Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Provozní náklady u P605 SVti


Šalik

Recommended Posts

Zdravím chlapy, mám dotaz. Mám možnost mít 605 z roku 1993 se 174 tkm na tachometru a rád bych se předtím než si ji pořídím zeptal Vás co s něma máte zkušenosti na to jak je na tom motor a ostatní exponovaný části s životností. To auto má ještě servisku a je to po dědovi takže vím jak se o to stará, ale nerad bych si to vzal a za měsíc se vracel k svojemu "starýmu" autu jen kvůli tomu že se tam něco rozsype a já to jako student neutahnu. Díky za odpovědi. A jestli to tady už někde je tak se omlouvám, ale není kdy číst to tady všechno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Starej dobrej motor PRV? nezničitelná věc a při těch kilometrech úplně v pohodě, spotřeba 10-13l (v mém případě ta horní hranice), podle mě nejlepší motor, co do velkých peugeotů dávali, škoda, že už je to přední náhon...

[upravil dne 6.11.07 Ota]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Šalik

Zdravím chlapy, mám dotaz. Mám možnost mít 605 z roku 1993 se 174 tkm na tachometru a rád bych se předtím než si ji pořídím zeptal Vás co s něma máte zkušenosti na to jak je na tom motor a ostatní exponovaný části s životností. To auto má ještě servisku a je to po dědovi takže vím jak se o to stará, ale nerad bych si to vzal a za měsíc se vracel k svojemu "starýmu" autu jen kvůli tomu že se tam něco rozsype a já to jako student neutahnu. Díky za odpovědi. A jestli to tady už někde je tak se omlouvám, ale není kdy číst to tady všechno.

Dobré je, že je auto udržované. To je základ, to máš výhodu.

Ale mysli na to, že díly budou trošku dražší. A některé díly možná nebudou v druhovýrobě, ale to už asi poradí ostatní...

A to je 3.0 ??? Mysli na povinný ručení...

Student v 605? To se moc nevidí... :D

[upravil dne 6/11/2007 Marcel505]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to bude asi 2,0.mozno s turbom, ale neviem.zaklad je ze vies po kom to auto je a ako bolo onho postarane.niektore diely su drahsie ale zase nie su z blata a nieco vydrzia.takze pokial auto nema nejake vyrazne problemy tak by som to urcite na tvojom mieste bral ak je to za dobru cenu.povozenie je to krasne

edit- od 92 roku to uz malo vcelku muchy vychytane a uz sa to velmi nekazilo.173 tkm by som vobec neriesil.to je nic.peugeot ma dobre benzinove motory

[upravil dne 6.11.07 jozefsv]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta náprava je zatím v pohodě, taky je tam nová spojka a rozvody atd. a další věci tam byly měněný docela nedávno a navíc po dálnici s tím lítám jen já když to mám pučený, děda s tím jezdí max tak do obchodu a o prázdninách na dovolenou a to to auto předtím vždycky hodí na kontrolu do servisu. Takže jediný z čeho mám takovej divnej pocit je převodovka, konkrétně řazení dvojky se mi zdá občas hodně tuhý...

To Fusion: Jako vždycky se pamatuješ správně;)

Ještě k tomu studentovi, jsem na vojenské škole takže nějaký plat mám takže pokud neodejde turbo nebo převodovka tak bych to měl utahnout v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravíčko kolegové,asi bych se měl taky ozvat.když už tenhle model mám...kromě turba který mě před rokem nechalo na D1.tak si nestěžuju jen mě teď trochu zlobí topení,ale jinak se na tenhle motor můžu spolehnout.mám nalítáno 193000 a pohoda

já jsem už taky lítal do školy v 605:D náhodou to byl dobrý pocit když všichni lítaj v malinkatých autech a najednou se vyřítí taková loď a všichni čučí.a první výraz kamarádů....táta pučil?:D

[upravil dne 10.11.07 Lukash605]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Vertex: Ono je to možná hřích, ale s tím turbem je to i hříšně rychlý:)

A navíc teď sem se s tím, na 1200km, dostal na kombinovanou 8,2 na sto...A to při předpisové jízdě. A jak to občas bylo těžky;)

To Lukash: Tenhle pocit znám:super:super

Ještě jeden dotaz. Co si myslíte o Blow-off ventilu do tohohle auta. Nechci to kvůli tomu že to bylo v Rychle a Zběsile, ale kdesi sem četl, že to šetří to turbo. Co si o tom myslíte, máte s tím někdo někdo nějaký zkušenosti???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak 104kW takže nějakých 140PS.ale je to těžké auto takže na rozjezdy to není žádná střela ale myslím že to není špatný motor.ale nadruhou stranu jsem stím pojel na sprintech MB 190 2,3 16V.ten majitel se mě pak ptal jestli je to 3,0:D a když jsem mu řekl co to je za motor tak byl takovej smutnej:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

605 SRi má 1325kg a vzhledem k tomu, že 1335kg 406 1.9TD "jede" aji se 67kW tak teoreitcky nepojede nejhůř ani karbecová 605 dvoulitr.

Jinými slovy, těch 104kW je určitě slušný. Já říkám hlavně ať je možnost spolehlivě předjíždět a držet rychlost kopec nekopec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Šalik

Nemáte někdo zkušenosti s tím Blow-off ventilem? Klidně i z jiných motorů...vážně by mě zajímalo jestli to je poznat nebo jestli je to jen machrovinka...

tak jen na machrování to samozřemě není,má to svůj učel.asi ten hlavní je že šetří turbo.no a pak samozřejmě ten "pšouk"mám to v plánu ho tam dát ale nevím ještě kdy.musím se poradit s kamarádem který stím má velké zkušenosti.ale zase nejsem takovej blázen abych tam rval HKS a podobně myslím že Bidrin bude stačit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...