Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

pískanie kolesa


jarino1978

Recommended Posts

Zdravím !

Mám takýto problém : pri otáčkach cca 2000-2500 a pri rýchlosti cca 65-80 Km/h je počuť pískanie od pravého predného kolesa. Akonáhle len trošku stlačím brzdový pedál, pískanie prestane , hneď, ako povolím brdzu, je to zasa. Nepíska to vždy, lepšie povedené som rád, keď to niekedy nepíska...

Pozeral som brzdové kotúče, sú v poriadku, brdové doštičky mám menené pred 2 mesiacmi, síce som ich ešte moc nezakusol, čiže ja moc nebrzdievam. Neviem, či nemám ísť auto prebehnúť a riadne dupať na brzdy, nech doštičky sadnú, alebo mám iný problém. Len neviem aký. Viete niečo poradiť ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš originál obloženie, na obložení chýba anti vibračná vrstva , nič si z toho nerob ak sa koleso neprehrieva tak to nerieš, ináč prečistí vodítka na strmeňoch brzd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

caute

mal som tento problem aj ja. musite dannu stranu ktora piska rozobrat a poriadne vycistit. su tam take pliesky v torich chodia platnicky. ja osobne som ich mal poriadne zasrate vdaka comu sa tam platnicka pridierala a potom to krasne piskalo aj ked som nebrzdil. treba ocistit aj dosadaciu plochu platnicky na pliesok. po ocisteni odporucam pliesok tam kde chodi platnicka namazat medenym sprejom. toto mazadlo je odolne az do 1100 stupnou. dajte ale bacha aby ste nenamastily brzdove oblozenie a kotuc. dalsia ucinna vec proti piskaniu je zbrusit hranu na oblozeni. pomaha to hlavne proti piskaniu pri jemnom dobrzdovani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...