Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Moje první zima s naftou


honzyh

Recommended Posts

Nechám si od Vás poradit.Ještě že jsou tady takový fajn ldi co poradí:).Takže poprvé mám naftu a mám pár dotazů.Mám 2.0hdi. r.v.1999.

Musí se dávat na zimu do nafty nějaká přísada proti zamrzání-a jestli ano tak jaká a kde ji seženu?

Jak poznám jestli musím koupit žhavící svíčky a kolik můžou stát?

Nemám vůbec šajnu co dělat s naftákem v zimě tak se nezlobte že mám blbé dotazy.

Fridex i vodu v ostřikovači vyměněnou mám-to ještě umím:mrk.Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: honzyh

A ještě se zeptám jestli je nějaký rozdíl mezi r.v.99 a 2000 a když jo,tak v čem.Mám už tu novou masku s čirou optikou.

ziadny nie je, okrem vybavy. Niekto moze mat problem s medzi typom. Niekedy tam zabozruti davali co chceli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pacinka

mam P406 2.0 HDI 80kW teprve druhy mesic, kdyz rano startuju, motor zhavy cca 1 vterinu, ale nez naskoci, tak se musi parkrat protocit cca 2 vteriny. dela vam to taky nebo mam nejaky problem?

to tak je normalne, rek bych, ze to proste trva par otacek, nez je dostatecny tlak na rampe. Stare TD startovalo okamzite, ale zase zhavil treba 10s kdyz byla kosa :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rimmer

Původně zaslal: pacinka

mam P406 2.0 HDI 80kW teprve druhy mesic, kdyz rano startuju, motor zhavy cca 1 vterinu, ale nez naskoci, tak se musi parkrat protocit cca 2 vteriny. dela vam to taky nebo mam nejaky problem?

to tak je normalne, rek bych, ze to proste trva par otacek, nez je dostatecny tlak na rampe. Stare TD startovalo okamzite, ale zase zhavil treba 10s kdyz byla kosa :)

jj, mame doma 205ku 1,8D, zhavy nim 5 vterin a chytne na cvrnknuti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně to moc nehoň po ránu za studena...naftíci to nemají moc rádi...ať se Ti motor pozvolna ohřívá...a pozor na turbínu, nechavej ji dotočit, než vypneš motor:papa

Jak to hůř startuje, a kouří se z výfuku po nastartování razantně více než po chvíli z nastartovaného motoru, svíčky bych měnil....uděláš si sám doma...cena materiálu 4x svíčka cca 1 200Kč, vyplatí se!:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele a vy co do nafty lejete nějaký ty aditíííva,který mají motory tak rády, poznali jste nějaký rozdíl oproti tomu, když to tam nenalejete? Já jsem do diesla nelil nic (sice to byl starý 1.9D v 306) ale i při -15°C startoval bez problémů a ani jsem neměl problém se zamrzáním nafty a to jsem tankoval všude možně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pacinka

mam P406 2.0 HDI 80kW teprve druhy mesic, kdyz rano startuju, motor zhavy cca 1 vterinu, ale nez naskoci, tak se musi parkrat protocit cca 2 vteriny. dela vam to taky nebo mam nejaky problem?

Přesně jak popisuješ startuji taky. Vždy tři otáčky motoru a pak chytí ať je venku teplo nebo mráz nebo ať je motor studený nebo teplý. Laicky bych to svedl na elektroniku, že si protočením naprázdno vyhodnotí aktuální stav a potom tam naftu stříkne a jede se. Starý karburátor chytal na „drc“.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Leo

Původně zaslal: pacinka

mam P406 2.0 HDI 80kW teprve druhy mesic, kdyz rano startuju, motor zhavy cca 1 vterinu, ale nez naskoci, tak se musi parkrat protocit cca 2 vteriny. dela vam to taky nebo mam nejaky problem?

Přesně jak popisuješ startuji taky. Vždy tři otáčky motoru a pak chytí ať je venku teplo nebo mráz nebo ať je motor studený nebo teplý. Laicky bych to svedl na elektroniku, že si protočením naprázdno vyhodnotí aktuální stav a potom tam naftu stříkne a jede se. Starý karburátor chytal na „drc“.

Tak tak jak píšete a já tam dal nový olej místo Total Qartz 9000 10w40 jsem dal Total Qartz Ineo ECS 5w30 a točí to ještě o poznání rychleji až jsem se poprvé lekl že jsem něco při té výměně po...l ale zatím je vše OK,je prostě řidčí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

doteraz som nedával aditívum a pred 2 rokmi keď boli mrazy -20 st som vždy naštartoval, aj keď ten zvuk motora chvíľu po štarte bol všelijaký / ala traktor/

t.r. som pred 3 týždňami náhodou videl v obchode VIF zimný, dokonca zlacnený na 149 Sk !!! a kedže som už o ňom niečo čítal tak som ho zobral a skúsim

tankujem zvyčajne shell diesel extra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pacinka

mam P406 2.0 HDI 80kW teprve druhy mesic, kdyz rano startuju, motor zhavy cca 1 vterinu, ale nez naskoci, tak se musi parkrat protocit cca 2 vteriny. dela vam to taky nebo mam nejaky problem?

S tim problém nebude aj mě to dělá...:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...