Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problém s TU3M


TondaS

Recommended Posts

Původně zaslal: vix

A to, že máte Peugeoty, jste vzali v potaz?

Jsou totiž děsně náladoví :D

Jo to tem muj se jednou rozhodl, že se mu na benzínce pod střechou tak líbí, že nechce domů :-). Pak jsme se ale po 3 hodinach usmirili a dojeli ten kilometr bez brzd domu ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mitja_

Původně zaslal: vix

A to, že máte Peugeoty, jste vzali v potaz?

Jsou totiž děsně náladoví :D

Jo to tem muj se jednou rozhodl, že se mu na benzínce pod střechou tak líbí, že nechce domů :-). Pak jsme se ale po 3 hodinach usmirili a dojeli ten kilometr bez brzd domu ;-)

Tak to už bych Pažouta raději dotlačil, než se tam s ním tak dlouho handrkoval:D:D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.Membrana04.JPG

Tak jsem dnes konečně vzal jednu tu membránu a rozdělal jí. Po tom co jsem v ní našel, můžu říct, že jsou obě KO.

Membrána stářím ztratila pevnost (trhá se jako papír) a jelikož ta pružina je dost tvrdá, tak při tvoření podtlaku a stlačování pružiny membrána praskla.

Průser je, že jsem jí nikde neviděl prodávat jako druhovýrobu, takže asi rozbiju prasátko a půjdu do Peugeotu:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vopičí

Původně zaslal: Mitja_

Původně zaslal: vix

A to, že máte Peugeoty, jste vzali v potaz?

Jsou totiž děsně náladoví :D

Jo to tem muj se jednou rozhodl, že se mu na benzínce pod střechou tak líbí, že nechce domů :-). Pak jsme se ale po 3 hodinach usmirili a dojeli ten kilometr bez brzd domu ;-)

Tak to už bych Pažouta raději dotlačil, než se tam s ním tak dlouho handrkoval:D:D.

Ale on se rozhodl, že tam prostě zůstane za každou cenu :). Vyskočil mu pístek z prasátka a bloklo se kolo.. teď už je ale rok a půl úplně hodný, takže mu to nemám za zlé ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně bych to napojil na paltest(mame ve škole diagnostiku od Bosche)a tam se dá napojit uplně vše...takže napojit baterku,indukční cívku,1válec a pak stačí jen juknout jak vám funguje jak odstředivá tak podtlakova regulace a srovnáme to s tabulečkou a máme jasno:mrk:P;).....ikdyž to foukání taky zkusím...na 205(mám to tam taky na TU1M):super:)

Je zajímave že tahle pomocná regulace podtlaku pro regulátor předstihu byla i na karburatorovém motoru ve 405(XU51C)...:o:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jsem koukal na stránky Peugeotu a tam ta membrána stojí 850Kč.....pěkná cena za 3 kousky plechu, 1 pružinu a kolečko gumy:D:D:D

Hmm to je na pěkny maly bobeček...pač třeba komplet rozdělovač na Šáde za 350kč....

Jo hold je to někdy hodně psychicky i finančně náročný kupovat věci na Pégiho:(:mrk...Ale za to luxusní nostalgický svezení to stojí ne...?:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vopičí

Původně zaslal: Hafity

To Vopičí: mám ssát u těch mých schovaných?

Musím říct, že netuším co tím myslíš:myslim:myslim

Jinak jsem koukal na stránky Peugeotu a tam ta membrána stojí 850Kč.....pěkná cena za 3 kousky plechu, 1 pružinu a kolečko gumy:D:D:D

No jestli se mám pohrabat ve svých rozdělovačových přebytcích a zkusit ssát pod membrány. Se přiznám, že netuším, jestli takhle zjistím, jestli je nějaká v pořádku....:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vinorak

můžu se zeptat proč si měnil ten motor? třeba to souvisí ... :roll

překontroloval bych zapojení všech drátů co maj dočinění s řízením motoru. Teď si vzpomínám že mě taky přestalo jednou auto ze dne na den startovat a byl v háji palec v rozdělovači.... Hází to jiskru? de tam benzín? tak by to mělo aspoň chytit...:roll

[upravil dne 30.11.2007 vinorak]

Žral olej a celkově už netáhl,místo generálky jsem se rorhodl radši koupit jinej o kterým jsem věděl že je v bezvadném stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pája Rybišár

Jinak jsem koukal na stránky Peugeotu a tam ta membrána stojí 850Kč.....pěkná cena za 3 kousky plechu, 1 pružinu a kolečko gumy:D:D:D

Hmm to je na pěkny maly bobeček...pač třeba komplet rozdělovač na Šáde za 350kč....

Jo hold je to někdy hodně psychicky i finančně náročný kupovat věci na Pégiho:(:mrk...Ale za to luxusní nostalgický svezení to stojí ne...?:D:D

To máš pravdu, svezení je to parádní:cool::D:cool:.

Ale jak říkáš, kazí to ten detail, že když v náhradních dílech nakoupím já a nechám tam třeba 3000,-Kč za nějaký prkotiny, tak chlapík co jde za mnou a kupuje díly na Fáčko, tak má dílů skoro na půl auta........plakal bych...:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hafity

Původně zaslal: Vopičí

Původně zaslal: Hafity

To Vopičí: mám ssát u těch mých schovaných?

Musím říct, že netuším co tím myslíš:myslim:myslim

Jinak jsem koukal na stránky Peugeotu a tam ta membrána stojí 850Kč.....pěkná cena za 3 kousky plechu, 1 pružinu a kolečko gumy:D:D:D

No jestli se mám pohrabat ve svých rozdělovačových přebytcích a zkusit ssát pod membrány. Se přiznám, že netuším, jestli takhle zjistím, jestli je nějaká v pořádku....:myslim

Tím sáním to 100% zjistit jde (nejde sát=membrána OK ; jed sát=membrána KO). Ale nebudu tě nutit dělat si v garáži nepořádek. Přes zimu stejně s kabriem nejezdím a do jara našetřím a koupím tu membránu novou.

Ono přece jenom u té nové bude záruka, že to pár let zase vydrží. Pokud bych tam dal nějakou starší, tak ta guma v membráně může bejt po těch letech tvrdá a zase by to nejspíš brzo prasklo.

Ale díky ;);).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

já bych neřekl, díly na Fako a na 205 jsou cenově srovnatelné.

A kde na silnici ty Fáčka jsou, že ?;)

No záleží kde nakupuješ, ale z vlastní zkušenosti můžu říst.

Např gumové brzdové hadice před dvěma lety:

Fáčko 80Kč jedna...............360Kč celé auto

Peugeot 500Kč jedna.........2000Kč celé auto

A to je sakra rozdíl:D:D

Dneska je to už zase samozřejmě jiný, ale na Peugeota je to stále o dost dražší.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím - běžná spotřeba (filtry, čepy, brzdy) je +/- stejná, hadice stojej okolo 200-300 ... že by se 205 nějak extrémně rozbíjela, nevím.

Gumové díly budou z principu dražší, ale třeba čelní sklo pořídíš za 1800,-, světla a karosářské díly +/- stejně.

Tak nevím, furt jsou na 205 ty díly levnější, než na Fobii :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

nevím - běžná spotřeba (filtry, čepy, brzdy) je +/- stejná, hadice stojej okolo 200-300 ... že by se 205 nějak extrémně rozbíjela, nevím.

Gumové díly budou z principu dražší, ale třeba čelní sklo pořídíš za 1800,-, světla a karosářské díly +/- stejně.

Tak nevím, furt jsou na 205 ty díly levnější, než na Fobii :)

Tak se to už možná srovnalo (já si ale stejně myslím, že díly Paginy jsou dražší), přece jenom je to "stejnej" ročník aut, ale zase fáčka se válej všude.

No Fóóbie je kapitola sama o sobě, toto téma raději vynechám:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

PLZ ako ste to poriesili s opravou tej membrany? Ja to mam tiez v keli, no mam rozdelovac od vyrobcu u ktoreho sa da objednat iba cely rozdelovac nie samostatna membrana:(. Tak som kupil za 250 membranu z feldy a po malych upravach by tam mala sadnut.

Len sa chcem spytat ci to nebude robit problem ak napr ta z feldy ma meksiu pruzinu a vaci pohyb.

A este jednu otazku ze ci sa stym oplati hrat , ci to ma velky vpliv na spotrebu bo zerie to jak svina 9litrov a mam 1.1 motor:). lebo tu http://www.peugeot-club.cz/forum/viewthread.php?tid=4859&page=1#pid49478

pisal ze hej ale mehanik mi povedal ze to usetri tak 2 deci na 100 tak kde je pravda?

dikes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...