Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 snímač hladiny kapaliny v ostřikovači


OK406

Recommended Posts

Původně zaslal: OK406

Marcel505:dobrá práce, ale ted zjistit, který snímač bude ten pravý. A ještě nějakou průchodku, kterou se to čidlo prostrčí a ještě silikonem zajistí, aby neprosakovala kapalina.

Který je ten pravý zjistím u nich, zastavím se tam. Ale pro každou nádržku bude vhodný asi jiný že...

Myslím, že ty spínače mají těsnění a matici.

Původně zaslal: sarkomi

není snímač nebo spínač jak to nazveme musí se sepnout pokud tam nebude kapalina,jinak bych už věděl jak ale co jsou ty 3 spínače tak na jakím principu makají tam není sice drobet bych věděl ale chtělo by se jich v prodejně na to zeptati,ale odkaz je dobrý Marceli505:super

Oni je dělají buď to rozpínací neco spínací. Mrkni ještě jednou na ty stránky, píšou to tam.

Jsou tam taky nějaké nákresy PDF, z kterých se to možná dá aspoň trochu pochopit. Hledej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

kontrolka na chladič šla bez uprav svítila ale na ostřikovač jsem musel udělat klemu v palubce je tam přerušen.Nevím proč příprava tam je jen nedodělané od výrobce,klema označena na obr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na dnešním komorně-pracovním minisrazu P-C jsme s Komisar zjistili, co to originál. A důvod? U mě je v přístrojové desce kontrolka snímače hladiny kapaliny v ostřikovači aktivní. Ale u Komisar bylo nutno propojit. Ale zase měl již natažení kabel ke konektoru. U mě bohužel kabel není, takže se musel natáhnout a napojit na svorkovnici v dolní pozici číslo 6. Jedná se o jeden drátek. Takže je vidět, je u některých vozidel je natažen drátek + konektor ale není zapojená kontrolka a u druhých je zapojená kontrolka ale není natažen drátek s konektorem.

Pokud si bude chtít někdo zprovoznit snímač hladiny kapaliny, tak by si to měl nejdříve vše zjistit. ;)

Takže zbývá jen sehnat a namontovat snímač.;):D

[upravil dne 10/11/07 OK406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

OK406 pokud jsi neměl konektor tak není ani kabel do přístrojovky.A to se divím i nedivím každé auto jinak elektrika výbava.Myslel jsem že elektrika bude skoro na nepatrnosti stejná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Bohužel není elektrika stejná. Komisar by mohl vyprávět:), co jsme dnes v garáži zažili. Hlavní je, že je vše připraveno na snímač!

No jo, tak se nevytahujte, já na to ještě nemám připraveno vůbec nic!

:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Na elektrice nic není ale jak to vypadá se snímačem?? Zjistil si něco???;):o

Dva dny jsem teď vyřizoval hodně věcí, ale k tomuto jsem se nedostal. Musím se tam vydat abych zjistil, jak který funguje. Pro každého pak bude vyhovující jiný...

Uvidím jak mi to bude vycházet a zastavím se tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
  • O 2 měsíce později...

Sehnal jsem originál snímač (3pinový)hladiny kapaliny v ostřikovači. Snímač unguje pouze, pokud se stírá, tak (jeli v nádobce málo kapaliny cca 0,5l) se rosvíti žlutá kontrolka a pak zhasně. Zkoušeli jsme s Honzou406 udělat kontrolku aby svítila pořád, ale nelze:(.

post-0-14109606264101_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, taky jsem si před týdnem dodělal snímač ostřikovačů

stálo mě to 120 Kč plus poštovný, je tady

dále jedna dírka M8 hned vedle nalévacího otvoru, kterou jsou protáhlé tři dráty jako sondy, jedna vede až na dno, druhá asi 15 cm ode dna (minimální hladina) a pak poslední asi 4 cm od hrdla nádobky

funkce, při dosažení minimální hladiny bliká oranžová kontrolka, je to velka 10mm supersvitivá dioda místo žárovičky proto jsem musel upravit origo patičku žárovičky budíků a dodat odpůrek 1kOhm, u nalévacího otvoru mám v krabici, kde je ECU, vlastní jednotku hladinoměru, který má na sobě ledku, která signalizuje maximální hladinu

sondy jsou z obyčejného drátu o průřezu 5mm2

hladinoměr má i přídavnou funkci, která dělá, že elektrody nezreznou (vysílá do nich střídavý proud - impulsy)

jinak ten chip má ve specifikacích napájení 20V, tak není třeba nějakého přídavného stabilizátoru (ořezátoru :D ) na 12V

kdyby byl zájem fotky mohu dodat, jinak kablík k origo čidlu jsem měl natažen, ale to jsem zjistil až po natažení svého drátu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: punkac

ahoj, taky jsem si před týdnem dodělal snímač ostřikovačů

stálo mě to 120 Kč plus poštovný, je tady

dále jedna dírka M8 hned vedle nalévacího otvoru, kterou jsou protáhlé tři dráty jako sondy, jedna vede až na dno, druhá asi 15 cm ode dna (minimální hladina) a pak poslední asi 4 cm od hrdla nádobky

funkce, při dosažení minimální hladiny bliká oranžová kontrolka, je to velka 10mm supersvitivá dioda místo žárovičky proto jsem musel upravit origo patičku žárovičky budíků a dodat odpůrek 1kOhm, u nalévacího otvoru mám v krabici, kde je ECU, vlastní jednotku hladinoměru, který má na sobě ledku, která signalizuje maximální hladinu

sondy jsou z obyčejného drátu o průřezu 5mm2

hladinoměr má i přídavnou funkci, která dělá, že elektrody nezreznou (vysílá do nich střídavý proud - impulsy)

jinak ten chip má ve specifikacích napájení 20V, tak není třeba nějakého přídavného stabilizátoru (ořezátoru :D ) na 12V

kdyby byl zájem fotky mohu dodat, jinak kablík k origo čidlu jsem měl natažen, ale to jsem zjistil až po natažení svého drátu :D

tak to je daleko lepsi a funkcnejsi nez origos cidlo a za tu cenu, fakt parada, o tom bych uz premyslel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...