Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Povinné ručení na rok 2008


mares

Recommended Posts

Původně zaslal: p406b

a proc to resis ,kdyz neni zajem o tvoje penize tak jdi jinam.:grr ja mam 2985,- za rok:mrk a ty stim vykonem budes jeste niz.

ja to jen hazim do placu, ze pristup nekterych pojistoven je uz i tento...at maji info i ostatni, nic vic. stojim casto v praze tak se mi hodi jejich POV Plus s limitem 50tkc pojistky proti odcizeni a pozaru (Ta 106 to uz o tam moc neprevysuje...). Zavolám jim, že tento způsob neberu a uvidíme ;), dám vědět :). Jinak máš pravdu, když nebudou chtít, já taky ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

No zkusím ten Direct, když teď platím 6000 tak 20% dělá 1200. + 5% sleva že sem další rok neboural. Jestli mě fakt dají rok pod 4800 tak do toho du.

Tak jeste jeden prispevek k Directu z diskuze na autorevue.cz, co nekdo psal, dalsi to ale vyvraci. Podle justice.cz tomu sice sefuji v organech izraelci a polaci, ale je to hnane pres Nizozemi, bylo to nejspis pres ne zalozeno jako SPV a pak ponechano pod NL kvuli danim...takze z toho clovek nic nevycte. Dost dobre by to mohla byt ta verze s Ceskou pojistovnou. Ta je organizacne a danove hnana uplne stejne, pod NL se zastoupenim polaku a izraelcu ve vykonnych organech...

"POZOR ! Direct není žádná nová pojišťovna, ale produkt České pojišťovny. Loni se to jmenovalo Callin (viz www.callin.cz). Fígl spočívá v tom, že se u nich levně pojistíte, ale po čase vám pošlou, že společnost končí a vaše pojistka přechází na ČP za úplně jinou sazbu. Hodně lidí u nich zůstane, hodně jich smlouvu nestihne vypovědět a musí tak zůstat u 4P další rok. Klasický případ - smlouvu můžu vypovědět měsíc, nebo šest týdnů před koncem pojistného období, ale od pojišťovny dostanu novou sazbu po této době, kdy už nemůžu nic..."

Celé vlákno tady: http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php?t=17123

[upravil dne 22/11/07 *jose_106*]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vysvětlení ze strany UNIQA k tomu, co jsem psal výše = aktuálnímu neuznávání předchozích bonusů při uzavírání smlouvy o povinném ručení. Problém je údajně v nové databázi České kanceláře pojistitelů, která funguje 2 měsíce a zatím zřejmě velmi nespolehlivě. Z ní by si údaje měly ověřovat všechny pojišťovny, ovšem data tam v řadě případů správně nejsou, stejně jako u mě průběh předchozích POV. Tudíž se v těchto dnech a týdnech může komukoli s třeba 50% bonusem stát, že při uzavírání nové smlouvy s jinou pojišťovnou bude po něm požadována plná částka. Teprve až skutečně přinese potvrzení o bezeškodním průběhu, bude mu bonus uznán a případně vrácen přeplatek na pojistném. Je to rozdíl od předchozí praxe, kdy bonus byl bez problémů uznán hned a následně doložen, případně - asi ojediněle... - vymáhán doplatek pojistného při prokázaném podvodu.

No, ze strany pojišťovny asi pochopitelné. Já to placení čtvrtletně ještě asi jsem ochoten skousnout, ale neumím si představit klienta, který se silnějším autem vyplázne třeba 6 či 8 tisíc s tím, že mu pojišťovna pak třeba 2 tisíce vrátí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož jsem právě uzavřel pojistku u toho Directu. Napřed se ptali, kolik u té Kooperativy dosud platím, že sleví 20%. Načež jsem jim sdělil, že to ne, páč Wüstenrot by pro mě byl výhodnější. A nemají-li jinou možnost? Na to děvče opáčilo, že ano, poptalo se na údaje a vyseklo mi částku, kterou jsem nemohl nevzít. Takže teď už mám doma na stole papíry na Kč 1436 ročně, limity 30 mln věci/60 mln zdraví. To bylo na Favorita.

To samé jsem hned zkoušel na 205-D, ale tam jsem nepochodil. Na 18 stovek, které nabízejí u Wüstenrotu, se slečna nemohla dostat. Takže 205-D teď půjde k Wüstenrotu. Jen mi pořád nejde uzavřit to pojištění přes internet u nich... I když zadám počátek pojištění že chci 1. 1. 2008, před odesláním návrhu formulář změní to datum vždy na zítřejší. Nezná někdo fígl, co s tím? Nebo fakt budu muset na Silvestra datlovat po netu smlouvu, když ji chci od 1. 1.? :myslim

[upravil dne 3/12/07 Garfield]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"POZOR ! Direct není žádná nová pojišťovna, ale produkt České pojišťovny. Loni se to jmenovalo Callin (viz www.callin.cz). Fígl spočívá v tom, že se u nich levně pojistíte, ale po čase vám pošlou, že společnost končí a vaše pojistka přechází na ČP za úplně jinou sazbu. Hodně lidí u nich zůstane, hodně jich smlouvu nestihne vypovědět a musí tak zůstat u 4P další rok. Klasický případ - smlouvu můžu vypovědět měsíc, nebo šest týdnů před koncem pojistného období, ale od pojišťovny dostanu novou sazbu po této době, kdy už nemůžu nic..."

Celé vlákno tady: http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php?t=17123

[upravil dne 22/11/07 *jose_106*]

No, nevím, jak to bylo s Call in, ale u Directu je tenhle "fígl" smluvně ošetřený. Meziročně můžou zvýšit pojistné maximálně o 9% plus inflaci del ČSÚ. (Všeobcené pojistné podmínky, článek 4, odst. 1).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Ad uzavření od 1.1.2008 - to většina pojišťoven zdražeí, nebude lepší to uzavřít od třeba 30.12.2007? Nebo to potřebuješ mít od 1.1 kvůli účetnictví?

Wüstenrot nezdraží, má na svých stránkách ceny na rok 2008 a je to OK.

Ale od 1. 1. jsem myslel kvůli bonusu - páč bonus, na který pojištění u W-rotu budu uzavírat, budu mít až 31. 12. o půlnoci, ne dřív.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: p406b

tak tady neco o te levarne od Direct

Jo, pravda, že na mě tohle u Directu taky napřed zkoušeli - ve smlouvě byla klauzule s charakteristikou "nejmladšího řidiče/řidiče s nejkratší řidičskou zkušeností" pro dané vozidlo. To by pak podle pojistných podmínek mělo další důsledky, pravda.

Stačilo málo - tuto smlouvu neakceptovat. Takže předmětnou klauzuli mi po půlhodinové debatě ze smlovy vymazali a tím pádem já jsem v oukeji. V důsledku toho totiž všechny zmínky o nejmladším řidiči dle pojistných podmínek postrádají relevanci, protože tento není ve smlouvě určen :-) Ale je pravda, že jsem asi jeden z mála, kdo si toho všiml, a běžný člověk, který to tak moc nezkoumá, se pak může nepěkně divit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...