Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotřeba při brzděni motorem


Jirka_86

Recommended Posts

Zdravím vás vespolek.

jsem nový majitel dva roky staré 307 combi s benzínovým motorem 1,6.

Nevím, jestli je to závada, když z kopce brzdím motorem, tak ukazatel spotřeby neukazuje nulu. Např. z prudkého kopce podřadím na 3ku a spotřeba je 3,5 litru.

Prosím reagujte někdo na můj dotaz

děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: p.etc

Ahoj,

nulu ti to bude ukazovat jedině,pokud vypneš motor ;).Ono je jedno,jestli brzdíš motorem,nebo jedeš po rovině - spotřeba je závislá především na otáčkách.

to sotva.

malo by to ukazovat nulu.len to chce mozno dlhsiu dobu.mne to nulu ukazuje.neukazuje nulu pokial mas vyhodenu rychlost a motor na svoj beh potrebuje palivo.vtedy by sa mala spotreba upravit na nejaky jeden liter.so zaradenou rychlostou nepotrebujes palivo.ide to zotrvacnostou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecně motor na neutrál žere víc, než když má zařazenou rychlost a deceleruje (to je slovo ...), to je snad logický, ne? Když běží na neutrál, tak potřebuje vic šťávy, než když je živený od "vozovky". A to, že ukazuje palubák NULU při vyřazené rychlosti je ryze informativní záležitost a je palubák a palubák ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kohlla

Já si myslim že nulu to ,,ukazovat'' nikdy nebude (i když ukazovat to může cokoliv) a to ikdyž pojedete z kopce na neutal nebo i s rychlostí, protože co by se tam asi spalovalo v tom motoru........:myslim

ked pojdeš z kopca zo zaradenou rychlostou spalovať sa v motore nič nebude pretože pri nových motoroch s elektronickým vstrekovaním paliva tu totiž dochádza pri brzdení motorom k zastaveniu prívodu paliva, pri poklese otačiek pod 1500ot/min a pri nafte o niečo menej začne vstrekovať do motora minimalne množsvo paliva aby nedošlo pri vyradeni rýchlosti k zhasnutiu motora:super mazanie motora je zabezpecene olejovou naplnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MrVain

Původně zaslal: kohlla

Já si myslim že nulu to ,,ukazovat'' nikdy nebude (i když ukazovat to může cokoliv) a to ikdyž pojedete z kopce na neutal nebo i s rychlostí, protože co by se tam asi spalovalo v tom motoru........:myslim

ked pojdeš z kopca zo zaradenou rychlostou spalovať sa v motore nič nebude pretože pri nových motoroch s elektronickým vstrekovaním paliva tu totiž dochádza pri brzdení motorom k zastaveniu prívodu paliva, pri poklese otačiek pod 1500ot/min a pri nafte o niečo menej začne vstrekovať do motora minimalne množsvo paliva aby nedošlo pri vyradeni rýchlosti k zhasnutiu motora:super mazanie motora je zabezpecene olejovou naplnou.

MrVain plne s tebou suhlasim :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná budu blábolit, ale někde jsem četl, že nové motory se vstřikováním common-rail mají právě tu vlastnost, že pokud jedete z kopce a necháte zařazenou rychlost a nešlapete na plyn, tak se do motoru nevstřikuje palivo a motor se točí od kol. Nevím jestli je to pravda, ale pokud ano, měla by být spotřeba nula. Měl by se k tomu ale vyjádřit někdo ze zkušenějších a znalejších problematiky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...