Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ruční brzda v zimě


pazout

Recommended Posts

Zamrzá mi ruční brzda [Peugeot 307 SW, r.2005], dle technika v servise Peugeot je to u 307 běžné, radí ji tedy nepoužívat.

Bovdeny jsou prý nešikovně vedeny od brzd směrem dolů a tak do nich natíká, v zimě je pak postarano o zamrznutí.

Takže radíte také nepoužívat nebo na to znáte nějaké řešení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tu samou skušenost, byl jsem teď v nedeli na Ramzové (SW 1,6 Hdi r.v. 2005 ), a když jsem chtěl odjet byl levá strana zamrzlá. Tak jsem vzal kombinačky a jak je uchycen bovden na brzdiči stačílo zatáhnout zpet do odbrždovací polohy. To co říkal ti ten technik bych nevidel v pravdu neb následující den jsem se na to kouk, je to v kovové trubičce, není to ale lanko ale tvrdý drát, jak se mi to jevilo tak voda by se tam nemněla dostat, ale jde to nad výfukem tak bychto viděl na tom, že se tam vysráží voda a pak přimrzne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: PaloLM

podľa mňa nemrznú lanovody ale primrznú čeluste k brzd. kotúčom, v tom prípade stačí kotúče obliať teplou vodou - pokiaľ ju máš, a je po probléme

s tímto nemohu souhlasit s lankem nepohneš ale s pačkou ano tak je to v bovdenu.

Proto bych rád požádal o radu, nebo naký popis:potlesk kdo to již rozebýral a daval tam nějaký ten sajrajt, neb jsou to samé kovové trubicky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi to zamrza urcite v bovdenu (trubicce), protoze ne že nejde odbrzdit, ale nejde zabrzdit rucni brzdou.

Priklad: Vecer parkuji v garazi kde je teplo. Pres den venku na parkovisti kde mrzne, zde rucku nezatahuji. Kdyz odjizdim z prace a chci napr. u vrat garaze rucku zatahnout (abych vystoupil a vrata otevrel), nejde to, paka nejde zatahnout klade velky odpor.

No a hlavne jak psal kolega, rucka se hodi v zime do zatacek :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Mne vcera menili lanovody, ze pry v nich byla voda. Ted to zatim funguje:D Parkovat na rovine je krasna vec, ale nekdy je clovek rad, ze vubec nejake misto k parkovani nasel, a ne si jeste vymyslet, aby bylo na rovine. Od toho je rucni brzda, aby se pouzivala a zajimave je taky to, ze se mi to u zadneho jineho auta nestalo a to parkujem porad venku, at je zima nebo mraz. Pry pomuze to promazavat:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja nepouživam ručnu skoro vobec teda možno dvakrat som ju použil na niečo inak dufam že tym že ju velmi malo použivam jej nezašibe a ked ju budem potrebovat tak si zmysli že sa jej nechce fungovat lebo aj zabudla že je ručnou brzdou a nevie načo ma vlastne služiť :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

tak tady čtu, jak zamrzá ruční brzda.Vím, že to co tady nyní napíšu,se bude někomu zádát šílené,ale na Škoda 120L také zamrzala ruční brzda.Ve SM (časopis Svět motorů asi v.r.1985) bylo takové udělátko,které se přišroubovalo asi v prostředku bovdenu(musela se asi v délce 1cm ořezat izolace) a na tom udělátku byla maznice na tzv.dekalamitku.Tou se napumpovala vazelina do bovdenu až vylézala na obou koncích a ruční brzda již nikdy nezamrzla.Nevím sice jak bovdeny na Peugeotech vypadají(mě zatím při současné podobě zimy ještě nezamrzla)ale myslím si že by to na frantíky také šlo aplikovat.Není potřeba nic demontovat,jen vyrobit ten přípravek,který může na bovdenu zůstat,nebo se může demontovat a potom půjčit jinému postiženému ;).Pokud by někdo chtěl,můžu podrobně popsat ten přípravek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...

Taky ručku moc nepoužívám, o to víc mě vyděsilo, když jsme odjížděli z návštěvy - bylo cca -10°C - a auto, jakoby někdo zezadu držel. 14km a pak v garáži z těch brzd pěkný smrad. V garáži to rozmrzlo a je po problému. Včera jsem to po cestě cca 80km (-12°C) vyzkoušel před garáží a byl jsem rád, že vjíždím do vrat z kopečka - dnes je opět vše OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...