Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

odvzdušnění nádrže


fousek

Recommended Posts

kolem plniciho hrdla je nekolik odvzdusnovacich hadicek. jedna pak vede pres strechu po prave strane do praveho predniho podbehu, tam je filtr s aktivnim uhlim a elektromagnetickej ventil, ovladanej ridici jednotkou motoru, ta si ho otvira kdyz jsou vhodne podminky (otacky, telota motoru apod), ted kdyz je vice zima tak ho slysim tak dve tri minuty po startu cvakat, nekdy vydrzi treba 10 minut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to prozkoumal. Podle mě to pracuje tak , že ve filtru je ventil na podtlak přes který se přisává vzduch . Protože při vhodných podmínkách vzniká podtlak ve filtru ( částečně i v nádrži ) a to od sání přes el. ventil a tento podtlak je kompenzován přisáváním vzduch z venčí - (ventil podtlaku ve filtru) jinak by se podtlak mohl zvětšovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

velice pěkné já ani nekoukal zdali to tam mám ale asi jo protože vedle kastlíku je ten ventil,slyšel jsem že někteří to mají pod blatníkem

jedná se o toto v kroužku

[upravil dne 10/11/07 sarkomi]

post-0-14109596966199_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je snad jasný.:super Ale mam podezření že možná ten podtlak. vent. je načatej (udržuje jinej podtlak ) .Protože když odpojím hadičku - od nádrže k filtru tak se podtlak v nádrži netvoří . El.ventil funguje . Jestliže jsou připojeny všechny hadičky - projedu auto a potom zastavím a zhasnu motor je slyšet u filtru jak se natahuje vzduch do okruhu. Po chvilce to přestane a já když jdu k víčku nádrže tak si to stejně ještě přisaje vzduch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...