Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

AUTOBATERIE


west

Recommended Posts

Původně zaslal: west

Tak problém bude asi jinde. baterku jsem dal na nabíječka ta ukazovala že je celkem nařachlá. tak v čem bude asi problem nikdo nevíte:bojim:bojim

Musíš ji změřit pod zátěží.

Třeba moje baterka, už několik let v pohodě K.O., taky dává 12,1 V - a přitom utáhne jenom rádio nebo zářivku. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, zkus si změřit, jestli máš dobře ukostřený motor(je na něm i altík), zkontroluj stav pleteného ukostření, může vypadat celkem ok ale může být schnilý. V takovém případě není dobíjení dostačující, se mnou takhle cvičily dva předešlé auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veľa záleží aj od toho ako baterku nabíjaš, či naplno, či pomaličky piánko (tak Ti vydrží dlhšie, ale aj dlho sa nabíja). Napr ja som mal Ladu 2107 r.v.1986 a neuveríte mi, baterku som menil po 10-11 rokoch. Dovtedy sem tam piánko dobytie a jazdil som málo. Staré komunitické časy a ruské ručičky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: west

tak mi to dneska změřily a jak jsem si myslel baterka je v pohodě,alták dobíjí, a mám v čudu kostru startéru. co t je nevým.:papa

Kostra startétu ?? Hm, opravdu velice zajímavé, co si pod tím pojmem /blbostí/ mám představit - startér je přímo na obvodě převodovky - tzn.přímo uzemněn - minus pólem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Chci se zeptat. Koupil jsem novou baterku Vartu. Musí se před používáním naformovat nebo se to dneska už nedělá? Já jí dal hned do auta a jezdím. Problém je v tom, že jen po malém městě, takže se asi nestačí dobíjet. Jak často bych jí měl dobíjet autonabíječkou? Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: milne

Chci se zeptat. Koupil jsem novou baterku Vartu. Musí se před používáním naformovat nebo se to dneska už nedělá? Já jí dal hned do auta a jezdím. Problém je v tom, že jen po malém městě, takže se asi nestačí dobíjet. Jak často bych jí měl dobíjet autonabíječkou? Dík

i mestskej provoz ji nabyje dostatecne, i na volnnobeh dava altik dostatecny mnozstvi proudu pro udrzeni slusnyho stavu... staci zmerit palubni napeti na volnobeh mas li 14 coz bys mel mit tak je to vcajku pac to tahne altik.. to stary auta co meli dynamo tak na volnobeh nenabijely, nebo jenom malinko...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...