Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

odstoupení od smlouvy- povinné ručení


wena99

Recommended Posts

no , prechazeni mezi pojistovnami , hlavne kvuli BONUS-MALUS je institucemi ošetřen tak , že v připadě ukončeni smlouvy je potřeba doložit třeba kopii kupni smlouvy , TP-vyřazeni z evidence popř RZ v depozitu a podobně. viz podminky k smlouvě přiložene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je to smlouva jako každá jiná, takže jak už bylo řečeno, buď podat výpověď a to nejpozději 6 týdnů před výročím (zákon o pojistné smlouvě, popř. občanský zákoník) a pokud tam je hlášena nějaká pojistná událost, tak na dohodu, kdy si s nimi dohodneš termín ukončení podle toho, kdy dojde k vyrovnání všech finančních závazků a je to i výhodnejší pro tebe, resp. i pro dalšího pojistitele, víš od kdy to chceš a nebude tam docházet k duplicitě, což se nedá:bojim. Jinak o odstoupení se v tomhle případě nejedná. Hodně zdaru a pokud by byly ještě nějaké otázky, písni:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

no , prechazeni mezi pojistovnami , hlavne kvuli BONUS-MALUS je institucemi ošetřen tak , že v připadě ukončeni smlouvy je potřeba doložit třeba kopii kupni smlouvy , TP-vyřazeni z evidence popř RZ v depozitu a podobně. viz podminky k smlouvě přiložene.

Nevím u který pojišťovny jsi to musel dokládat, ale podle mě jim může být jedno z jakého důvodu chceš ukončit smlouvu. Já jsem to rušil jednou u alianzu a asi dvakrát u český pojišťovny a nikdy jsem jim žádnou smlouvu nedokládal, u alianzu jsem jim akorát řekl, že jsou drahý a u český jsem jim snad nikdy neříkal ani důvod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Driver

Původně zaslal: Pe.Tr

no , prechazeni mezi pojistovnami , hlavne kvuli BONUS-MALUS je institucemi ošetřen tak , že v připadě ukončeni smlouvy je potřeba doložit třeba kopii kupni smlouvy , TP-vyřazeni z evidence popř RZ v depozitu a podobně. viz podminky k smlouvě přiložene.

Nevím u který pojišťovny jsi to musel dokládat, ale podle mě jim může být jedno z jakého důvodu chceš ukončit smlouvu. Já jsem to rušil jednou u alianzu a asi dvakrát u český pojišťovny a nikdy jsem jim žádnou smlouvu nedokládal, u alianzu jsem jim akorát řekl, že jsou drahý a u český jsem jim snad nikdy neříkal ani důvod.

ted to tak chteji chrani se proti chronickym bouračum kteři meni pojištovny jako sve boty -kvuli tem bonusům , když jsem rušil u CCP napsal jsem jen duvod planovany prodej skrz autobazar , u Kooperatiivy jsem musel doložit kupni smlouvu když jsem prodaval 309

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: Driver

Původně zaslal: Pe.Tr

no , prechazeni mezi pojistovnami , hlavne kvuli BONUS-MALUS je institucemi ošetřen tak , že v připadě ukončeni smlouvy je potřeba doložit třeba kopii kupni smlouvy , TP-vyřazeni z evidence popř RZ v depozitu a podobně. viz podminky k smlouvě přiložene.

Nevím u který pojišťovny jsi to musel dokládat, ale podle mě jim může být jedno z jakého důvodu chceš ukončit smlouvu. Já jsem to rušil jednou u alianzu a asi dvakrát u český pojišťovny a nikdy jsem jim žádnou smlouvu nedokládal, u alianzu jsem jim akorát řekl, že jsou drahý a u český jsem jim snad nikdy neříkal ani důvod.

ted to tak chteji chrani se proti chronickym bouračum kteři meni pojištovny jako sve boty -kvuli tem bonusům , když jsem rušil u CCP napsal jsem jen duvod planovany prodej skrz autobazar , u Kooperatiivy jsem musel doložit kupni smlouvu když jsem prodaval 309

zalezi na tom, jestli rusis smlouvu k vyroci, nebo v prubehu. pokud ji vypovidas k vyroci smlouvy, a stihnes to v terminu, je jim po duvodu kulovy. pokud v prubehu platnosti smlouvy a chces ji zrusit vicemene okamzite, logicky chteji videt duvod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm nevím no, pokud nepočítám prodej auta nebo odevzdání značek do depozita tak jsem rušil povinné ručení z důvodu přechodu k jiné pojišťovně a to jsem tenkrát řekl akorát v Alianzu, jinak když jsem od český přecházel k podnikatelský pojišťovně tak po mě důvod nechtěli a rušil jsem to v podstatě v průběhu toho pojištění. Asi záleží na pojišťovně nebo se mě zapoměli zeptat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem vypověděl Kooperativu. Důvod žádný nechtěli, výpovědní datum chtěli k nejbližšímu konci čtvrtletí (tak mám nastavené platby) což mi zas tak nevadilo. Btw., zajímalo by mě proč mi každé čtvrtletí posílali nové poděkování a novou zelenou kartu....asi to mají v systému automaticky podle četnosti plateb (rok, půlrok, 3m,...).

Ad Supersonic: "a nebude tam docházet k duplicitě, což se nedá." - Ptal jsem se na souběh dvou povinných ručení. (protože chci stihnout výhodné podmínky do konce roku a výpoveď mám k 12.1.08.) V Kooperativě mi bylo řečeno, že to nevadí...tak nevím jak to je. Ale u mě to nenastane, protože nová smlouva jde uzavřít teď s odkladem počátku poj. období.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: *jose_106*

Teď jsem vypověděl Kooperativu. Důvod žádný nechtěli, výpovědní datum chtěli k nejbližšímu konci čtvrtletí (tak mám nastavené platby) což mi zas tak nevadilo. Btw., zajímalo by mě proč mi každé čtvrtletí posílali nové poděkování a novou zelenou kartu....asi to mají v systému automaticky podle četnosti plateb (rok, půlrok, 3m,...).

Ad Supersonic: "a nebude tam docházet k duplicitě, což se nedá." - Ptal jsem se na souběh dvou povinných ručení. (protože chci stihnout výhodné podmínky do konce roku a výpoveď mám k 12.1.08.) V Kooperativě mi bylo řečeno, že to nevadí...tak nevím jak to je. Ale u mě to nenastane, protože nová smlouva jde uzavřít teď s odkladem počátku poj. období.

No co jiného by ti taky řekli, jim to začně vadit, až když to uvidí v registru, to je ten samý případ jako např. s penzijním pojištěním, sjednej si dvě a uvidíš, dostaneš krásný dopis, že to máš duplicitně ať ihned jedno převedeš nebo zrušíš, protože jinak ti ho vypoví sami:aut

Jasně že důvod nechtěli, když je to k výročí:roker

[upravil dne 21.11.07 Supersonic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...