Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Alternátor P605 2,5 TD


VP605

Recommended Posts

Vážení Pažou?áci, vysílám SOS. Potřebuji poradit s demonáží altíku z P605 2,5 TD. Spodní šroub-čep nejde fyzicky celý vysunout, protože se opře o kastli v mot. prostoru. Je potřeba demontovat kompresor klimy a následně konzolu těchto agregátů a venku pak sundat altík? Jeví se mi to jako nesmyslné, ale nic jiného mne nenapadá. Altík musí ven, protože je pravděpodobně hyn, minimálně však plný hasícího prášku. Díky předem za jakékoli rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud je vetsina altiku na PEU stejne konstrukce tak staci ten sroub (tusim ze ma asi 22-23 hlavu) vysroubovat kompletne z ezavitu na pravem uchyceni altiku. To leve uchyceni je jen pulocko, takze to staci vyhaknout... No blbe jsem to pospal, ale v realu staci jen vysroubovat sroub jak to jen jde a pak kvedlat a kroutit a ruzne hejbat altikem. Mel by vyskocit....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jeden dotaz k altíku 120A. Kolik se ještě dají stočit kroužky na kotvě? Kartáče jsou ještě evidentně dobrý, ale v kroužcích už je drážka 0,4 resp. 0,5 mm. Nová kotva asi není z nejlacinějších. Altík je Valeo. Klasickej komutátor bych např. na startéru bez mrknutí oka přetočil, ale tady jsou kroužky o průměru 14,9mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to nevim, asi ti tu nikdo neporadi, ale sel bych metodou pokus omyl - pokud tu kotvu chces zrekonstruovat, tak ti nezbyde nez zkusit to stocit a pokud to bude na guwno, tak koupit new kotvu..... nebo se mozna daji koupit i samostatne krozky.. nebo aspon kus kotvy s krouzkama :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...