Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Fotografové sem, need help s výběrem foťáku ;)


MirasCC

Recommended Posts

4 Oddie

Měl jsem stejný názor jako ty. Vyčetl jsem jej z internetu, a proto jsem koupil rychlou kartu (20 MB/s). Pak jsem si koupil další a tu jsem koupil jen 3MB/s a při videu rozdíl není žádný! Rozdíl jsem zaznamenal pouze při focení sekvencí několika fotek za sebou. Tento režim ale nemá každý foťák - foťák snímá fotky za sebou maximální rychlostí jaké je schopen vyfotit a uložit na kartu, dokud držíš spoušť. Moje zkušenost tedy říká, že rychlejší karty jsou pro moje použití zbytečným vyhazováním peněz, raději bych koupil víc karet (kdyby nějaká třeba na dovči klekla).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: barenst

Olympus 550 tu jsem si vybral ja , hlavni co me presvetsilo bylo 18 opticky zoom , na foceni idealni a cena se uz pohybuje kolem 9t .

S tím zoomem, stejně jako s těmi megapixely, dost často platí, že méně je někdy více. Je to věc, která sice vypadá úžasně v propagačních materiálech a má vliv na cenu, ale praktická využitelnost je vždy o kompromisech - ono to s sebou nese i dost nevýhod. Takže než se hnát za nejvyššími čísly je dobré zauvažovat spíš nad tím, jestli je takový zoom vůbec k něčemu, jestli se s tím dá vůbec reálně fotit a "udržet" to (ani stabilizátor není všespasitelný), a jaký vliv má tenhle rozsah na zkreslení a obrazové vady. Ten 18x zoomový Olympus jsem měl na chvilku půjčený, na vyzkoušení, a z výběru jsem jej vyřadil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dalick

4 Oddie

Měl jsem stejný názor jako ty. Vyčetl jsem jej z internetu, a proto jsem koupil rychlou kartu (20 MB/s). Pak jsem si koupil další a tu jsem koupil jen 3MB/s a při videu rozdíl není žádný! Rozdíl jsem zaznamenal pouze při focení sekvencí několika fotek za sebou. Tento režim ale nemá každý foťák - foťák snímá fotky za sebou maximální rychlostí jaké je schopen vyfotit a uložit na kartu, dokud držíš spoušť. Moje zkušenost tedy říká, že rychlejší karty jsou pro moje použití zbytečným vyhazováním peněz, raději bych koupil víc karet (kdyby nějaká třeba na dovči klekla).

V jakém rozlišení videa? Při 640x480 a 30sn/s se mi s pomalou "noname" kartou párkrát video zastavilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Video určitě využívat budu, ale prvě vyzkouším co to bude dělat se stávající kartou, až při potížích bych sháněl jinou. Je pravdou, že sem ještě nikde neviděl u výrobce požadavek na minimální rychlost karty pro správnou funkci videa...

Na Cybexu ho mají za 5990,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 Oddie

Mě se ještě video neseklo a jinak než 640x480 a 30sn/s netočím. Třeba jsem měl štěstí na karty. Je to možné. Nevím jak se vyrábějí ale třeba procesory do PC se dělají stejné, otestují je a pak se na povedené kousky napíše, že jsou rychlejší:D

Ještě na jednu věc chci upozornit. Nevím jak novější modely Canonů ale starší nepodporují tzv. Mass storage, což znamená, že po připojení k PC nelze bez speciálního softwaru stáhnout fotky do PC (výjimkou jsou už ale Windows XP a Vista, které to umí). Jen na to upozorňuji, pokud by měl někdo W2000 nebo W98, aby nebyl zklamán, že mu to nejde jak u jiných foťáků!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

Původně zaslal: oddie

Hezky, nechcete si ten foťák koupit ještě někdo? :D;)

No moc se netěš, zas jestli se mi na něm něco nebude líbit, otluču ti ho o hlavu a ještě budu požadovat sud jako omluvu za mizernou radu :D :D :D

No to nevím, jestli by sis měl troufnout, něco zkusit otloukat o hlavu nervnímu cholerikovi :D;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dalick

4 Oddie

Mě se ještě video neseklo a jinak než 640x480 a 30sn/s netočím. Třeba jsem měl štěstí na karty. Je to možné. Nevím jak se vyrábějí ale třeba procesory do PC se dělají stejné, otestují je a pak se na povedené kousky napíše, že jsou rychlejší:D

Ještě na jednu věc chci upozornit. Nevím jak novější modely Canonů ale starší nepodporují tzv. Mass storage, což znamená, že po připojení k PC nelze bez speciálního softwaru stáhnout fotky do PC (výjimkou jsou už ale Windows XP a Vista, které to umí). Jen na to upozorňuji, pokud by měl někdo W2000 nebo W98, aby nebyl zklamán, že mu to nejde jak u jiných foťáků!

Je to možné, že to tak s těmi kartami je.

Co se týče připojení k PC, je to tak, od XP výš není třeba nic, ve w2000 je potřeba kanóní program.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

já mám Panasonic Limix TZ1 rok a je super, nemůžu si ho vynachválit:-) ale teď už koupíš TZ3 - novej model. Dávám jenv jako tip, zkus na něj mrknout:-) navíc je na sd karty - levná záležitost!!!!! porovnání fotoaparátů na www.fotoradce.cz - DOPORUČUJI

[upravil dne 28.11.07 purkmistr]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj , Canon u malých kompaktů je dobrá volba , měl jsem Power Shot S45 - dobrý a teď mám PowerShot A85 - taky plně dostačující (holka má Sony W35 a ten není tak dobrý)

Ted jsem měl půjčenou zrcadlovku Nikon D40X a jdu do něho :super:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je pár mých tipů dobrý koupě:

http://www.mshop.cz/shop/detail.php?id=dfsony054&k=89

http://www.exa.cz/digitalni-fotoaparat-sony-dscs800-p-3206.html

http://eeeelektro.cz/inshop/scripts/detail.asp?kat=OLYFE290B

a velice příjemnej na obsluhu je např tenhle: http://www.dvorsky.cz/eshop/fotoaparat-digitalni-olympus-mju-760-modry-9181.html

a v práci používáme tenhle a je taky velice pohodovej: http://www.ppelectronic.cz/zbozi/digitalni-fotoaparaty/samsung-digimax-l85

Máš z čeho vybírat...vybral jsem samý kvalitní výrobky, s kterejma budeš dělat pěkný fotky a nemusíš k tomu mít "digit. zrcadlovku"... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je potřeba si říct co od foťáku očekávat

- Skladnost ? (malinkej)

- Focení v interiéru či architektury (širokoúhlý objektiv)

- Focení v extrémech voda, sníh, déšt, zima (voděodolnost či vodotěstnost, prachutěsnost)

- Cenu

- Mega zoom (10x a více)

- Kvalitu fotek (dosah blesku, velikost čipu, ISO, opt. stabilizátor)

- Cena příslušenství (SD karta či MS pro karta)

- Napájení AA nebo Li-on

- Video

A podle toho vybírat

[upravil dne 28.11.2007 KoNG]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hledal jsem dlouhou dobu nějakej kapesní doplněk k zrcadlovce, nakonec jsem na pixmanii koupil za cca 7,5K Ricoh Caplio R7..zatím si nemůžu stěžovat na nic, snad jen je trochu slabší blesk

jinak zajímavou volbou by mohl být vodo/mrazu/nárazu-těsnej Olympus Mju 790SW, příp. někde v doprodeji 780SW:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...