Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kolik si vyděláte?


Cat

Recommended Posts

Původně zaslal: p406b

Pro tebe bez praxe tak tech 20-35tis. pri nejakem rozumnem casu stravenem v kabine, a hlavne zalezi na fi. Shanej co nejvic info nez nekam vlezes,v tom to oboru jsou zamestnavatele min ze 60% porad nenazrany HOVADA!!!.

Co treba zkousej: - plna hmotna zodpovednost za kamion,ze to zaplatis az se neco stane - pravne nemozne!

- platit tzv. nadspotrebu nafty - zadny vyrobce jim neda papir na max.spotrebu,soud by prohrali.

- tzv, kauce - nechavaj si cast platu az treba do 50tis., ze pry abys neutek s penezma atd. , od toho dal,kdyz pujdes jinam muzou s tim bejt problemy.

- platej min.mzdu - to neber,kdyz se ti neco stane nebudes mit ani na jidlo a oni se na tebe vis co:D, nedaj ti nikde pujcku atd, chtej aspon 10-12 cistyho na pasce a zbytek treba bokem.

- presne stanovena trasa - to je pro blbce z kancelare co zabloudi i v podzemni garazi, tu jsem vzdy volil operativne podle nakladu,provozu atd. vzdy jsem jel na co nejnizsi naklady,ale hlavne na pohodu.

Nemůžeš se divit, když znám několik případů kdy řidič vybílil všechnu elektroniku z kabiny, peníze na naftu a mýta a kamion nechal někde v Kotěhůlkách na benzínce. Co policie? N-i-c.

Hmnotná zodpovědnost za celou soupravu je na jednu stranu blbost prootože za a) by to mělo být pojištěný b) se řidic může pojistit na škody ale na druhou stranu svěř neznámýmu člověkovi soupravu za 4 miliony když D1 je kluziště. I kdyby všechno zaplatila pojišťovna, víš co to je oběhat všechno okolo toho a ještě čekat na opravu? Takový záležitosti nezničí soupravu ale rovnou celou firmu.

A samozřejmě, že se firma podívá do minulosti, kde už pan řidič napáchal škody za doví kolik peněz.

"nadspotřeba" - není kvůli spotřebě ale kvůli tomu, že si všichni čórujou naftu.

Kauci - dávají zaměstnanci snad na všech místech kde jim sou svěřený větší částky peněz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

U některých odpovědí, kde pisatelé uvádějí plat, a v podpisu mají zároveň taky auto, mě zaráží dost velký nepoměr mezi příjmem a autem - resp. částkou, kterou jste ochotni za něj dát. Záměrně nikdy nepíšu, kolik beru sám a co mám za auto, v našich podmínkách to znamená jen problémy, ale nedal bych za auto víc jak několik měsíčních platů, rozhodně ne třeba roční. To jen takový námět k tomu případnému šetření - pokud vám to auto nevydělává, tak to není investice, ale spotřeba, a to zatraceně hladová spotřeba...

Hehe, Oddie má velkej plat a velký auto :) nebo naopak malej plat a malý auto :)

Ale teď vážně. Vcelku s tebou souhlasím, ale ne zcela. Nemusím si vozit zadek v nové 607, jen abych ukázal ostatním jakej jsem borec a se svým platem 15.000 hrubého měsíčně jsem si na to musel vzít leasing na 50 let. Na druhou stranu nemůžu souhlasit s tím, že bych za auto měl dát jen několik měsíčních platů. Poměr cena/bezpečnost je v tomto případě pro mne prioritou a rád přidám dalších 6 měsíčních platů, abych věděl, že když to někam narvu (nebo někdo do mě), mám alespoň nějakou naději, že nebudu pomlácenej.

Mám ovšem jiné krédo: Na co nemám, to si nekupuju. Aneb půjčky nejsou můj kamarád. Jedinou výjimku bych udělal u stavby nebo bytu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Ne, v pohodě. Nejsem ten typ :) Kdybych si nemyslel, že by to uklízečka nemohla ušetřit, tak bych to sem nepsal. Pokud bude bydlet na ubytovně, stejně jako studenti bydlí, utratí 1500Kč měsíčně a bude jíst jídlo z kantýny, stejně jako studenti jedí, utratí dalších 2500Kč měsíčně. Lítačka na autobus 250. Kapesné 417. Zbyde 3333. Krát 12 měsíců krát 10 let je 400tis.

Ano, je to nesmysl. Nikdy by to reálně neušetřila, ale kdyby ušetřila a kdyby investovala, tak má teď luxusní byt, auto a nemusela by uklízet.

Jedná se tu ale o "drobný detail" - o tzv."hrubou mzdu".

Pokud od ní odečteš "sociálku a zdravotku" - dohromady cca 24% (nejsem si přesně jist procenty - tak mě hned nekamenujte), vychází to trochu jinak. Pokud ovšem zaměstnavatel nedává min.mzdu a další část bokem (potom ovšem později vznikají další problémy - nemocenská /z minimální mzdy, dovolená stejně a výpočet pro důchod/

Další věc je ta - nevím zdali bys vydržel ze 14,- Kč "kapesného" denně ??? :papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to fusion - ta kauce byla vetsinou bez potvrzeni,takze nemas nic v ruce=SVINSTVO. Ze se nekomu moc stridaj lidi a bere z ulice - jasny signal,ze neni neco nahore v poradku! NEBRAT! Jsem se setkal i s tim,ze me s mejma zkusenostma on nemuze na vnitru zaplatit,2h jsme pekne pokecaly(po tiracku-kafe cigareta:mrk) a sli kazdej po svym.:super Svetla vyjimka.:D

-chtel jsem jen kolegu upozornit ,aby si nenabeh.

Sarkomi - souhlas,jsou dulezitejsi veci:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...