Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ODS se nelíbí "osoba blízká" - WTF???


MirasCC

Recommended Posts

viz článek na www.auto.cz

Tak ještě před spaním procházím co novýho nám kde píšou a co nečtu. Že prej za přestupky pořízený elektronickou cestou by neměl nést vinu řidič, ale automaticky vlastník vozidla. Tak nevím, jestli se mám smát, nebo brečet. Podle mě totální blábol. Doufám že chorý mozky našich poslanců ani nenapadne něco podobnýho zkusit opravdu uvést v život, ALE, známe to...

Jeden blábol nám už rok a půl otravuje spoustě lidí život a voni místo aby s tím něco dělali, zdá se že se chystaj z toho vymyslet blábol ještě mnohem horší. Super...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tomhle už se několkráte debatovalo a vždycky tam většinou bylo tolik rozdílných názorů kolik bylo příspěvků. Prostě je to žhavé téma.

A potom prostě se najdou lidi, kteří uznávají tvůj názor a jsou i lidi, kteří jej považují za velmi "nešťastný" (slušně napsáno). Zákon č. 361 ve všech jeho novelách jako takový je postaven velmi dobře, bohužel má několik dílčích nedostatků, které se snad s odstupem času podaří odstranit. Nikdo snad nedoufal, že to ihned bude perfektní, zvlášť v našem současném politickém složení.

A co se týče návrhu o zodpvědnosti provozovatele za vozido, tak to je krok správným směrem, jen se to musí důkladně promyslet a citlivě zrealizovat. Prostě se už naučne mít nějakou zodpovědnost za sebe, své věci a svá rozhodnutí, pod které spadá i zapůjčení vozu jiným osobám.

Co se týče mé osoby, tak plně s tím souhlasím a i se silničním zákonem a bodovým systémem (když pominu některé ty nedostatky) a věřím, že to bude již brzo poznat na našich silnicích, kde to je vážně divočina. A bohužel 90% těch "divočáků" se za hranicema zklidní....čím asi?

No samozřejmě teď bude asi spousta lidí, co se mnou nebude souhlasit, ale jak už jsem psal, v tom se shoda těžko hledá, každý má na dopravu a její situaci svůj pohled a názor....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MatrixChose

Dobre, pocitat s tim to ano, ale ne byt za to primo zodpovedny, to by takovy clovek mohl po mesici, ne-li driv zavrit

Je na něm, jak si napíše smlouvu a jak bude vymáhat škodu na tom, kdo ji způsobil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kurte, je pravda, že tak jak to bylo podaný tento týden v TV zprávách, tak to vyznělo tak, že zodpovědnost je hozená na vlastníka opravdu s plnou parádou - udáš, kdo řídil, řešení se posouvá směrem k dotyčnému, neudáš - O.K., Tvoje volba ale i Tvoje body.

Sorry, ale u soukromého auta si nevedu knihu jízd a tak, při rychlosti, s jakou zejména MPci předvolávají k vyřešení přestupku (zákonně mají limit 1 rok!!!!!!!) nemám šanci si vzpomenout, komu jsem 22.2.2007 půjčil auto

[upravil dne 3/11/2007 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MatrixChose

Primo nikdo, ale pod tim, ze jako vlastnik vozdla jsem zodpovedny, tak si predstavuji ze se vsim vsudy, jak pokuta tak i body. Asi se mylim, ale logicky me to tak vyplyva

Mně ne.

Nicméně i přesto je to jen další buzerace - jsem zvědav, co z toho nakonec vyleze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vám to řeknu takhle - jako řidič "prostitut" si dělám co chcu.

Až tady bude policie, která bude schopná pokutovat to, co dělám já DENNĚ tak budiž.

Já nikoho neohrožuju, pokud je volno tak si jedu svou rychlostí, ať dou všichni stranou (posraní z boďáku).

Policie machruje se statistikasma a nic víc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Já vám to řeknu takhle - jako řidič "prostitut" si dělám co chcu.

Až tady bude policie, která bude schopná pokutovat to, co dělám já DENNĚ tak budiž.

Já nikoho neohrožuju, pokud je volno tak si jedu svou rychlostí, ať dou všichni stranou (posraní z boďáku).

Policie machruje se statistikasma a nic víc!

Takovejch lidi znam nemalo vcetne me co jezdi "jak se jim chce" samozrejme bez ohrozovani atd. A jeste jsem neslysel ze by nekdo nejake body mel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co sem četl dál, tak vina by měla padat na majitele vozidla bez bodového postihu (což mi v okamžiku psaní prvnotního příspěvku nebylo úplně jasný)

Nicméně, i tak... Nemůžu se zbavit pocitu, že veškerý dosavadní snahy směřujou k maximalizaci přítoku peněz do státní kasy, nikoliv ke zlepšení dopravní situace.

Naprosto očividný kiksy v tom zákoně jsou už jak dlouho , ale místo aby se vymejšlelo jak je odstranit, plánuje se další buzerace.

2 body za překročení rychlosti do 20km/h v obci, 30 km/h mimo obec. Jo, budiž. Ale rád bych o podobným dopravním přestupku věděl hned a ne až za rok!! To se fakt tak diví, že se každej potom vymlouvá na osobu blízkou?? Přijít mi za tejden předvolání k podání vysvětlení, tak du, sklopím uši a zaplatím. Ale když to přijde po x měsících? A navíc mě ještě rovnou na místě orgán poví že se stejným vozem byla mezitím rychlost překročena o 5km/h ještě pětkrát a že jim tam mám rovnou řidičák ponechat?

V tomhle kontextu mi přijde přenášení viny automaticky na vlastníka absurdní a opravdu za tím nevidím nic jinýho než snahu o vyšší přítok prachů do státní pokladny.

OT @Fusion: Nemyslím si že umístěním hvezdičky doprostřed sprostýho slova by si nějak zmírnil jeho význam, přijde mi to jako snaha zbytečná a spíše komická.

[upravil dne 3/11/07 MirasCC]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...