Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

JAKÉ ET


svanovsky

Recommended Posts

Ahoj všem,

tak jsem brouzdal po netu a chtěl bych koupit pro zimní obutí plechové disky. Bohužel ale nevím, jaký parametr ET je pro moje vozidlo odpovídající.

Mám Peugeot 307SW 2.0HDi 79kW - zimní pneu je 195/65/R15 a vím, že díry tam musí být 4x108

Může mi prosím někdo zkušenější poradit ??

V servisu moc vztřícní nebyli, prý si mám ráfky koupit u nich a nemusím to řešit. U nich ale vyjdou o skoro polovinu dráž, než jsem cca našel na webu.

Předem díky za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: svanovsky

Ahoj všem,

tak jsem brouzdal po netu a chtěl bych koupit pro zimní obutí plechové disky. Bohužel ale nevím, jaký parametr ET je pro moje vozidlo odpovídající.

Mám Peugeot 307SW 2.0HDi 79kW - zimní pneu je 195/65/R15 a vím, že díry tam musí být 4x108

Může mi prosím někdo zkušenější poradit ??

Ja mam na zimných plechoch na 307 15" ET 18

V servisu moc vztřícní nebyli, prý si mám ráfky koupit u nich a nemusím to řešit. U nich ale vyjdou o skoro polovinu dráž, než jsem cca našel na webu.

Předem díky za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: omegaalfa

et je 27, et 18 je na peugeot partner ne na 307 - sice by se tam mělo vejít ale na technický neprojdes:super

Ahoj.

S ET 27 máš pravdu. Danou informaci jsem už na několika webech našel. Co se ale týká tochnické, tak pochybuji, že tam někdo zkoumá, jestli ti odpovídá ET ráfků. To jsem tedy opravdu ještě nikde nezažil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bladerunner

pri ET 18 bude koleso o 9 mm viac vyčnievať spod blatníka. myslím, že pri pneu 195/65 R15 by nemal byť problém. na technickej si to asi ani nevšimnú:myslim

Ano to je sice pravda, ale ikdyž se tam to kolo vejde a na technické to nebude nikomu nápadné, tak použitím špatného disku ( jiné ET ) dochází k posunutí nějakých momentů otáčení a kdo ví čeho ještě a může to mít za následek problémy s řízením, nebo opotřebením součástí, ne které má tento parametr vliv.

Takto my to bylo vysvětleno jedním známým mechanikem, se kterým jsem právě před malou chvilkou domluvil a který se mimo jiné zabývá tuningovými úpravami vozidel.

Podle něj, jak už jsem výše část napsal, je třeba se změnou ET určitým způbem toto kompenzovat. Za předpokladu, že se má jednat o změnu trvalého charakteru.

Pokud se jedná "jen" o zimní ježdění, tak tam prý snad žádné vážné problémy nehrozí, ale doporučuje se používat předepsané ET

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pyžik

Podívej se na disky které máš na autě.Tam to je napsáno.

No, toto je celkem logické, pokud bych řešil koupi shodné velikosti toho plechového ráfktu. Litá kola mám 205/55/R16 a tedy k tomu adekvátní ráfek.

Pokud chci obouvat 195/65/R15, musím k tomu mít adekvátní ráfek a tedy na 100% i jinou velikost parametru ET. Je totiž nutné, aby při této změně zůstalo zachováno rozložení váhy na nápravě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: svanovsky

Původně zaslal: bladerunner

pri ET 18 bude koleso o 9 mm viac vyčnievať spod blatníka. myslím, že pri pneu 195/65 R15 by nemal byť problém. na technickej si to asi ani nevšimnú:myslim

Ano to je sice pravda, ale ikdyž se tam to kolo vejde a na technické to nebude nikomu nápadné, tak použitím špatného disku ( jiné ET ) dochází k posunutí nějakých momentů otáčení a kdo ví čeho ještě a může to mít za následek problémy s řízením, nebo opotřebením součástí, ne které má tento parametr vliv.

Takto my to bylo vysvětleno jedním známým mechanikem, se kterým jsem právě před malou chvilkou domluvil a který se mimo jiné zabývá tuningovými úpravami vozidel.

Podle něj, jak už jsem výše část napsal, je třeba se změnou ET určitým způbem toto kompenzovat. Za předpokladu, že se má jednat o změnu trvalého charakteru.

Pokud se jedná "jen" o zimní ježdění, tak tam prý snad žádné vážné problémy nehrozí, ale doporučuje se používat předepsané ET

podľa mňa to trochu naruší geometriu, čo je logické, lebo stred kolesa sa trocha posunie mimo svoju pôvodnú polohu, ale pri takej malej zmene, by nemal byť nejaký zásadnejší problém:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...