Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jde vám v zimě hůř řadit?


Ferin007

Recommended Posts

Nevěřil jsem tomu ale je to tak :(

Pokud v mraze nastatruju a chci se hned rozjet, jednička jde řadit dost špatně, dvojka taky, trojka trošku lépe. Ujedu 400m zastavím na semaforu a řazení je najednou v pohodě.

Když nastartuju a jdu škrábat okna, tak jde řadit hned ;)

Kdo ví, co tam mám za olej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to normylny jav....tekutost oleja sa meni vplyvom okolitej teploty a tym padom ti ide zle zaradit kvalt....nemaĺ by to byt ovsem dlhy jav...po par prejdenych metroch by sa to malo zlepsit...a pri zahriati oleja uplne zmyznut.....

tiez sa mi to niekedy stane.. najhorsie je tam zaradit 1 a 2...ale nieje to az take strasne.....

kvalitny olej by mal tieto nedostatky odstranit........ vsak v prevodovke ho maz na celu zivotnost.....tak treba zainvestovat....vyplati sa...znizi sa hlucnost prevodovky, trenie, a dobre sa cisti a chladi namahana suciastka....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Původně zaslal: Ticcino

Mně minulý týden měnili spojku. Nevím jestli se při tom musí vylít ojel z převodovky. Pokud ano, tak by tam nevraceli nějakej humus. Navíc auto má rok. Špatným olejem to tedy není.

Já jsem na tom tak stejně.

vy jste uz menily spojku??? kolik mate najeto?kolik to stalo?:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Nééé, neměnili. :D

Já myslel +/- stáří auta.

OK, ty ne, ale Ticcino pise ze jo a podle obrazku ma auto stare asi jako ty nebo ja :), to me prekvapilo :)

jinak razeni mi taky trochu tuhne po ranu, ale za chvilku ok, bohuzel nepatrim ke stastnym majitelum garazi :D

[upravil dne 20/11/07 petr307]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak po dnešní noci (mohlo být tak -8 st.C) mi úplně zatuhla řadící páka - parkuji venku. Rozuměl bych tomu, že v tý kose ztuhne olej a ze začátku, než se trochu zahřeje motor a následně převodovka, tak že půjde řadit víc ztuha, ale tohle mě docela dostalo. Nebylo to hned ráno, ale už bylo po 10:00 hod. Vlezl jsem do auta, vyhodil jsem jedničku na neutrál a už jsem věděl, že není něco v pořádku. Nastartoval jsem (mazlík naskočil až na podruhé, ale jinak neprotestoval), ale nemohl jsem odjet od chodníku (bylo to trošku do kopce), protože mi tam nešla dát zpátečka. Páka šla velmi ztuha jenom dopředu a dozadu, nešlo s ní hýbat do stran, vizuelně to vypadalo, že tam jde dát 1 a 2, ale když jsme auto za pomoci souseda odtlačili od chodníku, tak jsem při rozjezdu zjistil, že tam jde jenom 3 a 4. Tak jsem na 3 ujel asi 2 km a zastavil (vezl jsem manželku - šla si něco vyřídit). Jak jsem tam tak na ni čekal, tak jsem s pákou zkoušel s citem hejbat a pořád nic. Když už jsem chtěl volat do servisu, tak se to najednou uvolnilo a šly tam všechny kvalty a celkem lehce. Z průběhu byc tipoval, že tam něco přimrzlo, ale olej by takhle vytuhnout snad neměl.

Setkal jste se s tímto problémkem někdo, nebo pro to máte nějaké vysvětlení??? :bojim:D:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...