Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

To musíte přečíst: tři v jednom :-))))))))


gen.Migen

Recommended Posts

  • O 4 týdny později...

Taky se přidám:

V neděli mi upadl výfuk a včera prdla pravá přední pružina (taky přes noc)

Teď už čekám kdy mi prdne ta hlava :roll

BTW: najeto 230

PS: Někdo tady cosi psal o čidle vačky, jak se projevuje závada na tomto senzoru a lze jednoduše vyměnit, nebo se musi sundat kryt vačkovýho hřídele? Mám totiž podezření, že mi taky trochu švidluje, protože při studeným motoru a otáčkách nad cca 2200 rachotí ventily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O čidle vačky zatim nic nevim a ani nechci, pokud mi rozumiš:) Auto mam v servisu už 2 mesice, jen kuli tomu, že zhanim dobrou hlavu:). Dnes mi konečně řekli, že hlava 3- tí v pořadí co sem sehnal je dobrá, a není prasklá. Tak ji brousí a zabrušují ventily atd. Tak doufam že budu do 14 dní konečně jezdit:super No a jak tohle opravím, tak pak už čekám jen něco s čerpadlem:-D čau

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zaxon

Ja tady píšu ne ohledně hlavy ,ale te pružiny.Mi taky prdla v době kdy jsem měl auto porouchané a stálo v garáži ,takže jsem nemoh dojet ani do servisu.Zapomeň na to že to uděláš bez stahováku.

cauko,

tak predvcerom vecer som chcel s autom vyrazit z pred panelaku a zrazu pri rozbiehani rana. Co jeee? Asi platnicky, myslel som si. Chvilu som s tym isiel potom som sa vratil naspat k panelaku a pozeram na predne koleso odkial isiel divny zvuk. Bola tma ako v rohu, tak som to nechal na den. No bola to prasknuta pruzina na tlmici. Kurna este ze som minuly rok kupil tie pouzite tlmice od Machyla zele komplet aj s pruzinami. Dobre mi on radil, ze uz videl na pazoutoch nejednu pruzinu prasknutu!!::(

Moja otazka je ci to vymenim na chodniku ked povolim hore tie tri sroby a zhodim pneumatiku a vyhodim tlmic zo spodneho ulozenia?:myslim Lebo ist sa na tom velmi neda. Pretoze to moze poskodit pneu. Jedine potom odtahovku a do servisu.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ajven: pokud si někde seženeš pořadny stahovaky na pružiny tak to na chodniku určitě uděláš. Ja to dělal a měl sem to za 2 hodiny udělaný. Sundáš pneumatiku, pak celkově odmašlíš všechny drátky co sou kolem toho jak je tlumič připevněn k těhlici. Musíš oddělat (uvolnit) vrchní čep stabilizační tyčky od tlumiče. Pak odmontuješ tlumič z těhlice a pak ty tři šrouby co sou nad kolem. Celý to vyděláš z auta. Tlumič i s pružinou. Ovšem když je ta pružina praskla tak to někdy nejde, tak ja sem ji projistotu rozřezal tak na 3 kusy flexou, a šlo to jak po masle. Jo a nezapomen si těhlici něčim přitahnout aby ti nespadla nazem a tím pádem pořád kontroluj aby ti nevypadla poloosa z převodovky. Jak ti vypadne, tak ti vyteče olej a všichni víme jakej je přístup k otvoru pro nalívání oleje do převodovky:). Až tedy budeš mít tlumič s pružinou z auta ven, tak jestli je praskla nemusiš stahovat stahovakama a povol tu středovou matku na tlumiči která to vlastně drží všechno pohromadě. Všechno očisti, jestli chceš a poznáš, že je ložisko uložení tlumiče špatné, tak ho také vyměn (já ho měl a na hrbech to mlatilo). Pak vem novou pružinu, stahni ji pořádně stahovákama, až co to da, nasad ji na tlumič a zajisti středovou matkou. Pak to zase celý nasuneš do podvěhu, a opačným způsobem namontuješ. Jen si dej bacha, na orientaci natočení tlumiče vuči kolu, protože pak k němu zase musíš připevnit stabilizační tyčku, tak aby ti to šlo. To se podívej na druhou stranu jak to má bejt natočený asi. Jen podotykam, že bez těch stahovaku to neuděláš, ta pružina ma takovou silu, že sem měl fakt strach aby mě to nezabilo, jak sem ji stahoval. Tak hodně štěstí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hello Migen.

som rad ze pises ked s tym mas skusenosti. Ja mam tie nahradne tlmice aj so strunami z ineho auta. Preto potrebujem vediet ked dam dole ten stary tlmic aj s pruzinou ci sa dostanem s nasadenou strunou na druhom tlmici na jeden krat pekne zo spodu cez tu dieru a potom to uchytim tymi troma srobmi hore cez motorovu cast.:myslim

vtedy asi tie stahovaky na pruzinu nepotrebujem alebo ano??

[upravil dne 24.1.08 ajven]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gen.Migen potrebujem tvoju pomoc!! Dnes som flexou odrezal tu pružinu, aby som mohol zájsť niekde do servisu. Ale som zistil, že tá pružina mi roztrhla tú prachovku, gumenú manžetu na poloosi. Poraďte mi prosím či sa dá kúpiť aj samotná prachovka alebo nie. Univerzálnu nechcem dávať. A ako ju mám nahodiť keď tam je ten kĺb ?? Natiahnem ju na tú os??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: gen.Migen

ajven: Mě to tu prachovku taky proškrablo. Ja sem ji normalně přetřel tmelem a přemotal lepící páskou. Kamoš mi řekl, že je tam ta prachovka jen kuli velkymu bordelu aby se nedostal, Je to vpohodě. Ja novou nedaval. Prostě sem jen tu diru zatřel tmelem a bylo

dnes som hovoril s Machylom a ten mi objedna uplne novu origo. Ja to nechcem riskovat a davat tam univerzalnu. Proste kupim origo gumovu. On tiez teraz robil jendu 406 80kw a dal tam tie gumy nove.

P.S.

na VW a AUDI davaju termoplast. Ten som drzal v ruke a vobec sa mi nepacil.:bojim To vyzeralo horsie ako guma. Ale vraj to vydrzi dlhsie ako guma. Comu zase ja vobec nerozumiem lebo ten termoplast sa mi zdal chymraznejsi ako guma. Hoci ten plast stoji az 900SK. :o:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak vcera to moj dvorny mechanik vymenil.

Naklady:

prachovka 560 Sk aj s plechovymi upevnovakmi na manzety + plechove pasky na manzetu na triangli

robota v servise 800Sk.

tak a mam to z krku. Auto ide ako ma.

Uz mi ostava vyriesit len to skryte vybijanie baterie. :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...