Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Fotografové sem, need help s výběrem foťáku ;)


MirasCC

Recommended Posts

Tak sem po mnoha letech váhání nakonec usoudil, že nadále už bez foťáku nemůžu žít a aktuálně procházím fází zjišťování informací. Dosavadním vrcholem mě běžně dostupný fotografický techniky je 2MPx foťák v mobilu, z čehož plyne že nijak náročným uživatelem nejsem :D Takový ty pojmy jako "clona", "uzávěrka", "vyvážení bílé" a spousta dalších, zní sice zajímavě, nicméně jejich hlubší význam mi dost často uniká. Pár přednastavenejch režimů myslím postačí. Bude to tedy určitě nějakej rozumnej kompakt, cenová relace tak 5-8, 10 je opravdu maximum. Docela se mi líbí Fujifilm FinePix F40fd, jediný co mě mrzí je nativní poměr stran 4:3. Vechno se v dnešní době ubírá směrem k wide rozlišení, docela si říkám že by to mohlo bejt fajn i u fotek.

Takovýhle členění sem ale zatím nikde nenašel. Všichni machrujou s megapixelama, ale konkrétní rozlišení fotek se člověk kolikrát dozví až z recenze.

Takže vítám jakýkoliv rady, tipy a doporučení :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se prašť přes kapsu a kup si tu 720IS taky :) stojí nějakých 6tis + karta... A nebo, pokud to chceš ve verzi ultrazoom, tak SX100IS o cca patnáct stovek dražší, ale je taky znatelně větší a těžší. Ten 720IS je podle mě dokonalej kompromis, kterej i tak možnostma převyšuje schopnosti normálně fotícího čověka ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono se to odvíjí hlavně od toho, kolik chce člověk do toho investovat.. Je bezpředmětné Ti navrhovat nějaké řešení, když neuvadíš cenový rozptyl.. Můžeš si koupit foťák třeba za 3 litry, třeba dobry je FujiFilm A610, z lepších Canony, minimálně A550 za cca 4 litry, velice zajímavá volba jsou nové Canony SX100 IS - mají stabilizátor a velký ohniskový rozsah 36-360mm, což je 10ti násobný zoom dle kinofilmu, video ve VGA kvalitě. To by byl můj tip, cena cca 7500,- Z ještě lepších Canon A650IS, který má sice "jen" 6x opt. zoom, ale používá větší snímač a má tedy v obraze méně šumu, cena kolem 10tis. A pokud chceš špici mezi kompakty, tak canon G9, tam je cena už přes 13tis, ale stojí za to.. :) A tím bych u zavřel cenu univerzalních kompaktů a můžeme otevřít digitální zrcadlovky, které se pohybují od 14tis do několika set tisíc :D

takže mů tip je Canon PowerShot SX100 IS

fotoaparát, CCD 8MPx, 3264x2448px, 2.5" TFT LCD, 10x opt. a 4x dig. zoom, f/2.8–4.3, 36–360mm (35mm), makro od 1cm, ISO 80-1600, SD slot, video VGA až 30fps se zvukem, blesk, USB2.0 High Speed, výstup A/V, 2x AA, 266g bez baterií

76439as.jpg

edit: oddie, byl jsi rychlejší :super

[upravil dne 9.11.07 C.J.]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Canon A720IS taky nevypadá zle. 6x optickej zoom, optickej hledáček, běhá na tužkovky... To sou relativně pádný argumenty.

Můj problém je, že když řeknu že do toho chci dát pět a následně zjišťuju informace, pomalu limit navyšuju a nakonec skončím na deseti. Jak kdybych se neznal :D

Zrovna teď mi při procházení webu padnul do oka Panasonic Lumix DMC-FX100...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: C.J.

No ono se to odvíjí hlavně od toho, kolik chce člověk do toho investovat.. Je bezpředmětné Ti navrhovat nějaké řešení, když neuvadíš cenový rozptyl..

Původně zaslal: MirasCC

Bude to tedy určitě nějakej rozumnej kompakt, cenová relace tak 5-8, 10 je opravdu maximum.

:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to chceš do bůra, tak si kup tu 570IS - ale časem si budeš nadávat, že sis ten litr nepřiplatil (za zoom 6x místo 4x, jinak se totiž nelišej :) ). SX100IS jen když ti nebude vadit ta velikost a váha - mně by se třeba líbil, ale tahat to s sebou nechci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

Ten Canon A720IS taky nevypadá zle. 6x optickej zoom, optickej hledáček, běhá na tužkovky... To sou relativně pádný argumenty.

Můj problém je, že když řeknu že do toho chci dát pět a následně zjišťuju informace, pomalu limit navyšuju a nakonec skončím na deseti. Jak kdybych se neznal :D

Zrovna teď mi při procházení webu padnul do oka Panasonic Lumix DMC-FX100...

No nevim, 12 Mpix je už trochu moc, čím víc mega nacpou na ten malinkatej snímač tím víc to potom šumí, i když pokrok jde dopředu už to nemusí být tak hrozný ale na běžný použití stačí 6 Mpix bohatě, s canonem, sony, panasonicem, olympusem chybu neuděláš, ale 12 Mpix je asi už mnoho z hlediska toho možnýho šumu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 byl opravdu jen začátek, sám nedoufám že by to u pěti skončilo.

Radši bych něco menšího a lehčího. SX100 IS už od pohledu vypadá příliš mohutně. Nevýhodou malejch foťáků je zas napájení akumulátorem, namísto tužkovek.

Kupodivu ten Panasonic údajně ani moc nešumí. Ještě před napsáním prvního příspěvku sem byl tak nějak přesvědčenej, že 8MPx je rozumný maximum, ale přečtení recenze toho Panasonicu mě opět uvedlo do nejistoty.

Začal sem se o to trochu víc zajímat nedávno, jako první mi padnul do oka již zmiňovaný Fujifilm F40fd - 8Mpx, cena kolem 5000. Dost chválenej, perfektní obrazová kvalita, kvalitní SuperCCD snímač, luxusně nízká hladina šumu. O pár dní později sem narazil na recenzi "většího" brášky F50fd. Výbava skoro stejná, jen rozlišení se zvětšilo - na 12 MPx. A hle, už tam byl, šum, potvůrka a hned byla kritika. Takže nesmyslnej hon na pixely mě tak úplně nebere, ale když to bude mít vysoký rozlišení a čistý fotky, tak proč to nebrat, ne? :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Jestli chceš tu kombinaci, co budu mít já, tak A720IS je aktuálně na fotoexpertu za 6100,-, karta k tomu za 1100,- (Pretec Cheetah 4GB), to jsi za 7200,- k tomu dáš pouzdro a dvě sady aku a jsi na 8tis rovných za komplet. To není tak hrozné, ne?

Určitě na něj ještě mrknu, takhle od pohledu nevypadá vůbec zle, díky za tip! :super Zatím se mi nepovedlo najít žádnou recenzi, jestli o nějaký víš, sem s ní. Angličtina nevadí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

5 byl opravdu jen začátek, sám nedoufám že by to u pěti skončilo.

Radši bych něco menšího a lehčího. SX100 IS už od pohledu vypadá příliš mohutně. Nevýhodou malejch foťáků je zas napájení akumulátorem, namísto tužkovek.

Kupodivu ten Panasonic údajně ani moc nešumí. Ještě před napsáním prvního příspěvku sem byl tak nějak přesvědčenej, že 8MPx je rozumný maximum, ale přečtení recenze toho Panasonicu mě opět uvedlo do nejistoty.

Začal sem se o to trochu víc zajímat nedávno, jako první mi padnul do oka již zmiňovaný Fujifilm F40fd - 8Mpx, cena kolem 5000. Dost chválenej, perfektní obrazová kvalita, kvalitní SuperCCD snímač, luxusně nízká hladina šumu. O pár dní později sem narazil na recenzi "většího" brášky F50fd. Výbava skoro stejná, jen rozlišení se zvětšilo - na 12 MPx. A hle, už tam byl, šum, potvůrka a hned byla kritika. Takže nesmyslnej hon na pixely mě tak úplně nebere, ale když to bude mít vysoký rozlišení a čistý fotky, tak proč to nebrat, ne? :super

Taky koukej na světelnost objektivu, u malejch potvor bývá někdy bídnátřeba 1:3,5 na kratkym ohnisku, tak 1:2,8 a méně čim nižší první čislo tím lepší a druhý co nejméně od toho prvního, třeba 1:2,8-3,2, idealní je stejný, ale to je málo kdy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

Původně zaslal: oddie

Jestli chceš tu kombinaci, co budu mít já, tak A720IS je aktuálně na fotoexpertu za 6100,-, karta k tomu za 1100,- (Pretec Cheetah 4GB), to jsi za 7200,- k tomu dáš pouzdro a dvě sady aku a jsi na 8tis rovných za komplet. To není tak hrozné, ne?

Určitě na něj ještě mrknu, takhle od pohledu nevypadá vůbec zle, díky za tip! :super Zatím se mi nepovedlo najít žádnou recenzi, jestli o nějaký víš, sem s ní. Angličtina nevadí...

Tady je pár zkušeností uživatelů - http://www.dpreview.com/reviews/read_opinions.asp?prodkey=canon_a720is
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám recenzi, spíš jsem na ně zvyklej, a vím co uměj. Jeden známý foťáky dostává k testům a recenzím, a ty Canony mu taky seděj nejlíp, když jsem nedávno vybíral místo původního A510 něco nového, tak jsme taky prohrabali leccos a nakonec to byl zase Canon (ta 570 a teď bude 720). SVého času si otec koupi nějakej 5Mpix Olympus nebo Kodak nebo co to bylo, a ten 3Mpix A510 ty fotky dělal stejně lepší. A s tím prvním A40, což byl jen 2Mpix, mám dokonce několik fotek, co jsou vytištěné na formát A4, a prd kdo pozná, z čeho to vlastně je... když někomu řeknu, že je to 2Mpix, tak nevěří ani když mu ukážu zdrojovou fotku. Takže to jsou několikaleté zkušenosti s Canony, a ač jsem párkrát zkusil i něco jiného, nikdy mě nějak v téhle kategorii nic jiného nepřesvědčilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maslím že to co nabízí Oddie je dobrá volba:super

ještě jsem nahmátnul tady něco o něm - je tam i dost reakcí uživatelů ;)

http://digiarena.zive.cz/Titulni-strana/Strohy-ale-vykonny-Canon-PowerShot-A720-IS/sc-21-sr-1-a-4636/default.aspx

[upravil dne 10/11/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, Canon je dobrá volba. Já mám už dva roky Canon S2 IS a max spokojenost. Je relativně velký a těžký ale to jsou snad jediné zápory, na které jsem přišel. Fotky jsou super, ultrazoom je excelentní a hlavně stabilizátor je opravdu nezbytný zejména při točení videa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, chlapi, začínáte mě ukecávat ;)

Je pravda že zatím veškerý srovnávací testy co sem procházel nějakej stroj od Canonu buď vyhrál, nebo se alespoň umístil hodně vysoko s minimální ztrátou na vítěze.

Investici do karty zatím vynechám, někde by se mi tu měla válet 2GB SD (památka po minulým rádiu). Akorát nějaký ťamanský pouzdro, baterky a nabíječku. Du ještě mrknout na další modely Canonu a hledat nejlepší cenu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...