Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Syceni v cerpadle


Petr605

Recommended Posts

Pada mi nafta. Kdyz pumpuju pumpickou na filtru, tak po nejake dobe, kdyz uz je to plny, tak se zacne ozyvat syceni. Hledal jsem odkud to je a nasel. Pod trubickou, ktera je zrejme prepadem z cerpadla zpet do nadrze (hadicka vede od ni nekam dozadu) je nejaky stelovaci sroub s kontramatici a prave tam pri pumpovani mezi zavitem toho sroubu a kontrmatice syci vzduch a dokonce i kape nafta. Podotykam, ze toto se deje jenom, kdyz pumpuju uz docela silou. Podle me je to pricina toho padani nafty.

Zkusim prilozit obrazek, kde jsem pokusil naznacit, ktery sroub to je (cervena sipecka).

cerpadlo.gif

Nevite nekdo, co to je za sroub a co s tim? Do servisu se mi to kvuli tomu davat nechce, uz proto, ze bych si kvuli tomu musel nejspis vzit volno:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli dobře vidím, je to seřizovací šroub dávky. Na to bych teda moc nešahal... ale každopádně, nemá co kolem něj syčet, a už vůbec unikat nafta...

Tak kontramatice je tam volně, či je utažená? Jestli je volně, opatrně jí dotáhni, tak aby se ale neotočil ten seřizovací šroub.

Pokud je to ale utažené, a přesto to uniká, bude tam asi nějaké prasklinka či vadné těsnění. Pak tě asi nepotěším, ale v takovém případě já osobně vyndavám čerpadlo ven z auta, a vezu jej na repasi a seřízení na stolici...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...