Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Turbo


r.dasylva

Recommended Posts

Taky doufam. Olej to začíná mírně tlačit no. Měl jsem asi po 500km sundaný interkoler, po předchozím vyčištěním výtlačné hadice turba, a byla znovu dost zaolejovaná.. Trochu oleje tam asi unika ale vždy že? Dle olejové rysky mám ale úbytek zatím minimálni. Po 4000tkm asi 2mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam motor d8a a ma 260tkm, ale turbo je tam z dhy ktory mal 300tkm, a olej to vobez nezere, ale trosku to tlaci oleja, a vobec ten motorcek nesetrim, teda ani turbicko si nevydychne, spravil som 8000km a olej je stale na hornej ryske... som spokojny, len keby som bol aj s inymi vecami....tento tyzden by som mal doriesit napravu zadnu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

To se přece nedá říct "já mám na turbu 250" a předpokládat že tolik najede každý.

To je podobný tvrzení jako "moje babička je taky Františka". Přitom každá babička zažila něco jinýho a neznáme přesnej životopis...

To je přesný. Líp bych to nenapsal. A platí to nejen o turbu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. v životnosti turb jsou takové rozdíly, že o nich nejde říct vůbec nic. Jsou kousky, co se nedožijí ani 5tis km a mění se na záruku - a nejde o ojedinělé případy. A jsou kousky, co najedou hodně přes 500tis km, sice už foukají málo, ale extra nepropouštějí. Turbo je prostě nevyzpytatelné a žije svým vlastnáím životem, jeho životnost se dá sice slušným zacházením prodloužit a neslušným zkrátit, ale kolik mu bylo předurčeno stejně nevíte, takže úplně klidně vám to vaše co se k němu chováte jak v bavlnce lehne po 100tis, kdežto sousedovi co prasí vyhrží stejný model 3x tolik. Podle zákona schválnosti :)

2. fascinuje mě, jak u 10 let starých TD pixel odněkud z bazaru či dovozu věříte tachometru, kór když začíná jedničkou. To je tak nebetyčná blbost... tyhle auta maj zpravidla aspoň dvakrát tolik, a poznáte na nich leda prdlajz. Pokud to auto nemáte od nového, tak je tam počítadlo už jen na kontrolu lhůt výměny spotřebáku, a to číslo na něm neznamená vůbec nic. Když mi někdo řekne, koupil jsem TD z r.97 a má najeto 150tis km, tak nezbývá než se zeptat kolikrát 150... Znám případ 11 let starého 1,9D od prvního majitele se 430tis km - překupník si s tím přijel pro nějaké díly, a netajil se tím, že na tachu bude při prodeji 150. Nepoznal byste to nikdo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už aji servisní knížky sou jenom "jako".

Dokud tady nebude spolehlivej systém jako CarFax s tradicí přes 20 let se bohužel nedá věřit ničemu. Jediný o čem bych tvrdil, že má poctivý km je auto od někoho z rodiny nebo dobrej známej o kom vím, že to auto má od nova a nepotřebuje mě ojebávat na nějakých číslech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

2. fascinuje mě, jak u 10 let starých TD pixel odněkud z bazaru či dovozu věříte tachometru, kór když začíná jedničkou. To je tak nebetyčná blbost... tyhle auta maj zpravidla aspoň dvakrát tolik, a poznáte na nich leda prdlajz. Pokud to auto nemáte od nového, tak je tam počítadlo už jen na kontrolu lhůt výměny spotřebáku, a to číslo na něm neznamená vůbec nic. Když mi někdo řekne, koupil jsem TD z r.97 a má najeto 150tis km, tak nezbývá než se zeptat kolikrát 150... Znám případ 11 let starého 1,9D od prvního majitele se 430tis km - překupník si s tím přijel pro nějaké díly, a netajil se tím, že na tachu bude při prodeji 150. Nepoznal byste to nikdo.

Jasně, souhlasím s tebou, km na tachometru se nedá věřit, dneska to odtáčí kdekdo. Já koupil svojí 306ku od známého co mi jí dovezl. je z 98 a měla najeto 195000 a je v perfektním stavu.Kdybych teď odtočil 100000, tak nikdo nic nepozná. A to se dělá běžně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proč? ... pro většinu národa je motor po 120 tkm zralej na GO (alespoň Š120 toto měla, že?) a při nájezdu průměrného českého řidiče po ČR s rozvinutou dálniční sítí a cenou paliva úměrnou jeho platu, tj cca 10 tkm/rok je hranice 120 tkm úplně snová. Co na tom, že oněch zmiňovaných 120 tkm na západ od nás je program na 3-4 roky, u dieselu dokonce ještě na míň.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...