Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Excel - taková blbost


Fusion

Recommended Posts

Vzhledem k tomu, že na střední byly kursy Excelu docela chabý (počítače 486, kluk co pořád shazoval síť :D) s tímto program toho moc neumím.

Mám tabulku produktů a v sloupcích sou pak ceny např 10,5.

Potřebuju ty ceny všechny nějak označit a vynásobit třeba 1,19 (by mě ukázalo cenu včetně DPH).

Vím jak to udělat aby mě to ukázalo v jiným sloupci, to bych dal v B1 "=SUMA(A1*1,19)" ale já to potřebuju jenom změnit v tom poli, kde to už je vyťukaný.

Druhá možnost je, že vemu kalkulačku a budu počítat :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kohlla

Vypočítej si to tak jak píšeš o vedlejšího sloupce a pak to překopíruj do původního sloupce. lepší než to přepočítávat kalkulačkou:D

To mě napadlo ale když to pak překopíruju tak to udělá #### ne? protože políčko výchozí hodnoty bude to kam sem to překopíroval tudíž redundantní chyba (nebo tak něco :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mk405

napíšeš = a 1.19* a tukneš na políčko které chceš násobit a enter

to rovnáse udělá vzoreček a pak jen zadáš co mají dělat

např. sečtení dvou buněk je =klik na první bunka+klik na druhá bunka

hm tak to jo, ale co takhle ty výsledky nechat tam kde sou a jenom odebrat celej sloupec se zdrojovejma datama, jenom doufám že se to zas v něco nezmění

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kohlla

Původně zaslal: mk405

napíšeš = a 1.19* a tukneš na políčko které chceš násobit a enter

to rovnáse udělá vzoreček a pak jen zadáš co mají dělat

např. sečtení dvou buněk je =klik na první bunka+klik na druhá bunka

hm tak to jo, ale co takhle ty výsledky nechat tam kde sou a jenom odebrat celej sloupec se zdrojovejma datama, jenom doufám že se to zas v něco nezmění

nevím zda te dobře chápu, ale zdrojovej sloupeček nemůžeš změnit, vysledky musíš mít v druhem sloupci, jeto vpodstatě vzorec kterej se ti zobrazí v řádku nahoře a vtabule se zobrazuje výsledek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ztrácím se v tom:aut

podkud chci nahradit čísla ve sloupci číslem *1,19 tak udělám druhý sloupec ve kterém vynásobým první sloupec *1,19 vyberu ten druhý sloupec s vysledky dám úpravy/kopírovat vyberu první sloupec a dám úpravy/vložit jinak a vyberu pouze hodnoty (tím zmením vzorec na číslo výsledku);)

[upravil dne 14/11/07 mk405]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: kohlla

Vypočítej si to tak jak píšeš o vedlejšího sloupce a pak to překopíruj do původního sloupce. lepší než to přepočítávat kalkulačkou:D

To mě napadlo ale když to pak překopíruju tak to udělá #### ne? protože políčko výchozí hodnoty bude to kam sem to překopíroval tudíž redundantní chyba (nebo tak něco :))

Při tom kopírování: ctrl C nabrat, a pak pod Úpravy je Vložit jinak, zatrhout Hodnoty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: kohlla

Vypočítej si to tak jak píšeš o vedlejšího sloupce a pak to překopíruj do původního sloupce. lepší než to přepočítávat kalkulačkou:D

To mě napadlo ale když to pak překopíruju tak to udělá #### ne? protože políčko výchozí hodnoty bude to kam sem to překopíroval tudíž redundantní chyba (nebo tak něco :))

Při tom kopírování: ctrl C nabrat, a pak pod Úpravy je Vložit jinak, zatrhout Hodnoty.

byl jsem rychlejší :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...