Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

To musíte přečíst: tři v jednom :-))))))))


gen.Migen

Recommended Posts

Tak s timhle se musim pochlubyt:) Můj peugeot 406 2.1 TD už asi 14 dni stoji. Vše se událo v jednom týdnu, nejprve se mi v půlce přelomil výfuk, pak sem zjistil že mi motor tlakuje do chladícího okruhu a začíná tam téct i olej a pak, když auto hezky spinka, najednou se v noci ozve rána, že to probudi všechny lidi v okoli. Nikdo neví co to bylo, jen já ráno neodjel, protože mi rupla přední pružina pérování:-D. Opravdu se vše stalo v tejdnu, tak sem z toho byl neštastnej. Protože už sem se trošku uklidnil, tak se to snažím všechno nějak řešit. Co se týče výfuku, tak sem koupil novou střední část od Bosal a už je tam namontovanej. Výměna pružiny snad nebude taky takovej problem, ikdyž nemam stahovaky, ale nějak to snad udělám. Zatim vyměnim jen jednu a uvidi se. No a nakonec sem si nechal opravu motoru:) To už bude trošičku jiná pálka. Zatím sonduju ke komu to dám, ale už asi mám někoho kdo mi to opraví, jen ted nemá čas. Doufám jen, že nebude ruplá hlava nebo něco takovýho. Spokojil bych se se srovnáním hlavy, vyměnou vodní pumpy a sady těsnění a mohlo by to jezdit. Rozvody sem dělal před rokem, tak ty tam necham.

Nezlobte se na mě, ale musel sem se tu svěřit, protože se mi s tímto autem lepí smůla na paty. Jen podotykam, že už sem měnil: novou spojku + hydrauliku spojky, novou hnací řemenici, komplet brzdy, modul rychlosti, prasklá hadice do radiátoru, alternátor, přední stabilizační tyčky, čepy řízení, žárovky a o drobnostech jako jsou náplně a filtry rači nemluvím. To všechno se odehrálo za rok co auto vlastním:) Takže můj názor na toto auto asi nebude moc lichotivý:) Už sem do toho dal tolik, že ted už se to snad vyplatí zpravit a bude to doufam jezdit bez dalších závad.

Píšu to proto, jestli náhodou někdo nemáte zkušenosti s opravou, když vám tlakuje motor do chaldícího systému, máte natlakované hadice, a teče tam trošku oleje. Myslím tím, jak pak vyčistit ten chladící okruh od oleje atd...prostě rydy a zkušenosti. Třeba i dobrý servisy okolo Brna nebo jen šikovný mechaniky, protože mechanika asi potřebovat budu pořád na závažnější opravy. Tak dikec a at se vám auti nesere jako mě:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to tlakovalo také na 605 2,5td, byla to prasklá hlava - nic neobvyklého u tohoto motoru, ale může to být i prasklé těsnění pod hlavou, nechal jsem zavařit a srovnat hlavu a asi do roka a půl praskla znovu, ale už novému majiteli:( Jinak ten olej v chládící sousavě jsem čistil nejdříve kapalinou k tomu určenou a pak jsem tam dával prášek na praní a také to pomohlo. Jinak tento problém se tu již probíral v různých sekcích - zkus vyhledávání.

Jinak já jsem zatím velice spokojený, auto šlape jako hodinky. Třeba jsi narazil na špatnou ojetinu:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to je fakt smůla,takhle potkat tolik malérů.Mam novej model a tam mi taky prdla jedna pružina na pravé straně a cestou dolů mi poškubala drátky opotřebení destiček.S autem se dalo jet tak max. na odtahovku a stejně jsem si odřel z vnitřní strany elektron.Nechal jsem ale měnit raději oboje pružiny,nemá cenu čekat kdy se stane neco podobnýho s tou druhou.Cena mě přišla i s odtahem a prací na 4 tis.Držím pěsti,oprav to a střel to.To asi nemá cenu to dál udržovat.Měl jsem 2.1td z 97 roku a ta měla 295 tis. a už se se čas od času začalo ozývat to a to.Dorazil mě senzor vačky na čerpadle,udělal jsem ho,vyplázl 20 litrů a pak dal inzerát.Možná slouží novému majiteli super,ale ja jsem s ním skončil.A to jsem na nim nalítal přes 60tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zitra se chystam na opravu pružiny, dnes sem ještě přečetl hodně článků, tak sem projistotu koupil ještě ložisko uložení. Zitra to chci udělat a doufam že to pude jako po másle. Jo a taky začinam přemyšlet, že to prodám, protože sem si auto kupoval, aby bylo spolehlivy a ne abych se pořád bál jestli dojedu či nikoli. Letos sem s ním ještě absolvoval cestu do chorvacka, tam mi praskla v uvozovkach jen hadice která přivádí chladící kapalinu do radiátoru. Taky to byla sranda sehnat vodu, protože co cely vystřikalo ven. Prostě tomu autu už nevěřím a na jaře možná koupím japonce:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak druhý problém vyřešen, pružinu jsem vyměnil i s ložiskem uložení. Autičko je ovšem trošičku nakřivo, tak mě čeká ještě druhá strana, ale to už nechám mechanikovi spolu s tim jak bude dělat tu hlavu motoru. Sem rád že sem přežil, protože jak sem musel tu pružinu těma stahovakama stahnout bylo jako fakt fest. Nicmeně je to tam a mužu s tím trocha jezdit:)¨Dokud se neudělá pořádná díra v těsnění nebo hlavě a nenasere se mi všechen olej do chladícího okruhu:) Dikec za rady, Až bude zpravená hlava tak řeknu kolik to "tři v jednom" celý stálo. Přeji všem at nemusi žadnou neděli strávit pod autem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: Tornado

Mohl bych mit dotazek, cim to je ze ta hlava praskne?

Ten pravý důvod by mě taky zajímal, hlavně ale že se to stává jen u TD...

Nekde jsem cetl, ze kdyz auto jelo porad na plny plyn tak diky "nedokonalemu" vstrikovani paliva se hlava motoru prehrivala pouze na urcitem miste, kde se pote material zkroutil. Nedokonale myslim to, ze common rail tento problem vyresil - rozptyleni nafty je po celem spalovacim prostoru. Proto se problem tyka jen D a TD motoru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: moreli

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: Tornado

Mohl bych mit dotazek, cim to je ze ta hlava praskne?

Ten pravý důvod by mě taky zajímal, hlavně ale že se to stává jen u TD...

Nekde jsem cetl, ze kdyz auto jelo porad na plny plyn tak diky "nedokonalemu" vstrikovani paliva se hlava motoru prehrivala pouze na urcitem miste, kde se pote material zkroutil. Nedokonale myslim to, ze common rail tento problem vyresil - rozptyleni nafty je po celem spalovacim prostoru. Proto se problem tyka jen D a TD motoru

common rail to nevyresil, prvnim verzim HDi motoru ( roky 1999-2000 ) praskaly hlavy tak, ze to byl strasak vsech kdo si HDI motor kupovali a jejich povest byla dost mizerna :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oprava hlavy mě stála přes deset tisíc, ale jen opava, která není řešení, alespoň u toho motoru, nová stála kolem 28tisíc, jinak motor jsem opravdu šetřil, ale stejně marně. Co jsem se tenkrát zajímal, tak udajně konstrukce té hlavy nebyla uplně ideální. Proto na to budu vždy vzpomínat ve zlém, jinak 605 byla nadhernej kočár, moc rád na ní vzpomínám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož sem byl asi měsíc na služební cestě, a před týdnem se vrtátil, chci sem napsat jen par info. Vim, že mám s tímto autem jen samou smůlu, a ta smůla trvá. Mám uplně popraskanou hlavu a řekli, že to nejde opravit. Tak sem narychlo shanel co se dalo a sehnal jednu, která by měla být vpořádku (děkuji). Pro jistotu jsem ji nechal ještě odtlakovat a tento tejden bych měl vědět víc. Pak už jen doufam, že se vše smontuje a budu konečně jezdit. Nejlepší bylo, když sem se díval do origo peugeotu, kde nová hlava stojí 80 000kč :) a z druhovýroby kolem 20 000kč. Ta první cifra na mě až doted zanechala známky paniky:-D Až bude opraveno tak pisnu co to všechno stalo a na co davat bacha, už tu 2.1 TD budu znás:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...