Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ochrana LED kroužků u angel eyes


Fakir

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

Zdravím, mám pár připomínek k tomu stabilizátoru, použitý typ je standartní stabilizátor, který pro svojí správnou funkci potřebuje na vstupu o 2 až 3 volty větší napětí něž výstupní, když připočtu skoro 1 volt ztrátu na ochranné diodě tak jsme na 15 - 16 voltech, to tam asi nikdo nemá. Vhodnější je použít stabilizátory s nízkým rozdílem napětí vstup - výstup např. tento LM2940CT-12 cena 22Kč. http://www.gme.cz/index.php?action=detail&sklcis=330-110&lk=&sk=&pict=&jaz=

Diodu je možné použít obyčejnou 1N4007, ty kondenzátory na svorkách stabilizátoru by také měli být, slouží k vysokofrekvenčnímu blokování, může dojít k rozkmitání stabilizátoru a nesprávnému výstupnímu napětí. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Martin.nz

Zdravím, mám pár připomínek k tomu stabilizátoru, použitý typ je standartní stabilizátor, který pro svojí správnou funkci potřebuje na vstupu o 2 až 3 volty větší napětí něž výstupní, když připočtu skoro 1 volt ztrátu na ochranné diodě tak jsme na 15 - 16 voltech, to tam asi nikdo nemá. Vhodnější je použít stabilizátory s nízkým rozdílem napětí vstup - výstup např. tento LM2940CT-12 cena 22Kč. http://www.gme.cz/index.php?action=detail&sklcis=330-110&lk=&sk=&pict=&jaz=

Diodu je možné použít obyčejnou 1N4007, ty kondenzátory na svorkách stabilizátoru by také měli být, slouží k vysokofrekvenčnímu blokování, může dojít k rozkmitání stabilizátoru a nesprávnému výstupnímu napětí. :papa

Díky za připomínky. Pokud si tyhle stabilizátory někdy zase omylem odšlehnu, tak do nové verze zapracuju tvoje rady. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neveril jsem koli zamestnam lidi na vypocet osvetleni krouzku!jelikoz nejsem eletrikar,sam se do toho nepouste!prosim vas tedy!!

v jednom svetle jsou dva krouzky!v kazdym krouzku jsou dve diody!ty dve diody v jednom krouzku jsou spojeny seriove a pak krouzky mezi sebou jsou paralelne!chapete me!potrebuju vypocitat jeden odpor pred kazdy svetlo,aby dioda svitila na maximum a nespalila se!napeti celkove v aute bude 14voltu,ubytek na jedne diode je 2-2,2 volty a proud na jedne diode je 75 mA!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oni

neveril jsem koli zamestnam lidi na vypocet osvetleni krouzku!jelikoz nejsem eletrikar,sam se do toho nepouste!prosim vas tedy!!

v jednom svetle jsou dva krouzky!v kazdym krouzku jsou dve diody!ty dve diody v jednom krouzku jsou spojeny seriove a pak krouzky mezi sebou jsou paralelne!chapete me!potrebuju vypocitat jeden odpor pred kazdy svetlo,aby dioda svitila na maximum a nespalila se!napeti celkove v aute bude 14voltu,ubytek na jedne diode je 2-2,2 volty a proud na jedne diode je 75 mA!

Podle mých výpočtů a podle toho jak jsem to pochopil by to mělo být takhle na jeden kroužek.

[upravil dne 30.11.2007 Hanys55]

[upravil dne 30.11.2007 Hanys55]

post-0-14109597281688_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten výpočet. Bílé led diody mají napětí kolem 3,5 voltů, když vezmu tu co nabízí Flajzar v odkaze výše tak napětí 3,6 - 4,2 v, max. proud 75 mA. Výpočet je pro jeden pár led, takže do jednoho světla budou potřeba dva rezistory. R=Un-Ud/I, takže R=14V-8V/0,06A=100 ohmů. R - odpor, Un - napájecí napětí, Ud - napětí led 2 x 4V, I - v Ampérech. Proud jsem zvolil záměrně trochu nižší aby led nejely na max. proud, na svitu by to nemělo být nějak závratně znát. Jěště výkonová ztráta rezistoru 0,36 Watů. Takže výsledný rezistor použít 100 ohmů/ 1watt.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud vezmu že celkové napájení je 12V a jedna ta dioda má mít napětí 2,2 jak jsi psal tak na ten odpor vychází 7,6

a teď proč: jestli že máš dva odpory v séri dělí se na nic napětí a prou zůstává stejný, ale pokud je máš paralerně tak napětí zůstává stejné a dělí se prou

ale to už sou základní zákony elektrotechniky

doufám že to pochopíš já na vysvětlování nejsem natož ještě takhle po netu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bral dvanáct protože se tu na začátku řešila stabilizace napětí pro ty světla.

ale pokud to tam nemáš tak si to přepočti: napětí jedné diody je 2,2V jelikož jsou dvě v serii je ubytek napětí na nich 4,4 i když jsou ještě dvě k nim paralerně no a teď 14 - 4,4 je 9,6

a 9,6 / 0,15 je 64 ohmů

jako nejlepší by bylo stejně dát tam zenerku s vatovým odporem (přímo na diody) a máš tam pořád stejné napětí akorát by se zvednul odběr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...