motoru a novým nastartování (okamžitým) to bylo dycky zas OK. Tak nevím, estli to má třeba nějakou souvislost s FAPem?? :myslim

Poradíte někdo? Ať to zbytečně neřeším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marlin

asi mas tejny problem jak ja. Me se obcas stane, ze kdyz zacnu brzdit motorem, ukazuje mi to spotrebu cca 3 - 4litry. A strili to do vyfuku. Proste to bubla. Mno a po proslapnutri plynu se to srovna. Bude tam nejaky problem, asi podobny jako u tebe.

hmm ak ti to striela do výfuku tak to nieje ktovie čo kolko máš na tom najazdené pretože by si si mal dať vymeniť rozvod:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: destiny

Možná budu blábolit, ale někde jsem četl, že nové motory se vstřikováním common-rail mají právě tu vlastnost, že pokud jedete z kopce a necháte zařazenou rychlost a nešlapete na plyn, tak se do motoru nevstřikuje palivo a motor se točí od kol. Nevím jestli je to pravda, ale pokud ano, měla by být spotřeba nula. Měl by se k tomu ale vyjádřit někdo ze zkušenějších a znalejších problematiky.

Jo jo, je to přesně tak, to je podstatnej rozdíl mezi staršíma a novýma motorama. U starších se naopak vyplatilo vyhazovat kvalt. U ještě starších dokonce z kopce vypínat motor. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chová se mi to přesně tak, jak popisuje MartinR. Takže z tohoto úhlu pohledu vyřazovat při jízdě z kopce skutečně nemá cenu, protože elektronika musí dodat palivo, aby motor nechcípnul, navíc se říká, že při vyřazování z kopce (zvláště když je to na delší dobu) se vychladí turbo a následným zařazním rachlosti a velkým přidáním plynu jdou přes turbo velmi horké spaliny a teplotním šokem (prudkým zahřátím) může dojít k poškození lopatek turba. Takže cestou z kopce se zařazeným kvaltem - spotřeba 0,00 l/100, motor sice trchu brzdí, ale u HDi to není tak drastické. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se musím přidat k těm příznivcům nuly, kdy z kopce se zařazeným rychlostním stupněm se po sundání mohy z pedálu plynu uzavře přísun paliva a PP ukazuje nulu. Šetřím brzdy a někdy jedu z kopce i 5km s nulou na pětku a sem tam přibrzdím v zatáčkách případně podřadím.Pak se pěkně upravuje průměrná spotřeba, která klesá dolů.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve všech autech co jsem jel mi to vždy nejdýl po pěti vteřinách brždění motorem začalo ukazovat nulu. Pokud to nulu neukazuje, troufnul bych si tvrdit, že něco nechodí uplně tak jak má. Ve své 406 pal. poč. nemam a přesto při sundání nohy z plynu asi tak po třech vteřinách cítim jak se dodávka paliva přerušila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...