Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Studené starty jednou pro vždy!!


stalmik

Recommended Posts

Původně zaslal: Dalick

Už jsem to tu taky psal ale opakování je prý matka moudrosti...

Měl jsem podobné problémy, kdy krátce po startu (2-5s) motor chcípnul. Řešil jsem to ve 3 servisech a nic nepomohlo. K nápravě stačilo málo, jen vzít opravdu kvalitní benzín -100oktanů a bylo po problému. Auto chytne a drží! Pravda je, že na provozních nákladech se to u mě nijak výrazně neprojeví, protože LPG!!! Tuhle fintu mně poradil opravář, který dřív dělal u Peugeota a teď se specializuje soukromě na tuto značku. Mluvil o vyjetí aspoň 2-3 nádrží.

Třeba to pomůže i tobě, držím palce.

Myslíš Kříhu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nevim jak je to s benzinem, ale u svoji 405 1,9D jsem resil to same (byla to mechanika, takze chyba RJ nehrozila) a nakonec jsem prisel na toto :

1) Znecisteny filtr nafty (i kdyz to na prvni pohled nevypadalo).

2) Ucpany kos kterym se nasava nafta z nadrze.

3) Voda v palivovem filtru.

To byly asi hlavni zavady, vstriky byly OK, cerpadlo take, chemie pro cisteni vstriku nepomahala.

Drobne zakuckani ihned po startu odstranilo proplachnuti motoru (mazacího systému) a vymena oleje. Potom startovala v -30 i bez plynu, prvnim otocenim starteru a otacky drzela ihned.

Dalsi moznost, kterou jsem proveroval, byla tesnost palivove soustavy v podtlakove casti a tesnost vstrikovaciho cerpadla, ale to bylo OK a u benzinu to nejspis nehrozi, protoze ma vetsinou podavaci cerpadlo u nadrze.

U Forda Fiesty 1,4 jednobod 1992 kamaradky jsem resil zase chcipani motoru pri seslapnuti plynu po studenem startu a v chladu chcipani na volnobeh s nasledujicim vysledkem :

1) Byl pricpany KAT (nejspis vlivem nefungujici lambdy).

2) Lambda sondu v servise ji sice vymenili (udajne byla spatna) ale kabely od ni neproverili (byl tam oxid v konektoru).

3) Hned ze zacatku jsem vymenil vzuchovy a palivovy filtr a zadne zlepseni se nekonalo.

Zaver :

Mozna ze mate kazdy podone projevy ruznych zavad, moje zkusenost se starsimi auty je takova, ze nejcastejsi zavady jsou v elektrice - zoxidovane konektory mohou nefungovat klidne jen v urcitem rozsahu teplot, vyhnile draty u 7let stareho auta mohou byt taky - staci nekde poskodit izolaci a zalit slanym nalevem ... , dalsi beznou zavadou je ucpani vseho mozneho i nemozneho (nekdy se projevuje jen pri urcite teplote, nebo prutoku ci tlaku - muze to byt ucpano jen emulzi) a teprve pak jsou odumrele dily ... Ale je to jen moje subjektivni hodnoceni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem rád ž ese začalo řešit hodně podrobně..

1) Poraďte mi nějaký přípravek, který funguje na odstranění vody z nádrže a spalovacího systému.

2) S těmi dráty, že mohou být uhnilé to si taky myslím že by mohl být problémek..

3) Vstřiky by dělali bordel i během jízdy a to nedělají..

4) filtry mam nové

5) olej s filtrem je taky nový

6) chladící kapalina nemizí

7) startuje bez problémů s tím že nejde ten automatický sitič

To Oddie: Myslim, že Fusion to myslel tak, že by chtěl udělat někde uvnitř čudl, který pokud bys ho sepnul, sepnul nějaký obvod (odporový) podobně jako čidlo ale s pevnou hodnotou pro sytič. Tím by odpadl problém s čidlem. Nebo mne napadlo že to myslel tak, že by čidlo zůstalo funkční jen by mu ze začátku tím obvodem trošku pomohl přidáním pár sluchátek (ohmů:D)

Zatím všem díky a pište dále myslím, že vše zatím je velice pravděpodobné a aktuální;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K těm přídavkům na odstranění vody - koupil jsem nějaký doporučený v servisu (značku si už nepamatuji), rozdíl jsem nepoznal.

K těm vstřikům - za jízdy by bordel dělat nemusely, protože po zahřátí mají jiné rozstřikovají vlastnosti benzínu a ve válcích se určitě zahřejí dost rychle po několikaterém protočení pístů (potvrzeno ústně od Fedor Bosh servis).

někdo se tady zmínil o možnosti dopadu špatného katu - tady si sice už tu citlivost na teplotu nedokáži vysvětlit vůbec, ale hledáme závadu nezi nebem a zemí - Stalmik - v jakém stavu máš kat? Já teda nic moc, tak jestli v tomto může být zakopaný pes? :myslim

Jinak - jak poznáš, že nejde automatický sitič? Co když ten sitič jde, ale ten následný pokles otáček (mě to napřed chytne a chvilinku jako by OK, pak klesnou otáčky, jakoby vynechává válec... zdechne) je z jiného důvodu?

Já dnes cca 1st.C, chytlo napoprvé, mírné snížení otáček, ale nezdechlo. V pátek cca 5 st., startoval jsem na čtyřikrát.... (a to už dost štve a přemýšlím kdy zase dojde k repasu startéru:bojim)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

k přípravkum ohledně vody v benzinu dávám jen jako prevenci,pokud není nic po ruce tak řeším lihem a vždy se mi osvědčil.Pokud člověk zajde do prodejny autodoplnky tak se tam něco vždy objeví,nechci dávat jakou značku to záleží na každém po čem šáhne,ale jke jich více.Jak pro odstranění vody v palivovém systému tak pročištění vstřikovačů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no poradil mi Urdemala, že koupil FIC2000 čistič vstřiků v Kelly. Myslim 345Kč cca. Prej nemohl vůbec jezdit na benzín a teď už na něj normálka jezdí (má LPG). Tak to vyzkoušim. Byl i u mne takže můžu potvrdit, že na ten benzín to fakt nebylo nic moc..

Jinak neříkám, že vstřiky jsou ok, ale uvidíme až co udělá ten sajrajt.. Prej je to hrozně agresivní. Si chtěl trochu nechat tak to nalil do plastový lahvičky a úplně jí to rozleptalo :D

O víkendu snad bude trošku času tak proměřim dráty od čidla chladiva k jednotce a změřim odpory čidla.. pak se uvidí..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sarkomi ,kdybych si myslel, ze ucpane palivove potrubi a filtry jsou jen problemem nafty, ani bych s tim neotravoval. Jenze u benzinu+LPG to muze byt jeste horsi, uz jen proto, ze je v nadrzi benzin mnohem dele, nez kdyz se jezdi jen na benzin. Z benzinu se lehke slozky odparuji jiz pri 30°C, a to ostatni tvori na vzduchu pryskyrice, ktere delaji neco podobneho mazutu na dne nadrze ... Vse zavisi na teplote, napr. po velmi teplem lete muze byt benzin v nadrzi uplne znehodnocen ... zivotnost benzinu v nadrzi auta je cca 1rok (v podzemnich nadrzich benzinek az 3roky). Pryskyricovy gel (nemusi byt na prvni pohled patrne ze je to gel) nejde z nadrze odstranit jinak, nez vypustenim nadrze a nejlepe jejim vyplachnutim, protoze se usazuje u dna a pricpava palivovy system, hromadi se u saciho kose atd... Benzin v palivove nadrzi by se mel uplne obmenit prinejhorsim 1x za rok a to se v kombinaci benzin+LPG malokdy stane. S nasavanim pryskyric jsou pote spojeny horsi starty a odchazeni vstriku (vpodstate se zalepi) a chemie na cisteni vstriku nepomaha, pokud je pryskyric moc (jen se trochu naredi)..... a zadne aditivum, ktere by tomuto zabranilo se pokud vim nevyrabi, driv se prodavalo tzv. vrchni mazani, ktere vytvorilo na benzinu tenky film a zpomalilo tak jeho znehodnocovani (nejcasteji se pouzivalo u vojenskych letadel a vozidel v pohotovosti) ... takze pro ostatni : mozna by stacilo vycistit palivovy system a nadrz ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

DJJD2 co ti řídi jen děkuji za přednášku to vím taky .To že spolu benzin a LPG mají takové starosti vím jednak že jezdí na 90% na plyn a proto pak problém s benzinem.Ale jsou tu kteří mají jen benzin jako já a to ti mohu potvrdit že nádrž se mění častěji než 1x za rok:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sarakomi ... to verim, staci na to chvili slapat a v nadrzi je prazdno :) ... proto jsem podotkl, ze podobne projevy mohou mit ruzne zavady ... treba kabely k lambde, nebo ten kat a klidne muze delat paseku i spatny dynamicky odpor vyfuku (skryte dirky do vyfuku v neprijemnych mistech, pak to muze chytat falesny vzduch a take je to zavisle na teplote motoru a vyfukovych plynu) ... rozhodne bych doporucil vsechny mozne priciny sepsat a zacit systematicky proverovat .... vsak mi na nej prijdem :roker ... jinak se v tom clovek placa dlouho ... a kdyz se to objevi dat vedet na foru cim to bylo :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To DJJD2: jestli můžu, několik dotazů:

- to odpařování benzínu - OK, 30st. chápu, ale kam se to odpařuje? vždyť nádrž je v podstatě až na přisávání vzduchu hermeticky uzavřená, nebo ne? Ale jinak když dost jezdíš, kupuješ tak 1/4 nádrže, tak se benzín protočí aspoň u mě určitě vícekrát do roka. Pokud takovou hrůzu v nádrži mám, něměl bych to poznat na palivovém filtru? (ten jsem měl čistý). Pokud to dělá ten maz, proč to má jednoznačnou závislost na teplotě, ta pryskyřice asi moc strukturu mezi 5st. a 10 st. nezmění ne? Ale cca v tomto rozmezí auto začně špatně startovat.

- tebou popisovanou teorii zalepení vstřiků jsem ještě neslyšel, všichni v LPG servisech tvrdí že se děje tohle: při provozu na LPG přestane v benzínovém vstřiku proudit benzín. Palivo začne procházet LPG vstřikem a protože ten je v sání dále než benzínový, proudíl LPG (tady už vlastně ne liguid, ale plynný) přes benzínové vstřiky. Na těch se postupně usazuje a vlivem vysokých teplot se přepálí, změní strukturu, podstatně ztvrdne a to pak dělá ten borčus. Dostat ze vstřiku toto je asi problém, navíc s tím prý může jít ruku v ruce mechanické poškození a po vyčištění se to může ještě zhoršit (tak jsem koupil a taky tak prodávám).

[upravil dne 13.11.07 Honzin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

souhlasím s názorem, že se při skladování benzínu v nádrži asi něco usadí. Myslím, že tohle by měl ochránit palivový filtr. Pokud ne tak něco projde do vstřiků to také souhlasim. Usadí se to. Čistič palivového systému pokud je kvalitní by měl do jisté míry pomoci. Potom třeba dvě nádrže 100oktanového benzínu a melo by být vyčištěno si myslim.. Co se týče startu jako takového proměřím dráty k čidlu a změřím čidla pokud to půjde..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...