Jump to content
Sign in to follow this  
macik.83

17. listopad... svatek nebo neco vic?

Recommended Posts

Jelikoz jsem z mladsich rocniku, tak si tenhle datum pamatuju jen jako prcek v prvni tride, takze to pro me vlastne znamena volno. Tak se chci zeptat, co tenhle datum znamena pro vas a jaky to vlastne v te dobe bylo?:roker

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kdo    0

Asi budu nostalgický, ale nemůžu zapomenout na ten týden poté, tu atmosféru. Denně jsme z fabriky po práci jezdili na Václavák. Bylo nás kolem stovky, jezdili jsme i se ženou (holku nám ze školky vyzvedávala a hlídala kamarádka), já nosil prostřední tyč transparentu "Aero jde se studenty". Vystupovali jsme z metra na Nám. Republiky a cestou po Příkopech na Václavák se ten dav rozestupoval a lidé tleskali. Párkrát jsme jeli auty, vlajky z oken, spanilky po magistrále kolem Muzea. Pamatuji, jak jsme jednou večer šli do metra na Hlavním nádraží a jedna babička, když nás viděla s transparenty, se rozplakala, objala manželku a přála nám, ať to vyjde a máme lepší budoucnost. Manželka s ostatníma kolegyněma připichovala příslušníkům VB na klopy trikolóry a lidi se k sobě chovali neskutečně. A ta chvíle, když nám na Václaváku následující pátek (to se zrovna nějak rozhodovalo, že se přesuneme na Veleslavín) oznámili, že Jakeš odstoupil.

Jen mi postupem času víc a víc připadá, že se někde stala chyba a dneska mám pocit, že by lid měl opět vzít sudlice a cepy a vyrazit na "radnici", došlápnout si na "konšele". Chtělo by to novou defenestraci. Nejhorší je to, když v televizi někdo na otázku, co říká např. na zdražování všecho řekne. "co se dá holt dělat, no". Jestli bude lid takhle apatický, tak za nedlouho budem chodit s h****m na hlavě a s holým zadkem.

BTW: tenkrát jsem za podnikové 2+kk platil 275,-Kčs měsíčně. Dneska za tantýž platím 2.900,- Kč (bez inkasa).

A moc bych chtěl mít alespoň průměrný plat.

[upravil dne 17.11.07 Kdo]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já v té době bránil vlast v kotelně VÚ 2892 a vzpomínám si na to, jak nám v pondělí 20. 11 ??? při PŠM lampasáci vyplachovali hlavy tím, že se hrstka študentů snaží zničit socialistické výdobytky a že oni se z pubertálních dítek opravdu nepodělají, že když bude potřeba - a ve čtvrtek už mluvili úplně jinak, že je celá tahle akce součástí perestrojky, kterou začal soudruh Gorbačov, za týden už komunistické vedení bylo špatné a podle lampasáků se lidi logicky postavili na odpor - prostě převlíkání kabátů jsem viděl takřka z první brázdy.

Naštěstí jsem sloužil u malého útvaru na Moravě, takže nás žádná příprava na výjezd do Prahy a následnou obranu šokialismu nečekala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to prevlikani kabatu jsem zcela zretelne pozoroval i ja na zakladni skole. soudruzky ucitelky to sice neprobirali tak do detailu, ale ustup od prvotni myslenky tam byl taky.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×