Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jaký olej do peugeota


Jarda61

Recommended Posts

Do starších 2.0 HDI je od výrobce předepsána polo i plná syntetika. Musí splňovat výkon! U novějších 1.4 a 1.6 HDI už výrobce předepisuje asi jen plnou syntetiku 5W-40, příp. ještě "lepší" syntetika je možná.

Sorry, dal bych sem foto origo servisky, přestože jsou fotky malé, ale nejde mi to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pletete si pojmy s dojmy, prestante uz jednou pouzivat to nesmyslny oznaceni polo plno syntetika, nebo mineral, tohle dneska uz nicnerikajici oznaceni je pitomost. Jedinym ukazatelem kvality motorového oleje jsou VYKONOVE specifikace API, ACEA, prip. i firemni vykonove specifikace, v tomto pripade Peugeot.

Ty cisla ktery tu uvadite a chteli byste podle nich vybirat jsou pouze VISKOZITNI specifikace, udavaji jen tu viskozitu a o puvodu,kvalite a vhodnosti pouziti oleje nic nerikaj.

Peugeot pro motory 1,4 Hdi , starsi i novejsi povoluje viskozitni specifikace 10W40, 5W40, 5W30 C2 a 0W30, zakazana je viskozitni trida 15W40.

Vykonovou specifikaci jsem bohuzel nenasel, ale pokud zavolate do peugeotu urcite vam ji reknou. Asi nejvetsi jistota by byl olej Total 9000 popr. 7000, ktery ma specifikaci ACEA B3 a viskozitni 5W40 popr 10W40, navic splnuje firemni specifikace Peugeot-Citroen. Total mel i velmi dobre vysledky v testu starnuti oleje a jeho oxidacni odolnosti, ktere se delaly u nas na VSCHT

[upravil dne 14/11/07 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Steiner

Do starších 2.0 HDI je od výrobce předepsána polo i plná syntetika. Musí splňovat výkon! U novějších 1.4 a 1.6 HDI už výrobce předepisuje asi jen plnou syntetiku 5W-40, příp. ještě "lepší" syntetika je možná.

Sorry, dal bych sem foto origo servisky, přestože jsou fotky malé, ale nejde mi to...

Výrobce zaručeně nepředepisuje jestli tam patří syntetika nebo minerál. Předepisuje určitě výkonostní specifikaci tu je třeba dodržet ta je z parametrů oleje nejdůležitější, pak předepisuje ještě možná nějaký rozsah viskozit ale tam už to striktní dodržení není zase až tak nutné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som pred mesiacom bol na garancke v servise a dali mi tam MOBIL 1 5W 50 zevraj je lepsi ?! ako TOTAL ?

Ked uz sme nacali tuto temu ako mi menili olej na tento /pre tym tam bol TOTAL QUARTZ/ zda sa mi ze motor je zivsi ale o moc "hlucnejsi". Menili aj vzduchovy filter. Je to normalne ze je hlucnejsi???????? alebo to moze byt aj tym ze menili filter? :myslim:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: robozv

ja som pred mesiacom bol na garancke v servise a dali mi tam MOBIL 1 5W 50 zevraj je lepsi ?! ako TOTAL ?

Ked uz sme nacali tuto temu ako mi menili olej na tento /pre tym tam bol TOTAL QUARTZ/ zda sa mi ze motor je zivsi ale o moc "hlucnejsi". Menili aj vzduchovy filter. Je to normalne ze je hlucnejsi???????? alebo to moze byt aj tym ze menili filter? :myslim:myslim:myslim

čím řidší olej tím je motor hlučnější.....čím husčí tím tišší

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...