Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

H7 vs xenony


noradek

Recommended Posts

Původně zaslal: Přema

Cena je v poho.....ted to prostě tolik stojí....jen nekupuj větší jas než 6000 k potom už to svítí moc modře a nesvítí to tolik.... těch 5000 k je v poho,origo xenony mají 4300 k.....

[upravil dne 11-11-07 Přema]

To není JAS, ten má poněkud jinou jednotku, toto je teplota barvy a udává se v Kelvinech (K) - to jen tak pro pořádek... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: Přema

Cena je v poho.....ted to prostě tolik stojí....jen nekupuj větší jas než 6000 k potom už to svítí moc modře a nesvítí to tolik.... těch 5000 k je v poho,origo xenony mají 4300 k.....

[upravil dne 11-11-07 Přema]

To není JAS, ten má poněkud jinou jednotku, toto je teplota barvy a udává se v Kelvinech (K) - to jen tak pro pořádek... ;)

Přesně tak.

http://www.tuningclub206.com/forum/viewtopic.php?t=1481

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučoval bych si dát pozor na dvě věci:

1. dle české legislativy musí mít xenonové světlomety automatickou korekci sklonu (problém na STK)

2. H7 se začaly používat kvůli sníženýmu vyzařování ultrafialového záření, které si nerozumí s čirou optikou (šedne), nevím jak je na tom tahle náhražka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: homat

Doporučoval bych si dát pozor na dvě věci:

1. dle české legislativy musí mít xenonové světlomety automatickou korekci sklonu (problém na STK)

2. H7 se začaly používat kvůli sníženýmu vyzařování ultrafialového záření, které si nerozumí s čirou optikou (šedne), nevím jak je na tom tahle náhražka.

ad1 kde je to presne napsano ? cetl jsem vyhlasku 341/2002 Sb. o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, ale nikde jsem to tam nenasel . Mozna je to napsano ve smernicich EHK/OSN c. 98 nebo 99, popr. smernicich EHS/ES 76/761 a 89/517, ktere se tykaji svetlometu s vybojkami a vybojek samotnych, ale jejich plne zneni jsem zatim na netu nenasel.

jedine co jsem ve zminene vyhlasce nasel jako zavady na osvetleni jsou tyto

Závadou podle odstavce 1 v osvětlení vozidla je vždy,

a) nesvítí-li potkávací nebo brzdové nebo zadní obrysové světlo

alespoň na straně přivrácené do středu vozovky,

b) nelze-li přepnout dálková světla na potkávací,

c) způsobují-li světlomety oslnění,

d) jsou-li dodatečně namontovány nebo upraveny svítilny svítící

dopředu nepřerušovaně světlem jiné barvy než bílé, kromě

předních svítilen do mlhy žluté barvy a dozadu nepřerušovaně

svítící světlem jiné barvy než červené,

e) jsou-li chybně zapojeny svítilny nebo chybně propojeny svítilny

tažného vozidla a přípojného vozidla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Původně zaslal: homat

Doporučoval bych si dát pozor na dvě věci:

1. dle české legislativy musí mít xenonové světlomety automatickou korekci sklonu (problém na STK)

2. H7 se začaly používat kvůli sníženýmu vyzařování ultrafialového záření, které si nerozumí s čirou optikou (šedne), nevím jak je na tom tahle náhražka.

ad1 kde je to presne napsano ? cetl jsem vyhlasku 341/2002 Sb. o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, ale nikde jsem to tam nenasel . Mozna je to napsano ve smernicich EHK/OSN c. 98 nebo 99, popr. smernicich EHS/ES 76/761 a 89/517, ktere se tykaji svetlometu s vybojkami a vybojek samotnych, ale jejich plne zneni jsem zatim na netu nenasel.

jedine co jsem ve zminene vyhlasce nasel jako zavady na osvetleni jsou tyto

Závadou podle odstavce 1 v osvětlení vozidla je vždy,

a) nesvítí-li potkávací nebo brzdové nebo zadní obrysové světlo

alespoň na straně přivrácené do středu vozovky,

b) nelze-li přepnout dálková světla na potkávací,

c) způsobují-li světlomety oslnění,

d) jsou-li dodatečně namontovány nebo upraveny svítilny svítící

dopředu nepřerušovaně světlem jiné barvy než bílé, kromě

předních svítilen do mlhy žluté barvy a dozadu nepřerušovaně

svítící světlem jiné barvy než červené,

e) jsou-li chybně zapojeny svítilny nebo chybně propojeny svítilny

tažného vozidla a přípojného vozidla.

EHK 48

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s Ferrym.

1) Pokud je předepsanej aut. sklon a ostřikovače tak je to pro výrobce aut. Tam by se to dalo najít podobně jako např. zákaz otvíracích světěl apod.

2) Znám už několik lidí, kteří je mají a zatím nikdo nehlásil potíže s policajtama ani s STK, slyšel sem jenom planný poplachy od lidí, kteří "slyšeli že...".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem hledal na netu jestli je ten predpis EHK 48 nekde k nalezeni, a nemuzu se ho nikde dobrat, na co jsou kurva predpisy, kdyz si je ani nemuzu precist, to mam poslat zadost na ministerstvo dopravy nebo kam ? at se pak nedivi ze jim na to kazdej se..e

EDIT tak jsem nasel odkaz, za 1630Kc na rok si muzu precist predpis EHK 48, super, jdu prodat xenony a koupim si za ne vyhlasku, abych si ji mohl precist :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: Přema

Cena je v poho.....ted to prostě tolik stojí....jen nekupuj větší jas než 6000 k potom už to svítí moc modře a nesvítí to tolik.... těch 5000 k je v poho,origo xenony mají 4300 k.....

[upravil dne 11-11-07 Přema]

To není JAS, ten má poněkud jinou jednotku, toto je teplota barvy a udává se v Kelvinech (K) - to jen tak pro pořádek... ;)

No no to se toho stalo,tak TEPLOTA BARVY...:grr:grr:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...