Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kolik si vyděláte?


Cat

Recommended Posts

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: Aluška

Co posledních pár týdnů zjišťuji, tak to není jen o tom, co člověk chce a nechce obětovat. Sehnat dobrou práci je čím dál těžší :(, už nějaký týden scháním a pořád nic :(. Z 50% se firma, kam pošlu životopis ani neozve, z 20% mi napíší, že nesplňuji jejich požadavky, přitom v životopise mám vše, co chtěli a z dalších 30% se ozvou, jdu na pohovor, ale pak mi stejně řeknou, že vzali někoho jiného. Takže od prosince mě buď čeká pracák a nebo skončím na pokladně v Lídlu :bojim .

[upravil dne 13/11/07 Aluška]

A co vlastně umíš, jakou máš kvalifikaci, co chceš dělat? Jasně že je to taky o oboru, někde trhaj ruce a přeplácej, a o některé obory zájem není...

Mám chemickou průmyslovku, ale nikdy jsem to nedělala. V Pardubickém kraji by se nějaké místo laborantky i našlo, ale bohužel všude chtějí minimálně 2 roky praxe v oboru a tu logicky nemám. V Brně hned po škole, když jsem chtěla dělat něco s chemií, tak takové místo v podstatě neexistovalo, tedy aspoň ne pro ženský.

Ale jsem ochotná dělat cokoliv, jedinná podmínka je - víkendy volné, abych mohla jezdit domů za našima. A samozřejmě nějaký normální plat, za plat uklízečky dělat rozhodně nebudu. Nejraději bych nějakou práci v administrativě, jenže tam zase chtějí ekonomické vzdělání.... Prostě teď vím, že na chemickou školu, jsem opravdu chodit neměla, že z ekonomky, by mi bylo lépe :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Aluško, není to čím dál těžší. Jenže jsi potenciální matka a ty shánějí práci stejně těžko, jako ty, které se vracejí do procesu po mateřské. Je to diskriminace, ale nikdo to nepřizná. ;)

To mě taky napadlo, že si třeba říkají, že mě nevezmou, abych jim pak neutekla na mateřskou, ale zatím se nikde nedovolili se mě zeptat :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

Co posledních pár týdnů zjišťuji, tak to není jen o tom, co člověk chce a nechce obětovat. Sehnat dobrou práci je čím dál těžší :(, už nějaký týden scháním a pořád nic :(. Z 50% se firma, kam pošlu životopis ani neozve, z 20% mi napíší, že nesplňuji jejich požadavky, přitom v životopise mám vše, co chtěli a z dalších 30% se ozvou, jdu na pohovor, ale pak mi stejně řeknou, že vzali někoho jiného. Takže od prosince mě buď čeká pracák a nebo skončím na pokladně v Lídlu :bojim .

[upravil dne 13/11/07 Aluška]

Ahoj, som natom podobne, zacinam si hladat pracu.

Prvy krat v zivote som dostal vypoved, je to blby pocit. Ked clovek niekde pracuje 11 korov v podstate hned po skole, teda vlaste po Zakladnej vojenskej sluzbe ( To je take ako vezenie, len ti tam daju samopal), tak to clovek musi trochu rozdychat : o(((

[upravil dne 13/11/07 tibor]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

To mě taky napadlo, že si třeba říkají, že mě nevezmou, abych jim pak neutekla na mateřskou, ale zatím se nikde nedovolili se mě zeptat :).

To totiž nesmějí. ;)

Vím jak to chodí u nás ve firmě - šéf hledá (hledal) člověka na prodejnu a bylo jasný, že to nesmí být holka. Proč? Protože by ji šéfová nesnesla. Žádné to neřekl, prostě vybral kluka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: Aluška

To mě taky napadlo, že si třeba říkají, že mě nevezmou, abych jim pak neutekla na mateřskou, ale zatím se nikde nedovolili se mě zeptat :).

To totiž nesmějí. ;)

Vím jak to chodí u nás ve firmě - šéf hledá (hledal) člověka na prodejnu a bylo jasný, že to nesmí být holka. Proč? Protože by ji šéfová nesnesla. Žádné to neřekl, prostě vybral kluka.

To já vím, že nesmějí, ale i tak se docela divím, že se nezeptají, aspoň bych pak věděla, proč mě třeba nevzali :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je naprosto jasná manipulace, jak ukázat lidem, kteří o tom nic nevědí, propastný rozdíl mezi uklízečkou a ředitelem Čezu. 18milionů měsíčně nemá. Jen pokud by uplatnil jednorázové opce na akcie. Jenže proč by to dělal, když Čez roste? Když ředitel Čezu studoval, trvalo mu to řekněme 10 let (SŠ+VŠ). Mezitím uklízečka 10 let uklízela a pokud byla spořivá, ušetřila řekněme 400 tis.Kč. Kdyby vzala těch 400.000Kč a k 1.1.2003 za ně koupila akcie Čezu, měla by z nich dnes 5.600.000 Kč. Které by dokonce nemusela danit. Takže uklízečky se vlastně tak špatně nemaj, ne? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Tohle je naprosto jasná manipulace, jak ukázat lidem, kteří o tom nic nevědí, propastný rozdíl mezi uklízečkou a ředitelem Čezu. 18milionů měsíčně nemá. Jen pokud by uplatnil jednorázové opce na akcie. Jenže proč by to dělal, když Čez roste? Když ředitel Čezu studoval, trvalo mu to řekněme 10 let (SŠ+VŠ). Mezitím uklízečka 10 let uklízela a pokud byla spořivá, ušetřila řekněme 400 tis.Kč. Kdyby vzala těch 400.000Kč a k 1.1.2003 za ně koupila akcie Čezu, měla by z nich dnes 5.600.000 Kč. Které by dokonce nemusela danit. Takže uklízečky se vlastně tak špatně nemaj, ne? :)

Eh soráč, tydle kecy mám nejraději.

Promiň nechci se tě dotknout.

Máš za to. že by průměrná uklízečka (pokud by se nejmenovala Čunková) mohla tyto peníze ze své mzdy ušetřit ???

Ale řekl bych, že tento portál se týká spíš "Pažoutů" než politiky, pokud jsem tě nějak urazil - tak znova : sorry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, v pohodě. Nejsem ten typ :) Kdybych si nemyslel, že by to uklízečka nemohla ušetřit, tak bych to sem nepsal. Pokud bude bydlet na ubytovně, stejně jako studenti bydlí, utratí 1500Kč měsíčně a bude jíst jídlo z kantýny, stejně jako studenti jedí, utratí dalších 2500Kč měsíčně. Lítačka na autobus 250. Kapesné 417. Zbyde 3333. Krát 12 měsíců krát 10 let je 400tis.

Ano, je to nesmysl. Nikdy by to reálně neušetřila, ale kdyby ušetřila a kdyby investovala, tak má teď luxusní byt, auto a nemusela by uklízet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Ne, v pohodě. Nejsem ten typ :) Kdybych si nemyslel, že by to uklízečka nemohla ušetřit, tak bych to sem nepsal. Pokud bude bydlet na ubytovně, stejně jako studenti bydlí, utratí 1500Kč měsíčně a bude jíst jídlo z kantýny, stejně jako studenti jedí, utratí dalších 2500Kč měsíčně. Lítačka na autobus 250. Kapesné 417. Zbyde 3333. Krát 12 měsíců krát 10 let je 400tis.

Ano, je to nesmysl. Nikdy by to reálně neušetřila, ale kdyby ušetřila a kdyby investovala, tak má teď luxusní byt, auto a nemusela by uklízet.

Bez komentáře...............:papa :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak tohle už je těžká demagogie, ale když se budeme bavit reálně, tak i ta uklízečka si může udělat živnost a snažit se své uklidové služby nabídnout, pokud na to půjde dobře, získá pár zakázek na úklid a je to..... vezme úklid v pár firmách, nějaký barák, když se to začne rozjíždět tak si vezme nějakou další prac. sílu k ruce atd..... a to není pohádka, když to správně rozjede a bude schopná tak si vydělá slušný prachy

jen nesmí být pohodlná, ano když bude uklízet několik firem denně tak nebude mít pracovní dobu 2 hod. denně z toho ještě hodinu neprokrafe s kamarádkou a nenakrade mycí prostředky domů

ale jsou obory, kde se bohužel člověk nechytne ikdyby se rozkrájel, to je ale trh, lituji např. pokladní v hypermarketu, svátky, so+ne, fofr, stres, zodpovědnost a to vše za pár tisíc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:myslim ...a ja že si pozrem, čo nasleduje za "uklízečkou", aby som sa vedel zaradiť :D

robím v štátnej správe a tie tabuľkové platy ma teda serú najviac... výhodu mám iba tú, že si viem občas vybaviť súkromné veci bez dovolenky. momentálne si rozširujem vodičák na C a E, tak by ma zaujímalo, ako sú na tom platovo šoféri v ČR?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tomingo

:myslim ...a ja že si pozrem, čo nasleduje za "uklízečkou", aby som sa vedel zaradiť :D

robím v štátnej správe a tie tabuľkové platy ma teda serú najviac... výhodu mám iba tú, že si viem občas vybaviť súkromné veci bez dovolenky. momentálne si rozširujem vodičák na C a E, tak by ma zaujímalo, ako sú na tom platovo šoféri v ČR?

Tchán, profesionální řidič cca 30 let, najeto na TIRu 2mil bez nehody má na papíře minimální mzdu. Zbytek v dietách.

Co se bavím s klukama co jezdí, tak jsou někde kolem 20ti. Jak kdo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dress

ale jsou obory, kde se bohužel člověk nechytne ikdyby se rozkrájel, to je ale trh, lituji např. pokladní v hypermarketu, svátky, so+ne, fofr, stres, zodpovědnost a to vše za pár tisíc

Ale houby trh. Lenost je to ;)

Ano, pokud má člověk cíl, vůli, chuť a trochu mu to myslí, může se chytit. Prodavačky v hypermarketech - možná to bude znít cynicky, ale co se od nich očekává ? Píp. píp. píp ... 186,50 prosím a děkuju.. a s dalším zákazníkem se ten nekonečný černý pás rozjede znovu. Dřív prodavačka musela být ženská, které to pálilo, která musela umět rychle násobit, balit zboží apod. Ale dneska ... píp, píp, píp ... (ano, možná se vám nezdá platové ohodnocení úměrné dřině, ale jaké jsou reálné požadavky na prodavčku .. píp, píp, píp)

Kdyby ale ta prodavačka po večerech navštěvovala jazykové kurzy, za rok by tu prodavačku dělat nemusela. Mohla by sedět v nějaké kanceláři, zase by se hádala se šéfovou, zpracovávala by nějakou administrativu, ale dovedla se by se už zeptat: " Can I help you ?" Když by přijela nějaká delegace, tak by tam nestála jako nějaké tydý, ale mohla by jim i něco vysvětlit. Časem by třeba přišla na to, že to co dělá, je pod její úroveň a mohla by se rozhodnout co dál... dodělat si po večerech maturitu, začít zase studovat...

... vyjet za prací do zahraničí, nebo nastoupit alespoň ve veřejné správě :)

Já na pokladně (píp, píp, píp) neskončím - je to proto, že jsem na sobě pracoval, že jsem dokázal obětovat něco ze svého času, peněz, energie a úsilí. To mi nyní přináší jistou (komparativní) výhodu ;)

Rozumíš, pokud si odhákuješ svých osum hodin v Kolbence, přijdeš domů, dáš si nohu přes nohu, pustíš Nováky a otevřeš si pivko ... myslíš, že tě čeká v životě ještě něco lepšího ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

Původně zaslal: tomingo

:myslim ...a ja že si pozrem, čo nasleduje za "uklízečkou", aby som sa vedel zaradiť :D

robím v štátnej správe a tie tabuľkové platy ma teda serú najviac... výhodu mám iba tú, že si viem občas vybaviť súkromné veci bez dovolenky. momentálne si rozširujem vodičák na C a E, tak by ma zaujímalo, ako sú na tom platovo šoféri v ČR?

Tchán, profesionální řidič cca 30 let, najeto na TIRu 2mil bez nehody má na papíře minimální mzdu. Zbytek v dietách.

Co se bavím s klukama co jezdí, tak jsou někde kolem 20ti. Jak kdo.

Zahraničí podle dalších okolností 35-45/měs v pohodě.

Znám jednoho kterej má kolem 65 ale 5 týdnů cesty, 2 týdny doma - takto pořád dokola a jezdí De, Fr, It, Es.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro tebe bez praxe tak tech 20-35tis. pri nejakem rozumnem casu stravenem v kabine, a hlavne zalezi na fi. Shanej co nejvic info nez nekam vlezes,v tom to oboru jsou zamestnavatele min ze 60% porad nenazrany HOVADA!!!.

Co treba zkousej: - plna hmotna zodpovednost za kamion,ze to zaplatis az se neco stane - pravne nemozne!

- platit tzv. nadspotrebu nafty - zadny vyrobce jim neda papir na max.spotrebu,soud by prohrali.

- tzv, kauce - nechavaj si cast platu az treba do 50tis., ze pry abys neutek s penezma atd. , od toho dal,kdyz pujdes jinam muzou s tim bejt problemy.

- platej min.mzdu - to neber,kdyz se ti neco stane nebudes mit ani na jidlo a oni se na tebe vis co:D, nedaj ti nikde pujcku atd, chtej aspon 10-12 cistyho na pasce a zbytek treba bokem.

- presne stanovena trasa - to je pro blbce z kancelare co zabloudi i v podzemni garazi, tu jsem vzdy volil operativne podle nakladu,provozu atd. vzdy jsem jel na co nejnizsi naklady,ale hlavne na pohodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U některých odpovědí, kde pisatelé uvádějí plat, a v podpisu mají zároveň taky auto, mě zaráží dost velký nepoměr mezi příjmem a autem - resp. částkou, kterou jste ochotni za něj dát. Záměrně nikdy nepíšu, kolik beru sám a co mám za auto, v našich podmínkách to znamená jen problémy, ale nedal bych za auto víc jak několik měsíčních platů, rozhodně ne třeba roční. To jen takový námět k tomu případnému šetření - pokud vám to auto nevydělává, tak to není investice, ale spotřeba, a to zatraceně hladová spotřeba...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...