Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

DIAGNOSTIKA - motor DW10ATED 2.0 HDi FAP


GOHii

Recommended Posts

Původně zaslal: Burisek

Hele Radku,jak to tu teď čtu,nestálo by za to vyzkoušet vyměnit kompletně všechny přepadové hadičky za ty průhledné :D , třeba ti to pomůže,můžou být někde prasklé a třeba to bude tímhle,zkus to !

To bych udělal, ale vzhledem k tomu, že se všechny naplní okamžitě po zapnutí zapalovaní naftou od výstupní hadičky z posledního vstřiku, tak nic nepoznám... Ještě stále nevím jestli to tak má být?!?

Ta výstupní přepadová hadička vede do toho jakéhosi čehosi v RAILu, jenž je pravděpodobně propojen vodiči s vysokotlakým čerpadlem.

...maximálně, kdyby se tam objevily nějaké bublinky. Ale to pochybuji.

Ještě k těm nižším otáčkam, jak se dají zvednout, musí se přes počítač, když je plyn elektronický?

post-0-14109596979352_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: GOHii

Původně zaslal: Burisek

Hele Radku,jak to tu teď čtu,nestálo by za to vyzkoušet vyměnit kompletně všechny přepadové hadičky za ty průhledné :D , třeba ti to pomůže,můžou být někde prasklé a třeba to bude tímhle,zkus to !

To bych udělal, ale vzhledem k tomu, že se všechny naplní okamžitě po zapnutí zapalovaní naftou od výstupní hadičky z posledního vstřiku, tak nic nepoznám... Ještě stále nevím jestli to tak má být?!?

Ta výstupní přepadová hadička vede do toho jakéhosi čehosi v RAILu, jenž je pravděpodobně propojen vodiči s vysokotlakým čerpadlem.

...maximálně, kdyby se tam objevily nějaké bublinky. Ale to pochybuji.

Ještě k těm nižším otáčkam, jak se dají zvednout, musí se přes počítač, když je plyn elektronický?

ahoj...ja zase potrebujem vediet z tej foto.... ze naco je tam ten konektor stým ruzovým a bielim kablikom...nena to nieco podobne so senzorom na zhavenie...nejdu do tej suciastky v ktorej je tento konektor aj hadicky z palivoveho filtru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj...ja zase potrebujem vediet z tej foto.... ze naco je tam ten konektor stým ruzovým a bielim kablikom...nena to nieco podobne so senzorom na zhavenie...nejdu do tej suciastky v ktorej je tento konektor aj hadicky z palivoveho filtru...

Tak to nevím, nikde to nemůžu najít, taky by mě to zajímalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: GOHii

Původně zaslal: Burisek

Hele Radku,jak to tu teď čtu,nestálo by za to vyzkoušet vyměnit kompletně všechny přepadové hadičky za ty průhledné :D , třeba ti to pomůže,můžou být někde prasklé a třeba to bude tímhle,zkus to !

To bych udělal, ale vzhledem k tomu, že se všechny naplní okamžitě po zapnutí zapalovaní naftou od výstupní hadičky z posledního vstřiku, tak nic nepoznám... Ještě stále nevím jestli to tak má být?!?

Ta výstupní přepadová hadička vede do toho jakéhosi čehosi v RAILu, jenž je pravděpodobně propojen vodiči s vysokotlakým čerpadlem.

...maximálně, kdyby se tam objevily nějaké bublinky. Ale to pochybuji.

Ještě k těm nižším otáčkam, jak se dají zvednout, musí se přes počítač, když je plyn elektronický?

Na to bych potřeboval lepší fotku toho jak to tam vypadá ! ten konektor s bílím a růžovým drátem ?? nevím jak a do čeho je ten konektor napojenej ?? Radku,udělej lepší fotku s detailem jak vypadá a kam je ten konektor zapojenej !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

parc tak to isto bol hladky diesel ktory na svoju cinnost nepotrebuje snimac otaciek a ked aj ukazoval hluposti tak za to s riadenim motora a volnobehu u hdi motora neda nijako zlucit. hdi potrebuje poznat v kazdom okamziku presny pocet zubov a zrychlenie zotrvacnika a ked je koherencia tak sa vypne vstrekovanie pretoze nevie akej polohe je piest a nevie kedy ma vstreknut. takze asi tak k systemu vstrekovania common rail aneb hdi

Může mít toto spojitost?

[upravil dne 15/11/2007 GOHii]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: GOHii

Napojil jsem na jednotlivé vstřiky průhledné hadičky a zjistil jsem následující při startu:

1. vstřik - nateklo do hadičky asi 10cm

2. vstřik - asi 3 cm

3. vstřik - asi 3 cm

4. vstřik - asi 3 cm

Nafta volně stříkala už při pouhém otočením klíčku (kdy už se spouští podávací čerpadlo) z hadičky, která je na koncí posledního vstřiku a ze které se přebytečná nafta odvádí...

Má to tak být?

Jo a při takto napojených přepadech to startovalo na poprvé :myslim

[upravil dne 12/11/2007 GOHii]

Dle servisu tam nafta má být, vyrovnává jistý tlak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Burisek

mno podle toho protokolu který jsi zde vystavil,tak si to myslím taky že je první vstřik v háji....

Víš, co je zajímavé...

KOREKCE do minusu - -1,45

KOREKCE do plusu - 0,3 + 0,67 + 0,51 = 1,48

To znaměná, že všechny tři následující vstřiky dorovnávají dohromady ztrátu toho prvního ?!?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Výměna prvního vstřiku za jiný (použitý) nepomohla... problém zůstává stejný :bojim

Ten muj posilam do Bosche na kontrolu.

Nevite jaky tlak ma davat podavaci cerpadlo?

Servis tvrdi, ze taky neni moc optimalni, ale proc to

nerekne auto jako zavadu...?

[upravil dne 4/12/2007 GOHii]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem byl taky na dignostice a mel jsem velky predvstrik o 10 stupnu na klice je klinek 6mm a dražka 9mm tak jsem to seridil jak to ma byt a je to porad stejny asi to hodim s macochy dolu ješte jsem obědnal čidlo teploty nafty hazi minus 15 ale tim to myslim nebude

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: DOKTORMK

tak jsem byl taky na dignostice a mel jsem velky predvstrik o 10 stupnu na klice je klinek 6mm a dražka 9mm tak jsem to seridil jak to ma byt a je to porad stejny asi to hodim s macochy dolu ješte jsem obědnal čidlo teploty nafty hazi minus 15 ale tim to myslim nebude

To čidlo teploty nafty je kde. Na railu - obrázek nahoře (červený konektor) ?

[upravil dne 7/12/2007 GOHii]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co ti to presně dělalo???? mě to studeny nastartovalo až tak na 5 pokus, jak to bylo telpy

tak se to hodně zlepsilo ale rozvěcovalase kontrolka dignostiky a ESP ale to je ubytkem napětí ,vyměnil jsem na prevodovce magneticky čidlo otaček viz foto a je po problemu startuje to jak novy ,davalo špatnej signal o 10stunu driv stalo 590kč v neoriginalu ale nezaručuji že maš stejny problem!!!! byls na diagnostice?????

[upravil dne 11.12.2007 DOKTORMK]

post-0-1410959736169_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...