Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak na alarm...


hnjupis

Recommended Posts

Ahoj vsem..Mozna uz to tady nekde zaznelo ale pomoci vyhledavani jsem nic nenasel:( Dostal jsem alarm a chci si ho namontovat,ale mam strach z toho rozebirani auta..Napr netusim jak rozebrat levy predni sloupek...Dale mam napojovat draty za palubovkou.To sem jednou videl ale moc se mi do toho nechce..Nemam strach ze bych to nezvladl(bude mi pomahat autoelektrikar),ale jen nevim kde a jak zacit..Je to peugeot 306 1.8 16V r.v.1997 sedan.Diky vsem za rady...:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hnjupis

:bojim

Nespěchej..... je dost brzo a jen tak ti nikdo v tuto hodinu neodpoví,ten smajlík ti v ničem nepomůže a nezapomen na to že je toto forum dobrovolné a nikdo nemá povinnost ti odpovídat.......a jestli chceš opravdu poradit tak to si možná počkáš,elektrika v autě není nic jednoduchého.......:papa:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Přema

Původně zaslal: hnjupis

:bojim

Nespěchej..... je dost brzo a jen tak ti nikdo v tuto hodinu neodpoví,ten smajlík ti v ničem nepomůže a nezapomen na to že je toto forum dobrovolné a nikdo nemá povinnost ti odpovídat.......a jestli chceš opravdu poradit tak to si možná počkáš,elektrika v autě není nic jednoduchého.......:papa:papa:papa

Promin to neni jako natlak:mad:...jen na to musim odpoledne jit a ted sem koukal do toho navodu co k tomu mam a kdyz si prohlizim to schema je to dost zamotany..Uz sem si na aute neco sam udelal(napr spojku,sahary atd..) ale tohle me malinko strasi,a nevim ani jak treba na ten sloupek a to je asi to nejmensi..Nebo nejaka pristrojovka(neco se ma zapojit na prepinac smerovek.....a jeste ten casovej pres:bojim..Jinak dik ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Robiro

Nerob to sám. Ja som bol pri tom, ako mi montovali alarm do auta. Je to dosť zložitá operácia a človek musí mať skúsenosti.

DAJ SI TO NAMONTOVAŤ.

Přesně tak jestli tomu nerozumíš,tak to fakt nedělej,elektrika není prdel,není žádná ostuda jsi nechat namontovat alarm.....

nerad bys jsme tě tu viděli zítra jak píšeš že ti nefunguje něco v autě nebo že jsi něco odpálil,něch to fakt na odbornících......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se nebudu hrabat do elktriky(neco malo o ni vim ale budu mit napomoc autoelektrikare:super ).Jde mi o to jak mu to auto pripravit aby jen prisel zapojil a sel a ja si pak zadekloval..Jinak mam presnej navod co kam zapojit atkze by to mohlo klapnout..navic krome ceny montaze v servisu a toho zy bych musel rano pred praci auto vest nejmin do Budejc a odpoledne pro nej,odrazuji i zkusenosti co sem cetl:http://www.peugeot-club.com/topic/21805-montaz-alarmu/#256388 Takze se mi jedna o rady jak co rozebrat a na co dat pozor pri vyndavani..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja montoval alarm magicar, protahlo se to na 12hodin, kdy jsem rozebral pulku auta a pak slozil zpatky a proste musis postupovat podle toho jak se situace vyvine a jak uvidis co je jak udelany.Kdyz si behem prace vsechno predem poradne prohlidnes tak to pak uz vzdycky nejak vymyslis jak do toho. Me taky nikdo neradil a taky jsem nic neznicil neulomil apod. Proste postupovat s citem a myslet logicky :)

Jinak treba to oblozeni sloupku je jen nacvakly na kovovych pruzinach do otvoru v plechu sloupku. Kdyz koukam ze jsi z Tejna, tak se domluv s OK406 a Komisarem a kluci ti urcite radi pomuzou, dost veci bude podobnejch jako u 406ky a s tema uz maj nejaky zkusenosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No prohlizel sem to vcera a koukal sem i do "Jak na to"ale tam byli na rozebirani dost strucny:( Dnes na to mam 4 hodiny kouknout a neco vymyslet a pak se uvidi...Urcite se nebudu sr*t do neceho cemu nerozumim..S klukama bych se rad domluvil,ale nemam ani garaz:( Mam jen cas auto,alarm a nejakej cajk...No tepr holt zacinam s autikem..Kdyby nekoho neco napadlo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hnjupis

No prohlizel sem to vcera a koukal sem i do "Jak na to"ale tam byli na rozebirani dost strucny:( Dnes na to mam 4 hodiny kouknout a neco vymyslet a pak se uvidi...Urcite se nebudu sr*t do neceho cemu nerozumim..S klukama bych se rad domluvil,ale nemam ani garaz:( Mam jen cas auto,alarm a nejakej cajk...No tepr holt zacinam s autikem..Kdyby nekoho neco napadlo...

tak to ti nezavidim, v tyhle zime montovat alarm je docela zoufalost pokud nemas teplou garaz, fakt se to muze protahnout na 5-6 hodin, nechal bych to k nekomu do vytopene garaze a nebo na jaro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hnjupis

No prohlizel sem to vcera a koukal sem i do "Jak na to"ale tam byli na rozebirani dost strucny:( Dnes na to mam 4 hodiny kouknout a neco vymyslet a pak se uvidi...Urcite se nebudu sr*t do neceho cemu nerozumim..S klukama bych se rad domluvil,ale nemam ani garaz:( Mam jen cas auto,alarm a nejakej cajk...No tepr holt zacinam s autikem..Kdyby nekoho neco napadlo...

Fakt to nedělej někde venku to je fakt blbost,radši počkej až bude mít někdo čas s garáži,neztihneš to do tmy.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skutečně to tady bylo. Já jsem si alarm montoval sám a problémů bylo dost. Ale díky radám na tomto fóru jsem to udělal. Jen hledej, je tu dost poznámek, kde napojit na směrovky, na dveřní kontakty, kde je u 306 původní centrál a pod. Nepočítej, že to jako amatér zvládneš za 4 hodiny a v malé garáži. Já jsem třeba při hledání a protahování kabelů vyndal všechny sedačky a koberce. A položil jsem několik kabelů od zadní přepážky po obou stranách do předu pod palubovku, vrátil přední koberec a sedačky, vše si jen připravil pro napojení napájení alarmu, abych mohl jezdit. I tak mi to dalo zabrat. Nedivím se, že je ta montáž u doporučovaných odborníků dle druhu alarmu tak drahá - a to už mají praxi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky vsem..Takze se s tim nejak poperu..do garaze si to vezmu..Alarm chci pro dobrej pocit,ze kdyby se neco stalo tak sem udelal co se dalo a ne abych pak kroutil hlavou a rikal "treba kdybych tam mel alarm..."Jinak si nemyslim ze mam nejaky super faro ze se na nej kazdej trese,ale vymazlil sem si ho a mam ho rad a Za1) u nas je dost fetaku a bubaků za 2)jezdim casto do budejc a tam sou na parkovisti schopny vybrat i benzin nez nakoupis...Tak vsem dekuji aspon ze vim ze to nebude pr*el..:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: foxo

a vlastne naco alarm? myslis, ze tu tvoju 306 budu chcet ukradnut? kradnu sa ine auta, hlavne koncern VW... a nema to zabudovany imobiliser? to pokla mna staci. ja tam nemam nic okrem teho imob., aspon myslim....

to je myslim si kazdyho vec jak si chce zabezpecit auto!! to ze ty si myslis ze se kradou jen auta koncernu VW je blbost!! Ano, kradou se vic ale to neznamena ze ti nekdo nemuze ukrast pezota!! Ale je fakt ze kdyz ti nekdo auto ukrast chce tak ti ho s nejvetsi pravdepodobnosti stejne ukradne, jen jde o to jak moc mu usnadnis praci;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: foxo

a vlastne naco alarm? myslis, ze tu tvoju 306 budu chcet ukradnut? kradnu sa ine auta, hlavne koncern VW... a nema to zabudovany imobiliser? to pokla mna staci. ja tam nemam nic okrem teho imob., aspon myslim....

Nevěř tomu, krade se všechno.

Před pár lety jsem měl Trabanta - mimochodem vynikající wehikl - opravy jednoduché,díly levné /ovšem "Pažout" je úplně něco jinýho/.

Když jsem si odskočil do obchodu, tak jsem ho ani nezamykal - říkal jsem si kdo by kradl.

Ovšem pouze do tý doby, co jsem ho nechal zamklej v Olc u "Koruny" - centrum města /bylo cca ve 13:00 hod. - pracovní den, všude plno lidí/.

Když jsem cca po 2 hodinách přišel - již jsem neměl zadní nárazník s couvacím světlem - asi se někomu líbil.

Ten nárazník byl přišroubován 2 x 2ma šroubama M6.

Ten HŇUP na tom nárazníku musel skákat aby ty šrouby vytrhl z kastle - a přitom kolem chodili lidi.

Takže alarm i jiné zabezpečení doporučuji - dneska se krade ještě víc !!!!

P.S. Kdybych někdy přistihl nějakýho zmrda, co se mi pokouší dostat do wehiklu asi bych mu zlámal gremle i hnáty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...