Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

STK a nefunkční štelování světel ???


Vladimír

Recommended Posts

Když jsem byl já teď na technický, tak se technik mrknul do tý mašinky co se to s ní kontroluje jestli nesvítim někam do kosmu a vic to moc neřešil, podlě mě, pokud budeš mít světla jakž takž seřízený, tak to bude v pohodě ... :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nefunkční ovládání sklonu světel z místa řidiče, pokud je jím auto vybaveno, je oficiálně závada kat. B, tedy vážná. Za to se normálně dává stk na měsíc, a pak opakovačka.

Jiná věc je, že nad tím často technik \"přimhouří oko\", zvláš? když dostane něco do kapsy... Nicméně, je poměrně vhodné, mít světla seřízená, aby svítila tam, kam je třeba, a ne někam do heiselu, zvláš? v zimě. Pokud jde o to \"seřízení světel v ceně STK\", tak to taky tak úplně neplatí - ten technik to většinou seřídí jen v případě, když to jde v pohodě, je to jen jejich dobrá vůle - se zarezlými nebo ulámanými šrouby vás spíš leda vymete.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeden servomotorek (el.) mi odesel. auto proslo technickou v pohode (bez podmaznuti !), rikali, at to opravim, ale, ze svetla jsou serizeny dobre, takze neni problem. nevim, jestli na to maji pravo, ale takhle to bylo, cimz se rovnou ptam, jestli se nekomu nevali doma (306/1996).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ČUS lidičky, zdar a sílu PEUGEOTUM, mam na vás dotázek.

Neopatrnou manipulací se mi podařilo utrhnout (ukroutit) štelovací šroub u hydraulického štelování světel. Jedná se leve světlo ( s pohledu řidiče). Tento šroub je z plastu a je prodloužen o proti pravému šroubu štel. světel.

Je tento štelovací šroub součástí paraboly (jejího plastového krytu) nebo to je samotna součástka?

Nema někdo z vás na prodej tento štelovací šroub popř. celé hydraulické ovládání světel?

Dá se hydraulické štelování světel vyměnit za elektrické i když tam ponechám paraboly původně na hydrauliku?

Co je potřeba pro zapojení parabol s přídavnejma dálk. světlama, pokud tam mam jednoduché paraboly. Jsou tam vytažené kabely pro přídav. světla, popř. co je potřeba upravit pro jejích zapojení?

Díky všem kutilům a znalcům PEUGEOTŮ za radu a pomoc. Dík a čus MAXIM:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. štelovací šroub jde vyndat.

2. Ano, mám.

3. Hydraulické a elektrické ovládání jednoduše zaměnit nelze, ovladač má jiné uchycení, je na to potřeba jiný kryt (tělo) světla. Vnitřky záměnné jsou.

4. Nic, dálkové stačí připjit paralelně k původním. Fanšměkři si můžou natahat silnější dráty, místo těch orig. nití, a spínat je přes relátky, aby klasicky nehořel vypínač...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

panove, STK mi delali v lednu ve Mstisove - predem upozornuju, ze jsem neplatil nic navic ani zadny znamyho jsem tam nemel.

Hydraulicke stelovani z pozice ridice nefungovalo. A TK jsem dostal bez problemu. mel jsem 2 lehke zavady - netesnost motoru a vule v zaveseni, coz u 15 let staryho vozu je myslim dobrej vysledek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...