Jump to content
Sign in to follow this  
michal 206

S vozy Peugeot o DPH levněji!

Recommended Posts

Praha 3. listopadu 2003 - Vozy Peugeot 307 Break, 307 SW a 406 Break jsou od 30. října 2003 zahrnuty do kategorie vozů N1 – nákladní, ve které je možné uplatnit odpočet DPH. Výjimku tvoří vybrané motorické jednotky. Všechny verze uvedených modelů jsou homologovány v pětimístném provedení.

Odpočet DPH v kategorii N1 – nákladní se vztahuje na všechny verze modelu 406 Break, na verze modelu 307 Break kromě verze s motorem 1.4 HDI a na model 307 SW s benzinovým motorem 2.0 l. Cena za přepážku včetně montáže do uvedených modelů se pohybuje v rozmezí od 13 600 Kč až 17 000 Kč (včetně DPH). Montáž přepážky v kategorii N1 vyžaduje nalepení tmavé ochranné fólie na zadní boční okna nákladového prostoru a znehodnocení úchytů třetí řady sedadel (v případě modelu 307 SW). Odpočet DPH u vozů kategorie N1 může uplatnit každý podnikatelský subjekt registrovaný u příslušného finančního úřadu jako plátce DPH.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kdo tohle vymýšlí??? Nechápu, proč tam není 2,0 benzín u 307 a u 406 jó!!! A proč se to netýká taky 206sw, že je moc malá??? A co 807, ta je zase moc velká???

Share this post


Link to post
Share on other sites

asi v tom zase budou prachy, ušetřit, kde se dá. Možná se připlácí i nějaká homologace, tak to nechají vždy schválit jen na nejprodávanější modely.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Napsán autorem LaHab

Už může snad ve všech motorizacích odepsat DPH.

Akorat nevim u koho bych to uplatnil jako bezny beloch nepodnikatel... :(

Může se to uplatnit u všech aut které mají schválenou přestavbu N1, a? to je Benzin nebo HDi

Share this post


Link to post
Share on other sites

S tím odpočtem DPH je ještě jeden zásadní problém, a to že musíš prokázat účelnost nákupu vozidla typu N1 do firmy (samozřejmě v případě kontroly účetnictví, je možné, že se Ti podaří to s finančákem okecat, ale pokud ne, tak penále z nezaplacenýho DPH je pěknej ranec). No a pokud máš auto pouze na přibližování se z jednoho jednání na druhé s tím, že si s sebou vezeš notebook a sváču, tak na to N1 asi neobhájíš. Ještě stále se bohužel úředníci na finančáku dívají na podnikatele jako na zloděje a bohužel zrovna tato zákonná možnost úpravy nového auta jim v tom přímo nahrává. Kolik z těch bab, které na finančáku prudí, jezdí do práce sockou, eventuelně omšelým fáčkem??? No a když si našetří na novou fóbii, tak se dozví, že ten ocas, co jí vloni při kontrole vysvětloval, že si to druhý auto na podnikání opravdu musel koupit, tak zrovna ten na tu samou fóbii uplatnil 19%šlevu??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tyhle veci jsou sice pěkné, ale na prd když se už nedají použít. Stoply to právě protože hodně lídí to zneužívalo, tak ted to platím opravdu u prokazatelných nákl. vozidel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×