Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ABS a první zkušenosti


HOFA

Recommended Posts

Původně zaslal: svanovsky

Ahoj,

fakt miluju lidi, co s přezouváním čekají až na první sníh.

Já už jezdím víc jak měsíc na zimních gumách.

Dneska jsem potkal nějakého frajera - AUDI A6 kombi a hned bylo jasné, která bije. Náhodou parkoval na stejném parkovišti a tak jsem si ověřil, že to pořád zkoušel na letních.

Celkem mě ale šokovalo, že když jsem na ty gumy mrknul, tak to spíš vypadalo jako F1 slicky - vzorak tam prakticky žádnej nebyl.

Toto je dle mého názoru opravdu KRE . . .

No jasně - takový "vořech" má zato, že na zimákách dokáže jezdit kdejakej hejhula - ovšem letní a správně olískaný - to už jen profik ovšem jen do tý doby než někoho sejme, nejblbější je na tom to, že on potom vyleze z wehiklu nezraněn..............:mad:

P.S. zimáky už mám asi 3 tejdny, takže mě Martin nepřekvapil.

[upravil dne 13.11.2007 myryn]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejen na sníh, ale i na marast (takové mívají na sobě označení M+S), ale to, co většina řidičů stále nechápe je to, jak se letní a zimní guma chová při nízkých teplotách. Je to o směsi, ze které jsou vyrobeny. Letní guma je vyrobena ze směsi, která (na rozdíl od zimní) ztvrdne už při teplotách lehce nad nulou. Tím, že ztvrdne má horší přilnavost i na suchém ale zmrzlém nebo chladném povrchu. U zimních pneu samozřejmě hraje velmi důležitou roli i tvar dezénu, který obsahuje lamelky, které při záběru / brždění tím, že se ohnou, vytvoří něco jako pilu (vvvvvvv) a tím lépe zaberou na sněhu.

Prostě bez zimních pneu ani ránu. Ironií osudu však je to, že když už to takovej "hrdina" na širokých sjetých letních gumách do Tebe nenapálí, tak alespoň zablokuje cestu. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak. Taky jsem pro povinné zimní gumy. Máš na auto? No tak musíš mít i na ty zimní gumy!

Je pravda, že zimní se sjíždějí trochu rychleji než letní, ale prakticky, když máš obuté zimní, tak šetříš letní. Akorát máš v gumách utopeno třeba 10.000.- navíc.

Já už je mám obuté asi tři týdny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:xvul

Já když vidím takového "vola", tak si v duchu představím, jak mu to někde ujede, ale v protisměru nebude volno, ale pojede tam ten největší buldozer s tou největší radlicí hned od silnice a o tu radlici se komplet rozseká a ten buldozer ho jen vklidu shrne ze silnice a je pohoda, jede se vesele dál.

Totéž v případě, když mě neskutečně ryskantně předjede nějaké podobné prase.

Sorry za :xvul, ale občas mě to fakt dostane

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...