Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chladící kapalina


Viper86

Recommended Posts

Původně zaslal: Viper86

Dá se nějak určit do mínus kolika stupňů mám v autě kapalinu?Bojím se mrazů a sám nevím co tam mám, kapalina je totiž po předchozim majiteli

Nejednodušší a nejspolehlivější je natáhnout trochu kapaliny do stříkačky a dát ji přes noc do mrazáku s teploměrem zapnutého na max (z našeho mrazáku vytáhnu -24C). Ráno zkontroluješ zda to nezmrzlo. Jinak doporučuji preventivně vyměnit (mělo by se po pěti letech).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak doporučuji preventivně vyměnit (mělo by se po pěti letech).

A ty už si měnil??? Vidím rok 2001 jako já. Servisky a všechno jde přez Peugeot, ale výměna po pěti letech:myslim, vždy ji jen změří, ukážou že je do -40 stC a tím to vadne. mám na to tlačit aby jí vyměnili, za 14dní jedu na výměnu oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, kolik je potřeba lt chladící kapaliny do motorů 2.0 HDi?

Můžu míchat "růžovou" a "modrou" chladící kapalinu? - viz níže

Kontrolka mě upozornila na nízký stav chladící kapaliny, je tam něco málo pod spodní rysku, koupil jsem si pro všechny případy - nevím, kolik budu dolévat - Sheron Antifreeze Maxi D(http://www.sheron.cz/index.php?ID=2091), což je podle popisu výrobce(našel jsme až na netu, na obsalu je "mísitelné se všemi kapalinami na bázi ethyl.....):

"Nejnovější typ chladicí kapaliny na bázi ethylenglykolu s přídavkem organických inhibitorů určený zejména pro moderní osobní a nákladní automobily s motory z hliníkových slitin. Hlavní předností kapaliny ve srovnání s předcházejícími typy je prodloužený výměnný interval. Výměnná lhůta činí 5 let. Kapalina má růžovou barvu, splňuje normu VW TL 774 D/G12 a je plně mísitelná s chladicími kapalinami obdobné specifikace, např. Antifreeze G 12, Havoline XLC atd."

Já tam teď mám nějakou "modrou do -35", víc jsem z mechanika nevyrazil...

Předem díky za rady.

Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...