Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 2.0Hdi 66kw (maly vykon + chip)


XiXao

Recommended Posts

To: XiXao ale aj ostatným. Majstri keď píšete spotreby poprosím vás uvádzajte či PP alebo realna, lebo ja mám tiež také auto ako ty XIXao a poviem ti, spotreba podľa PP je slušne povedané hrozná cca 7,2 - 7,4l, po čipnutí cez Max Tdi PP ukazuje 6,8-7l, jazdím asi 70% dialnicu do 130km/hod väčšinou tempomat, okamžitú spotrebu ani nepozerám - nemám na tie bludy náladu. A TERAZ realita: presne ako píšu ostatní, Pežotka sa drží tak medzi 5,4 - 6,3l merané plná nádrž až po okraj potom urobím tak od 500 do 1200km a dolejem zas po okraj.

Ešte k výkonu: bez čipu to jazdilo čudne najmä pri náhlom predbiehaní ma to štvalo, lebo som podraďoval ako sa dalo ale stále som predbiehal na krv. Oproti mojej 405 1,8TD som bol menej dynamickejší, najmä tá hrozne neskorá odozva motora na pridanie plynu cca 0,3sekundy ma zabíjala. Pritom 405 dá max 140km a 406 dá bežne 160km.

NAJDOJEŽITEJŠIE: Po čipe z 66 na 80kW sa plyn správa ako plyn, proste zatiaľ možem len doporučiť, nie je to síce Passat 85kW ale už sa s tým dá jazdiť. Ozaj ja si myslím že problém v aute asi nemáš, napíš čo je nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marto-99

To: XiXao ale aj ostatným. Majstri keď píšete spotreby poprosím vás uvádzajte či PP alebo realna, lebo ja mám tiež také auto ako ty XIXao a poviem ti, spotreba podľa PP je slušne povedané hrozná cca 7,2 - 7,4l, po čipnutí cez Max Tdi PP ukazuje 6,8-7l, jazdím asi 70% dialnicu do 130km/hod väčšinou tempomat, okamžitú spotrebu ani nepozerám - nemám na tie bludy náladu. A TERAZ realita: presne ako píšu ostatní, Pežotka sa drží tak medzi 5,4 - 6,3l merané plná nádrž až po okraj potom urobím tak od 500 do 1200km a dolejem zas po okraj.

Ešte k výkonu: bez čipu to jazdilo čudne najmä pri náhlom predbiehaní ma to štvalo, lebo som podraďoval ako sa dalo ale stále som predbiehal na krv. Oproti mojej 405 1,8TD som bol menej dynamickejší, najmä tá hrozne neskorá odozva motora na pridanie plynu cca 0,3sekundy ma zabíjala. Pritom 405 dá max 140km a 406 dá bežne 160km.

NAJDOJEŽITEJŠIE: Po čipe z 66 na 80kW sa plyn správa ako plyn, proste zatiaľ možem len doporučiť, nie je to síce Passat 85kW ale už sa s tým dá jazdiť. Ozaj ja si myslím že problém v aute asi nemáš, napíš čo je nové.

Tak bud rad, ze to neni passat, bo nevim jak tobe, ale me ty jejich nafty prijdou naprosto silene! Nechtel bych to ani nahodou! :bojim No a k te maximalce, myslim ze 2.0 HDI ma maximalku 210km/h nevim jak 66kw ta je mozna jinak zprevodovana, ale na 80kw to mam odzkouseny :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marto-99

To: XiXao ale aj ostatným. Majstri keď píšete spotreby poprosím vás uvádzajte či PP alebo realna, lebo ja mám tiež také auto ako ty XIXao a poviem ti, spotreba podľa PP je slušne povedané hrozná cca 7,2 - 7,4l, po čipnutí cez Max Tdi PP ukazuje 6,8-7l, jazdím asi 70% dialnicu do 130km/hod väčšinou tempomat, okamžitú spotrebu ani nepozerám - nemám na tie bludy náladu. A TERAZ realita: presne ako píšu ostatní, Pežotka sa drží tak medzi 5,4 - 6,3l merané plná nádrž až po okraj potom urobím tak od 500 do 1200km a dolejem zas po okraj.

Ešte k výkonu: bez čipu to jazdilo čudne najmä pri náhlom predbiehaní ma to štvalo, lebo som podraďoval ako sa dalo ale stále som predbiehal na krv. Oproti mojej 405 1,8TD som bol menej dynamickejší, najmä tá hrozne neskorá odozva motora na pridanie plynu cca 0,3sekundy ma zabíjala. Pritom 405 dá max 140km a 406 dá bežne 160km.

NAJDOJEŽITEJŠIE: Po čipe z 66 na 80kW sa plyn správa ako plyn, proste zatiaľ možem len doporučiť, nie je to síce Passat 85kW ale už sa s tým dá jazdiť. Ozaj ja si myslím že problém v aute asi nemáš, napíš čo je nové.

No u mňa je to jasné, ja palubný nemám, takže všetko je počítané podľa tankovania... majster... :D

Ale keď už spomínaš ten čip - koľko Ťa to vyšlo, ak to nie je tajné? Píšeš, že sa Ti dokonca znížila spotreba (čo sa mi moc nezdá, ale dobre... asi záleží na štýle jazdy). Otázka je - čo dymivosť? Koľko km si mal na tom motore pri tom čipovaní?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tomášik

Původně zaslal: Marto-99

To: XiXao ale aj ostatným. Majstri keď píšete spotreby poprosím vás uvádzajte či PP alebo realna, lebo ja mám tiež také auto ako ty XIXao a poviem ti, spotreba podľa PP je slušne povedané hrozná cca 7,2 - 7,4l, po čipnutí cez Max Tdi PP ukazuje 6,8-7l, jazdím asi 70% dialnicu do 130km/hod väčšinou tempomat, okamžitú spotrebu ani nepozerám - nemám na tie bludy náladu. A TERAZ realita: presne ako píšu ostatní, Pežotka sa drží tak medzi 5,4 - 6,3l merané plná nádrž až po okraj potom urobím tak od 500 do 1200km a dolejem zas po okraj.

Ešte k výkonu: bez čipu to jazdilo čudne najmä pri náhlom predbiehaní ma to štvalo, lebo som podraďoval ako sa dalo ale stále som predbiehal na krv. Oproti mojej 405 1,8TD som bol menej dynamickejší, najmä tá hrozne neskorá odozva motora na pridanie plynu cca 0,3sekundy ma zabíjala. Pritom 405 dá max 140km a 406 dá bežne 160km.

NAJDOJEŽITEJŠIE: Po čipe z 66 na 80kW sa plyn správa ako plyn, proste zatiaľ možem len doporučiť, nie je to síce Passat 85kW ale už sa s tým dá jazdiť. Ozaj ja si myslím že problém v aute asi nemáš, napíš čo je nové.

No u mňa je to jasné, ja palubný nemám, takže všetko je počítané podľa tankovania... majster... :D

Ale keď už spomínaš ten čip - koľko Ťa to vyšlo, ak to nie je tajné? Píšeš, že sa Ti dokonca znížila spotreba (čo sa mi moc nezdá, ale dobre... asi záleží na štýle jazdy). Otázka je - čo dymivosť? Koľko km si mal na tom motore pri tom čipovaní?

Chipoval som to asi pred mesiacom, po veľmi dlhom váhaní, asi dva mesiace. Ver mi, že o výkon a spotrebu mi ani moc nešlo, to čo ma naozaj trápilo bola veľmi dlhá odozva motora a plynu (hrúza), až do momentu čipovania som neveril, že by sa toto mohlo zmeniť, no nechápal som tú zmenu.

Motor má najazdené s veľkou pravdepodobnosťou 180tis, dymivosť nemal pred chipom takmer žiadnu aj podľa EK super výsledky ateraz som väčšiu dymivosť nezaznamenal. TURBO zapína skôr, čiže je to o trošku hlučnejšie = chytilo to trochu športovejší zvuk malinko sa to podobá na TDI.

Ceny ktoré som sondoval boli od 4600 - 10000 ja som bol v strede, inak väčšinou je to 8000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som vyjazdil nádrž = 1244km, a načapoval až po hranu ako pred začiatkom testu a narval som tam 73,58 litra, čiže spotreba = 73,58/12,44=5,915 litra. Jazdim asi tak 60% dialnica cca 130-140km a určite som ho s čipom nešetril, zas na druhú stranu, 90% jazdím sám = som spokojný, spotreba je super a aj auto pomerne dobre mastí. Ešte jeden postreh: pri 115-120km trošku rezonuje, ale vyšie už zasa super kľud, samozrejme, že to robilo aj bez čipu. Inak údaj PP bol nie 5,9 ale 7,0 litra, čiže počítač, len odhaduje spotrebu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest pavel.sun

Měl sem taky ten problém že to nějak moc nejelo,nechal jsem to čipnout a pořád nic moc a pak mi někdo řek že mám vyčistit váhu vzduchu udělal sem to a fakt to pomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pavel.sun

Měl sem taky ten problém že to nějak moc nejelo,nechal jsem to čipnout a pořád nic moc a pak mi někdo řek že mám vyčistit váhu vzduchu udělal sem to a fakt to pomohlo.

Na tú váhu sa chystám aj ja... trochu mi to totiž pocukáva, keď idem na nízkych otáčkach a minimom plynu a niekde som tu čítal, že to robí váha... Môžeš mi prosím napísať nejaký tip, resp. postup na vyčistenie tej váhy, aby som tam niečo nedodrbkal? Ono sa to tuším čistí nejako chemicky, alebo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Momentalne se mi stala zajimava vec :) Natankoval jsem 55,1l presne a jezdil jsem klasicky co obvykle jezdivam. Auto stoji venku, zima, start, vesnicky cca 8km do mesta ->> mesto a zpet. Nic moc na optimal, takze dle technicaku soudim spise spotreba by mela skakat kolem 7,5 > l. PP ukazuje od 7.6-7.8. Rafika plnosti nadrze si prelezla polovic a pak najednou hup a skocila zpet o dilek. Na 55,1 jsem ujel 1060km s tim ze jsem poslednich 60 jel uz s rafikou polozenou za vystraznym LOW FUEL. Natankoval jsem tedy ted za 1k u Shellu 33,1l a PP ukazje dojezd 500km. Tak jsem zmateny a zaroven zvedavy. Je mozne ze PP ukazuje bludy i s rozdilem 1l od realu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mojmu kamošovi sa stala zvláštna vec. S Peugeotom 406 2,0 HDI, sedan r.v.2002, vyšiel na asi 150 cm vysokú rampu aby si skontroloval cely spodok auta a ked z nej zišiel tak mu tak zblbol počítač, že nevedel čo má s autom robiť. Nakoniec prišiel na to, že sa mu nejak preklopil plavák v nádrži a to mu mýlilo počítač a ukazovalo strašné hodnoty dojazdu aj spotreby. Skus pozrieť plavák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...