Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Nova 306 poprosim rady


Cyberfly

Recommended Posts

Zdravim vsetkych,

V sobotu som si kupil Peugeot 306 Reference 1,4 ´96 rocnik hatchback.

Foto pridam hned ako sa mi podari dostat k fotaku.

Hned som prisiel na niekolko problemov s ktorymi si neviem rady, preto vas vsetkych prosim o pomoc a rady.

Zacnem postupne od najvaznejsieho:

Ked som si ju viezol domov zo Ziliny bolo vsetko ok, ale akonahle som prisiel domov zacali sa problemy so zadnymi svetlami.

Ked zapnem stretavacky a pustim lavy blinker tak mi blikaju nastriedacku cervene svetla s blinkrom, ked slapnem na brzdu tak blinker blika dva-krat rychlejsie, ked som zaradil do toho aj spiatocku tak to vyzeralo ako vianocny stromcek. Az do dnes, oddnes mi totizto prestala svietit spiatocka, problem s blinkrom pokracuje dalej.

Iniciativne som rozobral lave svetlo vydrhol od oxidacie, prestriekal kontoxom, a vrazil naspet, vecer som sa na tom previezol a vsetko ok, rano vstanem idu do skoly a zase to iste. Neviem si rady, dnes som to zase rozoberal, pre istotu aj prave, ktore je uplne ako nove, vycistil este raz, zase obe prestriekal kontoxom, vycistil nejaku divnu vazelinu z konektorov a vrazil naspet, bezuspesne.

Prosim o radu, neda sa tak jazdit s dobrym pocitom ze ty za mnou vedia kam idem.

Dalsi problem je ze mi tecie do kufra, co moze byt aj nemusi spojene s tymi svetlami. Neviem kade mi to tam tecie ale voda sa drzi medzi plechmi kade je tahany kabel svetiel, odtial preteka do kufra. Vsetko som vysusil a spravil provizorne protiopatrenia plastelinou, ktoru som nacpal do podozrivej spari medzi plechmi. Vyzera to tak ze voda tam netecie ked auti stoji, len ked jazdi.

Predne koleso na soferovej strane ma dost volu, ked do neho jemne kopnem tak sa hybe. Vidim to na cap riadenia.

Predne koleso na spolujazdcovej strane piska. Moze to byt len piesok v oblozeni alebo aj lozisko. To by bolo ale divne, pretoze predosly majitel tvrdil ze je nove.

To by boli asi tie hlavne, dalsie menej zavazne sa pokusim riesit v tomto threade casom ako sa mi dufam bude darit odstranovat tie zavaznejsie.

Jo, a inak, o vsetkych tychto problemoch sa predosli majitel nejakou nahodou zabudol zmienit. To je teraz ale jedno.

V stredu som objednal krasavicu na vymenu oleja motoroveho, prevodovkoveho a chladiacej kvapaliny. Poprosim majstra aby mi ju zdvihol a pozrel sa jej na podvozok a na tie predne kolesa. Snad sa mi dovtedy podari vyriesit tie zadne svetla inak ma picne... respaktive majstra :aut

Dufam ze som vas neodradil citat tento dlhy prispevok, a tesim sa na vase prispevky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to takhle divně bliká, tak je to s největší pravděpodobností špatná kostra. Jestli to má něco společného s tím zatékáním nelze vyloučit, každopádně ti to zatékání nezávidím. Ložisko obyčejně nepíská. Bude to nejspíš nějaká prkotina na brzdách.... :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mrkni na ziarovky, dost casto sa pouzivaju dvoj- vlaknove a stava sa ze sa zlepia vlakna dokopy a vtedy to robi problemy

ziarovka sa zda na prvy pohlad OK ale napr 21W vlakno je spojene s 5W a prechadza ti to na ine svetlo. mne to robilo nieco podobne zase s brzdami a so svetlami a nakoniec som zistil ze to robi pos...á ziarovka. skus pozret.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je na tom prave to najzaujmavejsie, kabelaz vyzera byt v dobrom stave, ziadne ghetto opravy od predosleho majitela.

No uvidime kedy sa to zase rozhasi.

Napadlo ma ze tu spiatocku by mohol mat na svedomi kontakt niekde pri radiacej pake, ktory ma zapinat cuvacie svetla. Dufam ze tam teda daco podobne je, neviem si predstavit ako to je riesene.

Tazne nemam.

Neviem kde su ukostrene, kabelaz v zadu nieje ukostrena na ziadnom viditelnom mieste, ale ked si spominam tak nejaky kontakt je zasunuty v takom malom puzdre prichytenom na kabelaz, mozno to je nezapojena kostra.

[upravil dne 14.11.2007 Cyberfly]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Cyberfly

To je na tom prave to najzaujmavejsie, kabelaz vyzera byt v dobrom stave, ziadne ghetto opravy od predosleho majitela.

No uvidime kedy sa to zase rozhasi.

Napadlo ma ze tu spiatocku by mohol mat na svedomi kontakt niekde pri radiacej pake, ktory ma zapinat cuvacie svetla. Dufam ze tam teda daco podobne je, neviem si predstavit ako to je riesene.

Tazne nemam.

Neviem kde su ukostrene, kabelaz v zadu nieje ukostrena na ziadnom viditelnom mieste, ale ked si spominam tak nejaky kontakt je zasunuty v takom malom puzdre prichytenom na kabelaz, mozno to je nezapojena kostra.

[upravil dne 14.11.2007 Cyberfly]

Zkontroluj kostru zadních světel, odšroubuj, vyčisti namaž a zašroubuj, bude to kostřený někde ke kastli;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V kufre ziadna kostra nebola, tak som hladal dalej, jednu som nasiel pod zadnim sedadlom kusok od krabicky s imobilizerom, ta bola pekne cista takze neviem. Meral som ten zaizolovany nenapojeny kontakt na kabelazy pri pravom svetle a bolo tam 12, neviem co si o tom mam mysliet. :myslim

Kable su inak suche a nehniju ani nic podobne, proste v relativnom poriadku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kostrou to nebude.

Pokud ti to bliká jak "vánoční stromek" máš někde prodřenou izolaci na kabelech a dva nebo více drátů se ti navzájem dotýkají (plusový)- zkus se nejdřív na dráty mrknout do kufru - tam bývá nejvíc závad, nevím co tam bývalý majitel vozil.

Jinak ti přeji úspěch při opravě - tato závada se dost k*revsky hledá.

[upravil dne 14.11.2007 myryn]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik, dnes uz nie, ale zajtra sa na to zase pozriem, zatial to vyzera ze to funguje, neviem ale dokedy, cim skor tym lepsie treba najst preco to robi a odstranit zavadu.

Dost nanic je ale to ze mi prestali svietit spiatockove svetla.

Vedel som ze ked kupim starsie autii tak budem riesit problemy, ale elektriku som dufal ze nebudem musiet opravovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: myryn

Kostrou to nebude.

Pokud ti to bliká jak "vánoční stromek" máš někde prodřenou izolaci na kabelech a dva nebo více drátů se ti navzájem dotýkají (plusový)- zkus se nejdřív na dráty mrknout do kufru - tam bývá nejvíc závad, nevím co tam bývalý majitel vozil.

Jinak ti přeji úspěch při opravě - tato závada se dost k*revsky hledá.

[upravil dne 14.11.2007 myryn]

ten to problem sem mel ten samy kdyz sem menil stara svetla za nova a bylo to tim ze sem mel propojeno vice kabelu dohromady.pokud ti blikaj i cervena svetla,zkus odpojit pojistku co je na blinkry a zkus to!bude to nekde spojene s kabelem od blinkru,ale take nemusi!a klidne to muze byt druhym svetlem,pac,centralni je prave svetlo a od nej to vede do leveho (z pohledu kdyz stojis za autem).jinak myslim ze cely svazek vede pravou stranou pod plastem co je jakoby na C-ckovym sloupku. a ta zpatecka bude cidlem!a cidlo je na prevodovce presne mezi airboxem a baterkou!cumi kolmo nahoru a je nanem dvoupinovej konektor,modrej myslim!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes pri cisteni interieru som odmontoval aj zadne lampy, ocistil tesnenia a dobre dotiahol. Svetla zazracne funguju spravne aj so spiatockou, zavadu som nenasiel. Je docela mozne ze do toho kufra sa mi to leje cez svetlo, lebo dnes v nom bolo vlhko a kondenz. Je to ale dost cudne, lebo najskor by sa svetlo muselo naplnit az po sroby alebo ten otvor na konektory, aby sa to zacalo liat do kufra. Kazdopadne ked som to kontroloval, bolo tam len vlhko, ziadne akvarium.

Ked som vysaval natrafil som na kable ktore mi idu do sedadiel sofera a spolujazdca. Ci su zapojene som nenahmatal. Neviem co to je, lebo vyhrievane sedadla nemam a airbagy tiez nie. Moze sa jednat len o predpripravu na niektore z toho?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...