Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak často si necháváte převážit kola?


Ferin007

Recommended Posts

Mám zvlášt kola na zimu a na léto. Kola vždy nechávám vyvážit když je dávám na auto, pokaždý se tam něco najde. :myslim

Dřív když jsem jezdil rodinným vozem, používali jsme gumy podivného výrobce a bylo potřeba vyvažovat častěji, nevím čím přesně to bylo, ale jednou začas se prostě ve vyšších rychlostech rozvibroval volant, tak se to dalo vyvážit a byl třeba 3 měsíce klid a pak zas. Ted jezdí náš rodinný vůz na Michelinech a už se vyvažuje opravdu jen když se přehazujou kola. :super

[upravil dne 9.11.2007 Schreek]

[upravil dne 9.11.2007 Schreek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mám 2 sady. Liťáky na léto, plechy na zimu. Jelikož jsem letos kupoval nový letní tak vyvažování je z krku, ale jinak na předchozích jsem najezdil 3 letní sezóny (asi 15000 km) a jen jsem je přehazoval a maximálně lehce dofoukl. Přes zimu tlak sjel maximálně o 2 desetiny baru. Nikdy jsem neměl problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teť pojedu první zimu s 307,ale léto jsem odjezdil na Dunlop SP Sport a jak říkal Ladman,tak jsem dofukoval po zhruba těch 5000 km tak tu 0.1-0.2kPa.Teť jsem přehodil na nové ráfky Micheliny Alpin A3,tak jsem zvědav jak budou držet.Zatim mam pocit že jsou i tišší než ty letňáče.V testech si vedou dobře tak uvydíme.Jinak vyvažuju jen pokud je nandavám na auto.Zatim jsem neměl problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no,co se týká úniku vzduchu -není to ani tak samotnou pneumatikou,ale většinou stavem disku(v míste kde se dotýká s patkou pneumatiky).Pokud je tato styčná plocha narušená korozí(což je prakticky u každého disku staršího tak 2-3 roky),uniká vzduch právě tam.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

klumir: já mám disky snad 20-ti letý a vzduch neuniká, nebo uniká přes ventilek. Spíš zpuchří guma u ventilku, než zrezne těsnicí plocha disku.

Já to vyvažování nějak neřeší, převažuju při výměně pneumatik (letní za zimní a naopak). Mám jen jednu sadu disků, takže na jaře a na podzim mám ty kola bezpečně převážený :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: klumir

no,co se týká úniku vzduchu -není to ani tak samotnou pneumatikou,ale většinou stavem disku(v míste kde se dotýká s patkou pneumatiky).Pokud je tato styčná plocha narušená korozí(což je prakticky u každého disku staršího tak 2-3 roky),uniká vzduch právě tam.....

no, mam dvoje disky, letni v pohode, auto je stary 12 let a furt jak novy, zimni po zime cele orezle, tak je najare odru ocelakem a nastrikam. Jinak se mi taky nechce stat fronty v pneuservisech, takze nevyvazuju, ale hodlam to zmenit a zvazuju, ze ted po prezuti kola omeju a necham je vyvazit, aby byly na leto nachystany. Ale na druhou stranu, jezdim zasadne na pneu kupovanych v pneuservisech jako jete, tak se tim netrapim, obvykle mam gumy tak na dve sezony. Pouze zimaky jsem mel jednou protektory a ted funglace, tak uvidim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prestal som vyvažovať letné aj zimné pred 2 rokmi, keď mi v jednom servise s kvalitným vyvažovacím strojom perfektne vyvážili zimné.

Dovtedy mi zimné pneu na 307-čke vždy mierne vibrovali na dialnici pri 130 km/h, ale potom ako ich vyvážili v tom servise, tak vibrácie zmizli a neobjavili sa ani teraz, potom ako boli pneu dvakrát dole z auta.

Pri zimných mám jednoduchú zásadu. Na prednú nápravu idú vždy gumy s najmenšími závažiami. Na zadnú idú gumy s väčšími závažiami.

Samozrejme, gumy, ktoré boli vľavo, nechávam vľavo a naopak.

Túto sezónu som sa celkom vykašlal na pneuservis a prehodil si to sám ročne stručne. Akurát som si v Tescu kupil ten krížový veľký kľúč na pneu, aby sa mi to ľahšie robilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

A ještě otázka. Hážete kola (gumy) zas na stejný místo, nebo to střídáte: přední dozadu, zadní dopředu? S tím, že levý doleva a pravý doprava?

Před výměnou léto-zima je nepřevažuju - kdyby moc házely /přední/ tak to poznám na volantu.

Změna ? Já tzv"podle oliskanosti /ojetí/" - lepší dopředu - přední náhon.

Levý doprava ? Ne. To bych ji přece musel otočit na disku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...