Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Hladinové spínače (Meder, fotky, typové listy)


Marcel505

Recommended Posts

V tématu "406 snímač hladiny kapaliny v ostřikovači" () jsme řešili hladinové spínače.

V Praze je vyrábí firma MEDER, viz jejich výrobky:

http://www.meder.cz/cs/index.php?page=595&prod=lse

Dnes jsem si udělal do jejich firmy exukrzi abych to obhlédl. Následně přikládám obrázky těch spínačů, nahoře 01, pak 02 a dole 03.

Jak již bylo napsáno, dělají je jak z PP (Polypropylene) pro použití ve vodě a zředěných kyselinách a z PA (Polyamide) pro použití v oleji, benzínu a brzdových kapalinách.

A můžou je udělat spínací, nebo rozpínací.

Forma A (NO - spínací) and Form B (NC - rozpínací), je nutné si uvědomit, jak to funguje a na typových listech jsem to nějak naznačil.

Kdyby někdo měl zájem, je lepší je kontaktovat telefonicky, oddělení Prodeje (p.Hrdina tech.řešení výrobků a sl.Lagnerová objednávky). Posílají i na dobírku!

post-0-14109596986969_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P.S. Ten 03 se umisťuje vodorovně! A je jedno, jestli je rozpínací nebo spínací, protože ho vlastně můžete otočit!

Zde ty typové listy:

[upravil dne 15/11/2007 Marcel505]

[upravil dne 15/11/2007 Marcel505]

Ls01.zip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sarkomi

díky za obrázky ale pokud jsem kouknul do katalogu ty shodné spínače jsem našel taky.Jen se rozhodlat co dál pokud bude k tomu ,,,,,,

Myslíš do jejich katalogu na www.meder.cz?

No jasně, to je totiž ono, jenže z jejich obrázků nebylo patrné, jak to přesně funguje.

Ls02.zip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

P.S. Ten 03 se umisťuje vodorovně! A je jedno, jestli je rozpínací nebo spínací, protože ho vlastně můžete otočit!

Zde ty typové listy:

[upravil dne 15/11/2007 Marcel505]

[upravil dne 15/11/2007 Marcel505]

Marcel505: pěkná práce:super:potlesk Tak to by mohl být ten správní snímač. Ještě musím změřit délku nádržky, aby se tam vešel. A cenu víš???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Původně zaslal: Marcel505

P.S. Ten 03 se umisťuje vodorovně! A je jedno, jestli je rozpínací nebo spínací, protože ho vlastně můžete otočit!

Zde ty typové listy:

[upravil dne 15/11/2007 Marcel505]

[upravil dne 15/11/2007 Marcel505]

Marcel505: pěkná práce:super:potlesk Tak to by mohl být ten správní snímač. Ještě musím změřit délku nádržky, aby se tam vešel. A cenu víš???

Cenu jsem psal v tom původní příspěvku, snad 202 bez DPh, nebo tak nějak...

sarkomi: Můžeš dát přesný odkaz kde jsi to tam našel? Nějak to tam nemohu najít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sarkomi: Díky za odkaz, nic proti, ale u Mederu si můžeš říct, zda chceš spínací nebo rozpínací. To u Conrada nejde... Mají i ten co jde namontovat z boku, ale cena je dost brutální...

A ty ceny 215 a 275, u Mederu tyto ceny:

01: 192 Kč

02: 192 Kč

03: 242 Kč

Vše s DPH

Takže to možná Conrad bere od Mederu...

OK406: Není problém, jen musíme vybrat ty správné verze...

Nebo, jak jsem psal, ti to mohou poslat na dobírku... Otázkou je, kolik bude dobírka stát...

[upravil dne 17/11/2007 Marcel505]

[upravil dne 17/11/2007 Marcel505]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

pokud klikneš na ten spodní máš tam boční,jinak co jsem koukal tak některý jde otočit že není rozpínací ale spínací to už dle co chceš.

Já pokud tam mám orginál konektor tak si seženu orginal ,dodám a zapojím.U OK není nic je tam připravený káblík který jsme natátli od kontrolky,takže on napojí spínač a kostru.To je už na něm co bude dál

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sarkomi

pokud klikneš na ten spodní máš tam boční,jinak co jsem koukal tak některý jde otočit že není rozpínací ale spínací to už dle co chceš.

Já pokud tam mám orginál konektor tak si seženu orginal ,dodám a zapojím.U OK není nic je tam připravený káblík který jsme natátli od kontrolky,takže on napojí spínač a kostru.To je už na něm co bude dál

No jasně, ale pokud ten klasický dáš třeba zespoda nádržky, aby ti to signalizovalo když už tam nebude kapalina, tak funkci spínání nijak nezměníš. Jedině to dát zeshora. :nevim

Ten boční dělají ve variantě spínací a rozpínací, ale ten můžeš ve své ose otočit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je jedno, jaký je konektor, pokud to nemá vliv na funkci. Pokud by to měl někdo ve své 406, tak by sem mohl prosím napsat, jak mu to vlastně funguje. Takže, má někdo ve své 406 snímač hladiny kapaliny ostřikovači??

Marcel505:tvé snímače se mi zdají dobré a to ji po finanční stránce. Z boku (vodorovně) lze dát pouze jeden typ (03):myslim

[upravil dne 17/11/07 OK406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

...

Marcel505:tvé snímače se mi zdají dobré a to ji po finanční stránce. Z boku (vodorovně) lze dát pouze jeden typ (03):myslim

Jo jo, jen ta Ls03 jde dát z boku, ale mysli na to, že ji můžeš otočit okolo osy - takže se ti to může vyklápět nahoru nebo dolu... (pak ale zvolit správně rozpínání či spínání...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: OK406

...

Marcel505:tvé snímače se mi zdají dobré a to ji po finanční stránce. Z boku (vodorovně) lze dát pouze jeden typ (03):myslim

Jo jo, jen ta Ls03 jde dát z boku, ale mysli na to, že ji můžeš otočit okolo osy - takže se ti to může vyklápět nahoru nebo dolu... (pak ale zvolit správně rozpínání či spínání...)

To jsem pochopil a je to i logické. Jen jsem koukal na nádržku a zjistil jsem, že je otvor (místo) pro umístnění snímače moc nízko, takže by se musel udělat jinde. Pak je otázka, jak utěsnit průchod snímače nádržkou. A taky, jak tam vložit ten snímač, když se jistá matkou??

[upravil dne 17/11/07 OK406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Původně zaslal: OK406

Pak je otázka, jak utěsnit průchod snímače nádržkou.

A co silikon na akvária?:myslim Kolega takhle provizorně opravil mlhovku na 406 a vydržel bez problému cca rok a půl, než sehnal jinou mlhovku...

I to je řešení. Ale otázkou je, jestli by držel na umělé hmotě. Přece jen sklo je jinak strukturované. A taky, jak ten snímač nejdříve prostrčím dírou a zajistím matkou (viz obrázek 03).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

jen kouknu na ten spodní a je mi jasné hned jak to tam dáti těsnění bych udělal větší pak kov podložku dát to tam a z druhé strany kov.podložku a dotáhl motku.Nic na tom není,Kudyma ???nalévacím otvorem to tam opatrně dáti:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

To jsem pochopil a je to i logické. Jen jsem koukal na nádržku a zjistil jsem, že je otvor (místo) pro umístnění snímače moc nízko, takže by se musel udělat jinde. Pak je otázka, jak utěsnit průchod snímače nádržkou. A taky, jak tam vložit ten snímač, když se jistá matkou??

[upravil dne 17/11/07 OK406]

Je tam o-kroužek, ten to utěsní.

Namontovat - jedině to strčit do nádržky a pak prostrčit tou dírkou, kterou uděláš. Ale stejně nejdřív půjde dírou kabel, takže bych to neviděl jako velký problém...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...