Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Svitici interier (neony,led,atd...)


SharXen

Recommended Posts

Ahoj mam Peugeot 306 1,6 XS a chtel bych si ho nejak zevnitr prosvitit.

Trosku jsem procital tohle forum a narazil jsem ze hodne lidi ma ten PC tuing ( 2 trubice ktere asi celkem dost sviti) jenomze mam problem ze to asi nema koncovku na zapnuti to zapalovače a ja to neumim zapojit...

Taky se mi moc libi ten interier od CHUCK11 ale taky to ma delany domacky a to ja asi nezvladnu ;)

tak mi dyztak poradte co je asi nejlepsi plus naky fotecky jak moc to osvetli :)

Jo a taky me jeste napadlo jestli ma nekdo 306ku a ma stropni sviceni kdyz se otevrou dvere tak ma jeste pridatny 2 svetla pro jezdce a spolujezdce tak jestli nekdo nezkousel tam dat 2 modry ledky nebo nake zarovky jestlk existuji do barvy modre...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no co ti na to poradit, mas v podstate bud tri moznosti, prvni najit kamose kterej ti to udela za pivko, druha najit firmu ktera ti to udela za prachy ( ale takovych co budou montovat neonovy trubice nekomu do auta moc nebude ) a nebo treti neco se naucit a udelat si to sam. Stejnosmerny proud se probiral ve fyzice uz na zakladni skole, tak snad o tom neco vis ne ?

Jinak k modrym zarovkam, spis se tam davaji misto zarovek modre diody s patici stejnou jako ma ta puvodni zarovka, daj se sehnat dva kusy uz kolem 50Kc. ale za a) malo to sviti, b) je to spise pubertalni tuzing nez tuning, sorry, ale to je muj nazor ;) Preju hodne zdaru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych se na tohle vykašlal a raději zainvestoval do něčeho lepšího. včera sem měl infarkt jedu z opavy domů a kolona 3 tuzerskejch aut hnus děs a filcky krom oslnování jejich podsvíceními mi ještě ten debil co chvilku blikal do ksichtu modrým nejonem přes celé okno který měl zapojenej na brzdová světla. Uplně jak bych ty řidiče viděl gelu plno šiltovky a odbočovali směrem k místnímu diskoklubu Kravín. Prostě blbečci jako ti ze sektorovy crew co zprasili hezkou 205 GTI. Navíc sem se za nima sral celou dobu 50 jelikož po nákupu vysoce svítivých ledek už nějak nezbylo na zimní obutí...:xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: peugeot 306

já bych se na tohle vykašlal a raději zainvestoval do něčeho lepšího. včera sem měl infarkt jedu z opavy domů a kolona 3 tuzerskejch aut hnus děs a filcky krom oslnování jejich podsvíceními mi ještě ten debil co chvilku blikal do ksichtu modrým nejonem přes celé okno který měl zapojenej na brzdová světla. Uplně jak bych ty řidiče viděl gelu plno šiltovky a odbočovali směrem k místnímu diskoklubu Kravín. Prostě blbečci jako ti ze sektorovy crew co zprasili hezkou 205 GTI. Navíc sem se za nima sral celou dobu 50 jelikož po nákupu vysoce svítivých ledek už nějak nezbylo na zimní obutí...:xvul

Jo jo, ty jsou nejlepší. :D Nezapomeň, že ty jejich ultra-hyper-tuzing filcky musí mít ještě nezbytný megasportovní nárazník v základním nátěru (přece to nebudou stříkat do barvy auta, takhle je to víc cool) a výfuk s ultratuningovým zvukem, řešený navrtáním výfukového potrubí před koncovým tlumičem. :D :D :D

Ale k věci. :)

Plně souhlasím s Ferrym ohledně jeho názoru na výměnu žárovek ve čtecích lampičkách za modré. Ta modrá je občas hezká na efekt (ikdyž, díky nedávné éře tuzingu libovolného auta české provenience modroledkovými tryskami ostřikovačů, apod. už mám z modrých LEDek na autě kopřivku :D), ale tady by úplně zničila účel toho zařízení, protože pod modrým světlem si toho moc nepřečteš. Doporučuju to nechat být tak, jak to je, protože se to může hodit.

Ty trubice na podsvětlení se zapojují velmi jednoduše. Buď přes vypínač na zásuvku zapalovače, nebo třeba na stropní osvětlení (to mám v plánu já). Plus na plus, mínus na mínus. Nic těžšího na tom není, chce to k ruce jen zkoušečku. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem vytahl tu zarovku z toho cteciho stropniho svetla ale ted nevim jak mam najit na internetu v barve modre nevim co mam vlastne vyhledavat ...nevite o necem kde to prodavaji?

jinak chapu vase nazory na ruzne tuning netuningy ale kazdej si chce neco zkusit udelat atd a me to stejne nijak nenastve nebo ani neodradi takze to pisete celkem zbytecne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: SharXen

Tak sem vytahl tu zarovku z toho cteciho stropniho svetla ale ted nevim jak mam najit na internetu v barve modre nevim co mam vlastne vyhledavat ...nevite o necem kde to prodavaji?

jinak chapu vase nazory na ruzne tuning netuningy ale kazdej si chce neco zkusit udelat atd a me to stejne nijak nenastve nebo ani neodradi takze to pisete celkem zbytecne :)

Ok, tvůj boj. :) Dělá se spousta LED "žárovek", což je vlastně LEDka s paticí stejnou, jako má ta žárovka. Musíš zjistit, co tam je použito za typ žárovek a podle toho si vybrat LEDku. Na výběr jsou standardní barvy - červená, zelená, oranžová, modrá, bílá. Jsou běžně k dostání a stojí pár korun.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: SharXen

Tak sme dnes koupil 2 ty ledky modry do stropniho osvetleni ale jako moc to pres ten kryt neosviti :( myslel sem ze to bude vetsi pecka za 70kc 2 ledky coz je celkem dost na ty maly mrchy...nemate tip co udelat aby to melo vyssi osvetleni?:

:D sorry ze se smeju, ale neodpustim si napsat ... Ja ti to rikal ze bude prd videt. Tip mam, dej tam zpatky ty zarovky. Temahle LEDkama, kor kdyz budou jeste v modry barve proste nedosahnes takovyho svetla jako se zarovkou, mohl bys tam dat nejakou vysocesvitivou LED bile barvy s predradnym odporem cca 680 Ohmu na jednu LED, ale to si muzes usetrit tu praci a vratit tam obycejnou zarovku

[upravil dne 19/11/07 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: SharXen

Tak sme dnes koupil 2 ty ledky modry do stropniho osvetleni ale jako moc to pres ten kryt neosviti :( myslel sem ze to bude vetsi pecka za 70kc 2 ledky coz je celkem dost na ty maly mrchy...nemate tip co udelat aby to melo vyssi osvetleni?:

No záleží odpravdu na tom jaký ledky jsi tam dal( na jejich svítivosti v mcd) jinak proč by se dělaly nějaký takovy LED žárovky kdyby hodně nesvítili??Pokud bych si kupoval do interieru LEDky (taky to plánuju ;)) tak bych si koupil asi tyhlea dal tam alespoň ty 3 nebo i 4.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: killer

Původně zaslal: SharXen

Tak sme dnes koupil 2 ty ledky modry do stropniho osvetleni ale jako moc to pres ten kryt neosviti :( myslel sem ze to bude vetsi pecka za 70kc 2 ledky coz je celkem dost na ty maly mrchy...nemate tip co udelat aby to melo vyssi osvetleni?:

No záleží odpravdu na tom jaký ledky jsi tam dal( na jejich svítivosti v mcd) jinak proč by se dělaly nějaký takovy LED žárovky kdyby hodně nesvítili??Pokud bych si kupoval do interieru LEDky (taky to plánuju ;)) tak bych si koupil asi tyhlea dal tam alespoň ty 3 nebo i 4.

no podla mne nie je to tiez najvhodnejsi vyber 20° vyzarovaci uhol, je to malo do interieru/ auta/.........:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To SharXen --->>>> dikec za pochvalu;)

Pokud chceš radu tak nekupuj diody s extra velkou svítivostí protože,pěkně svítí to jo,ale bodově což je nanic:nevim.

Chce to rozptylku než bodovku,to osvícení je mnohem plnější a přibližuje se spíše k osvícení jako mají neony ;).

Pokud se rozhodneš pro diody tak nezapomeň koupit i příslušný odpor.

Příklad diody kterou mám namysli tady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: chuck11

pěkně svítí to jo,ale bodově což je nanic:nevim.

Chce to rozptylku než bodovku,to osvícení je mnohem plnější a přibližuje se spíše k osvícení jako mají neony

Na to pomůže zdrsnění "hlavičky" diody frézkou, šmirglem, nebo něčím podobným. Matná má rozptýlené světlo. Extrémisti do ní ještě můžou zkusit navrtat malou asi 2 mm hlubokou dírku, přímo do hlavičky proti krystalu, pak to svítí víc do stran, než dopředu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Původně zaslal: chuck11

pěkně svítí to jo,ale bodově což je nanic:nevim.

Chce to rozptylku než bodovku,to osvícení je mnohem plnější a přibližuje se spíše k osvícení jako mají neony

Na to pomůže zdrsnění "hlavičky" diody frézkou, šmirglem, nebo něčím podobným. Matná má rozptýlené světlo. Extrémisti do ní ještě můžou zkusit navrtat malou asi 2 mm hlubokou dírku, přímo do hlavičky proti krystalu, pak to svítí víc do stran, než dopředu. :)

problem je taky v tom ze ten kryt na ty svetla stropni tak trochu brani tomu aby to vice svitilo :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...