Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 snímač hladiny kapaliny v ostřikovači


OK406

Recommended Posts

zapoměl jsem napsat, že stavebnici jsem musel malounko upravit a to tak, že původní verze svítí, když je dosažena MAX hladina, ale jen pípá při MIN hladině, což je naprd, když je jednotka u nádržky. Proto jsem musel paraelně k piezo připojit ledku (ta co je v budíkách a vyměnit jeden kondenzátor, který je na multivibrátoru aby to pěkně stíhalo pískat (což v kabině stejně není slyšet) a blikat. Buď jsem dal 4n7 místo 2n2 nebo naopak :D

jinak plus je společné a spíná mínus, což je přesně pro ty naše budíky do starého modelu se společným plusem :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

tak jsem byl nucen trochu upravit zapojení toho co jsem tu publikoval, protože obvodu 4093 se vůbec nelíbila úprava \"vložení LEDky\" do obvodu k piezobzučáku.

Bylo mi divné, proč i když je vody v nádržce dostatek, dioda slabě žhne. Je to způsobeno společným plusem pro žárovičky v budíkách a i když byl vřazenej velkej odpor tak to 4093 nelibě nesl.

Tady je nové schema, které je 100% funkční, novinka je relátko, které galvanicky odděluje elektroniku snímače od obvodu žárovky/LEDky. Kdo má natáhlé dráty k nádržce, tak stačí, když drát 409 připojí přes spínací kontak relé ke kostře a dá žárovku/LEDku s 1kohm odpůrkem do budíků. Samozřejmě nesmí zapomenout připojit vhodně umístěné elektrody do nádržky a napájení. Tam jsem přidal stabilizátor 7809 aby obvod netrpěl ;)

Já jsem místo žárovičky dal 10mm bílou diodu a vypadá to moc hezky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jinak stavebnice není od Conráda, který je má zbytečně drahé

použil jsem jen schémátko

Koupil jsem součástky, kousek kuprexitu (stačí nějaká univerzální deska)

Bacha na výběr vhodného relé - musí být nízko příkonové

sehnal jsem relé v ceně 35,- které má odběr jen 50mA

Tranzistor BC547 má povolený kolektorový proud jen 100mA a špičku 200mA, klasická automobilová relé berou přesně 100mA, což mi nepřišlo vhodné k výdrži tranzistoru

Celé mě to vyšlo na 100kč i s destičkou :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

nevím proč tak co jsem někde našel stačí využitý výkonový FET tranzistor IRLZ34N a jeden odpor cca 1200 k Ohmů. (cena tranzistoru cca 30 Kč), jako sonda dva kusy nerez drátů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: honza406

nevím proč tak co jsem někde našel stačí využitý výkonový FET tranzistor IRLZ34N a jeden odpor cca 1200 k Ohmů. (cena tranzistoru cca 30 Kč), jako sonda dva kusy nerez drátů.

Když já jsem takovej hračička... :D:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Původně zaslal: punkac

ahoj, taky jsem si před týdnem dodělal snímač ostřikovačů

stálo mě to 120 Kč plus poštovný, je tady

dále jedna dírka M8 hned vedle nalévacího otvoru, kterou jsou protáhlé tři dráty jako sondy, jedna vede až na dno, druhá asi 15 cm ode dna (minimální hladina) a pak poslední asi 4 cm od hrdla nádobky

funkce, při dosažení minimální hladiny bliká oranžová kontrolka, je to velka 10mm supersvitivá dioda místo žárovičky proto jsem musel upravit origo patičku žárovičky budíků a dodat odpůrek 1kOhm, u nalévacího otvoru mám v krabici, kde je ECU, vlastní jednotku hladinoměru, který má na sobě ledku, která signalizuje maximální hladinu

sondy jsou z obyčejného drátu o průřezu 5mm2

hladinoměr má i přídavnou funkci, která dělá, že elektrody nezreznou (vysílá do nich střídavý proud - impulsy)

jinak ten chip má ve specifikacích napájení 20V, tak není třeba nějakého přídavného stabilizátoru (ořezátoru :D ) na 12V

kdyby byl zájem fotky mohu dodat, jinak kablík k origo čidlu jsem měl natažen, ale to jsem zjistil až po natažení svého drátu :D

tak to je daleko lepsi a funkcnejsi nez origos cidlo a za tu cenu, fakt parada, o tom bych uz premyslel

Né vždy je originál lepší!!! Škoda, že sem se toto řešení nedalo dříve, než jsem sehnal originál snímač.:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 6 let později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...