Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

tak se musim pochlubit namontovanyma xenonama


Ferry

Recommended Posts

Původně zaslal: oni

jen by me zajimalo ze treba u me zarovky praskaji docela casto anetusim cim to je,mam zajem o H1,ale mam strach aby za chvilyx nesla do kelu,ja tam nejak ochrana ci co?

no ty trafa ( tzv. ballasty ) co napaji samotne vybojky maji psany napeti 9-16V, takze tam je to pohoda, zarovkam vadi zejmena otresy a prezhaveni vlakna, tim ze napeti v siti se pohybuje az kolem 14.5V

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Josefsv: Je třeba rozlišovat přestavbovou sadu dělanou jako náhrada žárovky pro určitou patici, nebo fabrický xenon s výbojkami D1S, D1R nebo D2S, D2R. Tyto fabrické xenony se dělají ve verzi s koncovým S pro světlomety s čočkou. To, co vidíš jako xenon s čočkou, je vlastně kompletní reflektor, který úpravce pro instalaci do jiného auta vsadí do proříznuté paraboly určené původně pro žárovku. Změna to je nevratná a nefunguje po ní naklápění světla tlačítkem.

Přestavbová sada je určena pro výměnu za žárovku; výbojka má patici a ohnisko shodné s klasickou žárovkou. Jediná nutná změna je uchycení trafa a provrtání krytky světla, aby šla protáhnout průchodka. Podle mého gusta je lepší přestavbová sada už jen proto, že i kdyby přestala vprostřed lesa v noci svítit, stačí vylézt a přehodit za žárovky a lze pokračovat.

EDIT: Pravdou je, že s čočkou se obvykle dosáhne lepších výsledků, znát to je především u fabií, kde původní reflektory jsou z nekvalitních křivých "zrcadel" a i se žárovkou to svítí hloupě.

[upravil dne 18.11.07 Fx]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fx

Josefsv: Je třeba rozlišovat přestavbovou sadu dělanou jako náhrada žárovky pro určitou patici, nebo fabrický xenon s výbojkami D1S, D1R nebo D2S, D2R. Tyto fabrické xenony se dělají ve verzi s koncovým S pro světlomety s čočkou. To, co vidíš jako xenon s čočkou, je vlastně kompletní reflektor, který úpravce pro instalaci do jiného auta vsadí do proříznuté paraboly určené původně pro žárovku. Změna to je nevratná a nefunguje po ní naklápění světla tlačítkem.

Přestavbová sada je určena pro výměnu za žárovku; výbojka má patici a ohnisko shodné s klasickou žárovkou. Jediná nutná změna je uchycení trafa a provrtání krytky světla, aby šla protáhnout průchodka. Podle mého gusta je lepší přestavbová sada už jen proto, že i kdyby přestala vprostřed lesa v noci svítit, stačí vylézt a přehodit za žárovky a lze pokračovat.

EDIT: Pravdou je, že s čočkou se obvykle dosáhne lepších výsledků, znát to je především u fabií, kde původní reflektory jsou z nekvalitních křivých "zrcadel" a i se žárovkou to svítí hloupě.

[upravil dne 18.11.07 Fx]

Máš ve všem pravdu ale nesouhlasím s tím že nejdou naklápět tlačítkem....mám domontované čočky a naklápění funguje bezproblémů......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přema: To by mě teda zajímalo, kam a jak jsi ty čočky uchytil. Možné to je, přít se nebudu, ale montáž s funkčním naklápěním jsem v případě čočkových xenonů neviděl. Josefa se to sice patrně netýká, jestli se nepletu, tak jeho coupe má čirá skla - ale v případě montáže čoček je podmínkou (aby to svítilo, jak má) ještě čirá optika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oni

a muzu se zeptat co je ta pruchodka,mam v planu ty xenony dat do angeleyes do cocky tak aby pak nenastal nejaky problem....

se podivej na prvni stranku na fotky, mas to tam vsechno vyfoceny a popsany :bojim , nebo co ti neni jasny ? pruchodka je gumova

[upravil dne 18/11/07 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oni

a muzu se zeptat co je ta pruchodka,mam v planu ty xenony dat do angeleyes do cocky tak aby pak nenastal nejaky problem....

Prostě potřebuješ zadkem krytu čočky (za žárovkou/výbojkou) protáhnout o něco tlustší kabel, než jde k žárovce. Poškození čočky a reflektoru bych se nebál, netopí to víc, než běžný 55W halogen. Nicméně, pokud to do těch AA instaluješ, je velmi záhodno s tím zajet na regloskop a seřídit to, aby to neoslňovalo, zvláště, pokud máš AA bez možnosti naklopení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fx

Přema: To by mě teda zajímalo, kam a jak jsi ty čočky uchytil. Možné to je, přít se nebudu, ale montáž s funkčním naklápěním jsem v případě čočkových xenonů neviděl. Josefa se to sice patrně netýká, jestli se nepletu, tak jeho coupe má čirá skla - ale v případě montáže čoček je podmínkou (aby to svítilo, jak má) ještě čirá optika.

Když tu čočku prichytiš přímo k té parabole a ne k ničemu jinému tak ti to bude fungovat jako s normální žárovkou a to je můj případ......:papa:papa až se někdy potkáme na srazu rád názorně ukážu......

[upravil dne 18-11-07 Přema]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oni

a muzu se zeptat co je ta pruchodka,mam v planu ty xenony dat do angeleyes do cocky tak aby pak nenastal nejaky problem....

Vzadu na světle máš krytku, aby ti do něj nešla voda. Protože je potřeba natáhnout dráty od napájení žárovky k předřadníku xenonu a pak zpátky od předřadníku ke xenonové výbojce, jsou tyto kabely opatřeny průchodkou. Je třeba vyvrtat kulatou díru do zadního krytu světla, protáhnout kabely a usadit průchodku, aby se opět zamezilo průchodu vody do světlometu. Práce to je na chviličku.

Původně zaslal: PřemaKdyž tu čočku prichytiš přímo k té parabole a ne k ničemu jinému tak ti to bude fungovat jako s normální žárovkou a to je můj případ......:papa:papa až se někdy potkáme na srazu rád názorně ukážu...

Tak v tom případě to chápu, není na tom co řešit. Já právě viděl většinou montáž prasácky napevno k rámu světlometu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...